Apraksts

Divi brāļi.
Neliels kalnu ciems.
Tumšu noslēpumu caurausti likteņi.

Rojam, kurš veiksmīgi vada benzīna uzpildes staciju mazā kalnu ciemā Norvēģijā, dzīve rit mierīgi un vienkārši. Negaidīti pēc daudziem ārzemēs pavadītiem gadiem mājās atgriežas viņa jaunākais brālis Kārls ar savu jauno sievu Šenonu un grandiozajiem plāniem dzimtajā pusē uzcelt spa viesnīcu. Un ilgi nav jāgaida – sāk uzpeldēt tumši noslēpumi no abu zēnu bērnības. Savulaik Rojs aizstāvēja brāli no pāridarītājiem un baumām, taču tagad brāļu lojalitāte piedzīvo pārbaudījumu, un Kārla plāniem ceļā stājas alkatība un nodevība. Kad ciema lensmanis no jauna sāk uzdot jautājumus par abu brāļu pagātni, Rojam jāpieņem lēmums, cik tālu viņš ir gatavs iet, lai aizstāvētu brāli.

Tumšs un varens spriedzes romāns – par noslēpumiem, ambīcijām, lojalitāti un arī mīlestību.

Jū Nesbē (Jo Nesbø) ir viens no pasaulē slavenākajiem kriminālromānu autoriem. Viņa grāmatas ir pārdotas vairāk nekā 45 miljonos eksemplāru un tulkotas vairāk nekā 50 valodās. Jū Nesbē ir sajūsminājis lasītājus un kritiķus ar romānu sēriju par izmeklētāju Hariju Holu un saņēmis daudzas balvas, to skaitā Stikla atslēgas balvu un Grāmattirgotāju balvu.

No norvēģu valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Romānā “Karaļvalsts”, tāpat kā lielākajā daļā citu Jū Nesbē sarakstīto darbu, pamatā ir noziegums un senu, tumšu noslēpumu izmeklēšana, kā arī spilgti un pārliecinoši varoņi. Un svarīgākais jautājums, kas nepamet lasītāju līdz pat romāna pēdējām lappusēm, ir: kurš galu galā izdzīvos?
Pittsburgh Post-Gazette

Jū Nesbē ļoti metodiski, slāni pa slānim loba nost noslēpumus, kuri ieskauj Roja un Kārla pagātni, viņu saikni ar ciema iedzīvotājiem, un vairumam lasītāju – kā lēni uzkarstošā ūdenī iemestai vardei – būs nepieciešams zināms laiks, lai aptvertu, par kāda mēroga un nozīmes noslēpumiem ir runa...
Kirkus Reviews

Jau gadiem ilgusī mūsu mīlas dēka ar skandināvu noir turpinās ar nezūdošu kaismi, un norvēģu rakstnieks Jū Nesbē ir īsts virtuozs šajā žanrā... Viņa jaunākais kriminālromāns “Karaļvalsts”, kas, līdzīgi braucienam amerikāņu kalniņos, vispirms virzās samērā lēni un tad uzņem nekontrolējamu tempu, liek lasītājiem turēt līdzi visiem sižeta līkločiem ar aizturētu elpu!
Avenue Magazine

Džīzes, tas Nesbē ir lielisks! “Karaļvalsts” drīzāk ir sasodīti labs, nervus kutinošs romāns, nevis trilleris. Tas ir kā Šekspīra laika drāma ar alūzijām par Bībeles motīviem un sengrieķu traģēdijām... Un viena no Nesbē patiesi spēcīgākajām literārajām prasmēm ir spēja sagūstīt lasītāju un noturēt viņu līdz pat grāmatas finālam. Šis ir viens satriecoši labs romāns, kuru neviens cits kā tikai pats Nesbē varēja uzrakstīt.
Dagbladet

Spriedzes romānu karalis Jū Nesbē atsedz cilvēku visspēcīgākos dzinuļus. Un Nesbē ir kā galma āksts, kurš apmelo un apmuļķo, un – būdams izcils sižeta pavēlnieks – iepin savus tēlus un vienlaikus arī lasītāju melu un maldu, faktu un izdomas tīmeklī.
Berlingske

Iesaki draugiem