Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Starptautiska sensācija, hipnotizējošs un eksplozīvs trilleris, kas iesniedzas cilvēka psihes tumšākajos nostūros, lai uzjautātu: cik daudz pāridarījumu viens cilvēks var nodarīt otram, pirms tas otrs pārvēršas briesmonī?

Kādā Stokholmas parkā tiek atrasts zēna līķis. Visu viņa ķermeni klāj spīdzināšanas un sitienu rētas. Pēc tam tiek atrasti vēl divi upuri, un nevienam vairs nav šaubu, ka noziegumus izdarījis kāds īpaši nelīdzsvarots slepkava.
Sarežģītā izmeklēšana tiek uzticēta vecākajai detektīvei Šanetei Kīlbergai, kurai papildus jācīnās arī ar neieinteresētu prokuroru un policijas birokrātismu. Lai labāk izprastu noziedznieka psiholoģiju, Kīlberga vēršas pēc palīdzības pie psihoterapeites Sofijas Seterlundas, un nomācošās lietas radītās spriedzes iespaidā viņas satuvinās. Šķetinot slepkavības pavedienus, abas sievietes pamazām sāk nojaust, cik derdzīgs ļaunums izraisījis šos noziegumus... Ļaunums, kas patiesībā ir daudz tuvāk, nekā viņas domā...

“Paliec sveiks, Hanibal Lekter! Vecais kanibāls salīdzinājumā ar Viktoriju Bergmani no psiholoģijas viedokļa ir tikpat interesants kā kanārijputniņš būrī.”
Arbetarbladet, Zviedrija

Ēriks Aksls Sunds ir divu zviedru autoru un draugu izvēlēts literārais pseidonīms. Kriminālromāns “Kraukļu meitene” ir viņu pirmais kopdarbs, kas 2012. gadā ieguvis Zviedrijas Kriminālrakstnieku akadēmijas balvu un ticis tulkots un izdots 38 pasaules valstīs.
Jerkers Ēriksons darbojas kā mūzikas producents un savulaik strādājis par bibliotekāru cietuma bibliotēkā. Hokans Akslanders Sundkvists ir mūziķis, mākslinieks un skaņu operators.

Romānu tulkojis Armīns Voitkāns.


Brutāls, satraucošs, tiešs un koncentrēts, tomēr vienlaikus arī spoži uzrakstīts kriminālromāns, kurā spēcīgi jaušams autoru naids pret sieviešu nīšanu un seksismu, bērnu ļaunprātīgu izmantošanu, cilvēku nelikumīgu pārvadāšanu... Tumšu, ļoti drūmu tēmu piesātināts darbs, kas izlasāms vienā elpas vilcienā.
Metro, Londona

Paliec sveiks, Hanibal Lekter! Vecais kanibāls salīdzinājumā ar Viktoriju Bergmani no psiholoģijas viedokļa ir tikpat interesants kā kanārijputniņš būrī.
Arbetarbladet, Zviedrija

Neprātīgi šausminošs psiholoģiskais trilleris, kurā plānā laķējuma kārta, kas nošķir normālību no patoloģijas, parādīta un pētīta mikroskopa attēla šķērsgriezumā...
Elle, Dānija

Kriminālromāns kā aizraujošs, bet biedējošs ceļojums caur sarežģīta labirinta līkločiem... Ēriks Aksls Sunds sižeta pamatā drosmīgi izmantojis disociatīvos personības traucējumus, radot patiesi satraucošu romānu.
The Times, Lielbritānija

Sunda (tas ir divu autoru izvēlēts pseidonīms) kopdarbu “Kraukļu meitene” varētu mierīgi ierindot šausmu romānu kategorijā, ja vien... tas nebūtu izcils kriminālromāns un tajā nebūtu izgaismotas arī dažiem mūsdienu sabiedrības pārstāvjiem raksturīgas patoloģijas un netikumi...
Publishers Weekly

Iesaki draugiem