Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Gada labākais zviedru kriminālromāns
Gada labākais skandināvu kriminālromāns

Pie viņas ir nozieguma atslēga, tikai viņa to neatceras...

Hanne ir noziedznieku psiholoģiskā portreta veidotāja, kuras dzīve vēl tikko bija lieliska. Ceļojums uz Grenlandi kopā ar Pēteru līdzinājās sapnim, un draudošās demences simptomi šķita atkāpušies. Tomēr, domājot par nākotni, Hanne tik un tā pieraksta dienasgrāmatā visu, kas notiek, jo nevēlas slimības dēļ zaudēt darbu vai, vēl biedējošāk, Pēteru.

Šobrīd viņi abi piedalās pirms desmit gadiem notikušas, bet līdz šim neatklātas slepkavības izmeklēšanā Urmberjā, nomaļā Zviedrijas ciematā. Nedēļu pēc izmeklēšanas sākuma Hanne tiek atrasta mežā – apmaldījusies un zaudējusi atmiņu, bet Pēters ir pazudis. Dažas dienas vēlāk tiek uziets jaunas slepkavības upuris, un nu izmeklētājiem jānoskaidro, vai abi noziegumi ir saistīti. Vai Hannes dienasgrāmata palīdzēs to atklāt? Un kur ir palicis Pēters?


Kamilla Grebe ir viena no zināmākajām mūsdienu zviedru kriminālromānu rakstniecēm. Romāns “Ledus zem viņas kājām” ticis izdots jau vairāk nekā 20 valstīs, tostarp Latvijā, visur gūstot lielus panākumus. Autores nākamais romāns “Mājdzīvnieks” tika atzīts par Gada labāko zviedru kriminālromānu, Gada labāko skandināvu kriminālromānu un saņēma Glass Key balvu (2018).

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.


Šis noslēpumainais un intriģējošais kriminālromāns ir sarakstīts atbilstoši labākajām skandināvu noir žanra tradīcijām. 
Booklist

Vienlaikus precīzs mūsdienu sabiedrības atspoguļojums un meistarīgi konstruēts kriminālromāns, kuru nav iespējams aizvērt, pirms izlasīta pēdējā lappuse.
Aftonbladet

Kamillas Grebes “Mājdzīvnieks” ir vismaz tikpat lielisks kā autores iepriekšējais kriminālromāns “Ledus zem viņas kājām”, ja ne labāks. Spriedze saglabājas līdz pat beidzamajām lappusēm. Atrisinājums ir gan dramatisks, gan negaidīts, turklāt tas liek lasītājiem izvērtēt arī pašu dzīves izvēles. Lieliska lasāmviela!
Opulens

Urmberja ir izdomāts ciemats, tomēr tā skarbais liktenis – darbavietu trūkums, iedzīvotāju skaita samazināšanās un drūmā nolemtības sajūta – ir realitāte daudzviet. Turklāt K. Grebe raksta arī par bēgļiem, pāridarījumiem un daudzām citām aktuālām tēmām, tās apvienojot ar spraigu kriminālromāna sižetu. Īsts meistardarbs!
Upsala Nya Tidning

Iesaki draugiem