Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Pie privātdetektīva Kormorana Straika ierodas savāds jauneklis un lūdz viņu atklāt noziegumu, kam kļuvis par aculiecinieku agrā bērnībā. Lai gan puisis šķiet psihiski nelīdzsvarots, viņa stāsts tomēr neatstāj Straiku vienaldzīgu, bet, iekams viņš pagūst uzzināt vairāk, puisis panikā metas bēgt. Lai tiktu skaidrībā par Billija mīklaino stāstu, Straiks un viņa partnere Robina Ellakota sāk rūpīgu izmeklēšanu, kas aizved viņus ne vien uz krēslainiem Londonas nostūriem, bet arī uz Parlamenta ēkām un uz noslēpumainu lauku īpašumu Oksfordšīrā. Arī Straika privātajā dzīvē pietiek līkloču, turklāt tagad, kļuvis par slavenību, viņš ir zaudējis iespēju nemanīts palikt aizkulisēs. Izmeklēšanas darbā Robina kā partnere ir gluži neaizstājama, taču abu personiskās attiecības ir sarežģītas...

“Baltā nāve” ir ceturtais darbs sērijā par privātdetektīvu Kormoranu Straiku un viņa asistenti Robinu Ellakotu. Roberts Galbraits ir Dž. K. Roulingas literārais pseidonīms, kuru viņa izmanto, rakstot kriminālromānus. Pēc šo romānu motīviem veidots arī BBC televīzijas seriāls.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.


Roberta Galbraita vārds simbolizē iztēles bagātu un krāšņu stāstītāja talantu, un šis romāns sagādās lielu prieku visiem detektīvžanra cienītājiem. 
The Guardian

Cienīgs turpinājums aizraujošai sērijai. Gaidīt bija vērts jau tikai pirmās nodaļas dēļ vien.
The Week

Aizraujošs ir gan sižets, gan laiks, kas pavadīts kopā ar šī romāna varoņiem, apbrīnojot autora balsi, vērīgumu un izdomas bagātību un izbaudot šo romānu bez steigas.
The New York Times

“Baltā nāve” ir aizraujošs spriedzes romāns, kurā runa ir ne tikai par noziedzību, bet arī par morāli.
Wall Street Journal

Mazāk prasmīga rakstnieka rokās Straika un Robinas attiecības varētu izjaukt romāna līdzsvaru. Taču R. Galbraits ne mirkli neaizmirst, ka “Baltā nāve” ir detektīvžanra darbs, kura samezglotais sižets ir sakņots būtiskākajās cilvēku emocijās.
The Sunday Times

Iesaki draugiem