Apraksts

Grāmatas autors Normunds Smaļinskis ir TV režisors, fotogrāfs, ceļotājs, aizrautīgs bāku vērotājs un gids, kurš publicējis daudzus vēstures un ceļošanas tematikai veltītus rakstus. Viņa stāsti par Latviju ir kā daudzslāņains pīrāgs, kurā kārtām klājušies paša autora ilglaicīgi dažādu vietu vērojumi, sendienu notikumi, leģendas, nostāsti un teikas. Viņam ir svarīgi izzināt vēsturiskus notikumus pagātnē un meklēt to atbalsis mūsdienās. Vienmēr ceļojuma somā līdzi ņemtais fotoaparāts ir fiksējis Latvijas vietas dažādos gadalaikos, pārmaiņas pilsētvidē un dabas ainavā.

“Lai šī grāmata rosina jūs doties ceļojumā uz kādu no te aprakstītajām vietām un ieraudzīt to paša acīm, izbaudīt dabas skaistumu, sajust senatnes elpu, gūt jaunus iespaidus, piedzīvojumus un pozitīvas emocijas. Arī jaunas zināšanas, jo šajos stāstos kā savdabīgās vīzijās ir mēģināts tikai ieskicēt vēsturisko kontekstu un īsi pārstāstīt notikumus, par kuriem reizēm varētu uzrakstīt biezas grāmatas. Taču pamudinājumam un ierosmei jau tik daudz nemaz nevajag, vai ne? Lai iedegtu ugunskuru, pietiek tikai ar nelielu dzirksteli vai liesmiņu…”

Stāsti par daudzveidīgajām Latvijas pilsētām
Iepazīstiet gleznaino teiku un leģendu pilsētu Alūksni, Daugavas Austrumu atslēgu Daugavpili, Latgales sirdi Rēzekni un teātra un studentu pilsētu pie Gaujas Valmieru!

Stāsti par izcilām Latvijas personībām
Gūstiet iedvesmu, lasot par mūsu dižāko dzejnieku Raini, pasaku ķēniņu Kārli Skalbi, himnas autoru Baumaņu Kārli, pulkvedi Oskaru Kalpaku un Latvijas pirmo Ministru prezidentu Kārli Ulmani!

Stāsti par Latvijas upēm un ezeriem
Izlasiet par Latvijas gleznaināko upi Gauju un lielāko ezeru Lubānu, mūsu likteņupi Daugavu un kuršu zemes dižupi Ventu, “zosu ezeru” Kaņieri un Lielupi, kurai piemīt Zemgales pamatīgums!

Stāsti par Latvijas muižām un pilīm
Uzziniet par leģendām un nostāstiem apvīto Ēdoles pili, romantisko viduslaiku pili Jaunpilī, spilgtāko Vecrīgas panorāmas akcentu – Rīgas pili, nocietināto muižu Slocenes krastā Šlokenbeku un Latvijas lepnumu – Rundāles pili!

Stāsti par Latvijas vērtībām un valstiskuma simboliem
Lepojieties ar latviešiem nozīmīgām vērtībām: mūsu lielākajiem svētkiem – Dziesmu un deju svētkiem, rudzu maizi, keramiku, līvu un suitu kultūru, un nekad neaizmirstiet par Brīvības pieminekli, Brāļu kapiem un Brīvības cīņu vietām Pārdaugavā – Sudrabkalniņu un Bumbu kalniņu!

Iesaki draugiem