Apraksts

Mazās Džovannas daiļā seja ir pārvērtusies, tajā parādās neglīti vaibsti, vismaz tā domā viņas tēvs. Viņš saka, ka Džovanna ar katru dienu vairāk sāk izskatīties pēc tantes Vitorijas. Bet vai tiešām tā ir? Vai Džovanna patiesi mainās un kļūs par tanti Vitoriju – sievieti, par kuru pati nezina gandrīz neko un kuru atklāti nicina gan viņas tēvs, gan māte? Kur lai atrod spoguli, kurā var redzēt sevi tādu, kāda patiesībā esi?

Kad laimīgā bērnības seja ir pazaudēta, jaunas meklējumi notiek divās atšķirīgās Neapolēs – asinsradiniecēs, kas viena otru ienīst un viena no otras baidās. Viena pilsēta ir augšējā Neapole, kura uzlikusi smalkumu masku, otra – lejas Neapole, kura uzsvērti un rupji izrāda neapvaldītu raksturu. Džovanna svārstās starp augšējo un apakšējo, te gāžas lejup, te rāpjas augšup, un viņu mulsina izjūta, ka ne kalna, ne lejas pilsēta nevēlas sniegt viņai atbildes un glābiņu.

Elena Ferrante ir itāļu rakstniece. Viņa sarakstījusi vairākas grāmatas, tostarp arī četrus romānus, kas tiek dēvēti par Neapoles tetraloģiju un kļuva par mūsdienu visvairāk lasīto itāļu romānu ciklu. Romāns “Pieaugušo melīgā dzīve” ir tulkots un izdots daudzās valodās, visur ierindojies lasītāko grāmatu saraksta augšgalā un vairāk nekā piecpadsmit pasaules mediji, tostarp New York Times, The Guardian, Kirkus Reviews, to novērtējuši kā “Gada romānu”.

No itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere.


Kāds atvieglojums atklāt, ka autore, kas sarakstījusi meistardarbu, atgriežas un pierāda, ka nav zaudējusi savu talantu!
Deina Tortoriči, New York Times Book Review

Šī romāna spēks ir tā asi iezīmētie, ticamie tēli. Lasot tu no jauna tiec ierauts laikā, ko uzskatīji par sadzijušu, un esi spiests atkal atcerēties: jaunība nozīmē arī to visu izdzīvot.
Peters Hellings, NDR

Stāsts atklāj aizvien jaunas patiesības un nākamajā mirklī apvērš tās ačgārni, liek mīlēt un ienīst ikvienu tēlu, un Elenas Ferrantes balss mūs vada, satricina, rauj sev līdzi. Džovanna vērīgi skatās, jo nevar neskatīties. Arī mēs nespējam novērsties. Arī mēs gribam zināt, mums jāuzzina par katru cenu.
Antonella Latanci, Tuttolibri

Elena Ferrante ir lieliska! Viņai piemīt īpašs talants, iespējams, pat ģenialitāte no melodrāmas radīt augstvērtīgu literatūru.
Džūdita Tūrmane, The New Yorker

Iesaki draugiem