Apraksts

Ziemas dzestrums pārklājis Stokholmu, kad policisti ierodas baisas slepkavības vietā, – smalkā piepilsētas namā ir atrasts neidentificētas sievietes līķis bez galvas. Brutālais noziegums satrauc vēl jo vairāk tāpēc, ka tas ir šokējoši līdzīgs kādai citai neatklātai slepkavībai, kas notikusi pirms desmit gadiem. Tomēr šoreiz policijai ir aizdomās turamais – harismātiskais un daudz aprunātais veikalu tīkla izpilddirektors Jespers Orre, smalkā nama īpašnieks, kurš diemžēl nekur nav atrodams. Izmeklētāji Pēters Lindgrēns un Manfreds Ulsons, meklējot motīvu izdarītajam noziegumam, vēršas pēc palīdzības pie Hannes – talantīgas noziedznieku profila izstrādātājas.

Tomēr policisti nav vienīgie, kas Jesperu meklē. Pirms dažiem mēnešiem Emma satika šarmanto izpilddirektoru un starp viņiem aizsākās romantiskas attiecības. Tomēr tikpat ātri, kā sākusies, kaislīgā mīlas dēka beidzās, jo Orre noslēpumaini pazuda. Gan Emma, gan policisti, lai gan atšķirīgu mērķu vadīti, dzen pēdas Jesperam Orrem, un liktenis ir lēmis viņu ceļiem krustoties biedējošā apmātības, atriebības, neprāta un nodotas mīlestības dejā...

Kamilla Grebe ir zviedru rakstniece, kuras kriminālromāns “Ledus zem viņas kājām” ir tulkots un izdots vairāk nekā piecpadsmit valstīs. Viņas iepriekš publicētie darbi, kurus viņas rakstījušas divatā ar māsu, ir godalgoti ar literārām balvām un nominācijām, tostarp arī kā “Gada labākais zviedru kriminālromāns”.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.


Jauna zvaigzne pie skandināvu kriminālromānu pasaules debesīm! Kamilla Grebe apkopojusi labākās skandināvu kriminālžanra tradīcijas un aizguvusi ritmu arī no tādiem pasaulslaveniem trilleriem kā “Meitene vilcienā”. Lasītājam tiek piedāvāts atminēt puzli, kas pirmajā brīdī šķiet neatrisināma. Un, kad sasniedzam beigas, tās ir pilnīgi pārsteidzošas! Atkarību izraisoša lasāmviela.
Legano News

Kamilla Grebe ir uzrakstījusi spriedzes piesātinātu un patiesi aizraujošu romānu, kuru “apdzīvo” vairāki interesanti un uzticību raisoši tēli. Tomēr “Ledus zem viņas kājām” nav tikai ikdienišķs kriminālromāns, jo autorei piemīt izcilas dotības atainot cilvēkus un viņu psiholoģiskos pārdzīvojumus. Grāmata, kuru noteikti ir vērts izlasīt!
Heart Art, blogs

Skandināvu kriminālromānu un šī žanra kā tāda faniem patiks “Ledus zem viņas kājām” – Kamillas Grebes sarakstītā biedējošā drāma.
Booklist

Iespaidīgi! Romāns “Ledus zem viņas kājām” tā autori ierindo starp labākajiem skandināvu kriminālromānu rakstniekiem.
Kirkus Reviews

Lēnām un smalki slāni pēc slāņa romānā “Ledus zem viņas kājām” Kamilla Grebe atklāj stāstu par daudzšķautņainu, psiholoģiski filigrānu slepkavību. Tuvojoties romāna izskaņai, patiesība slīd tālāk un tālāk, nevis pietuvojas, kā to varētu gaidīt, līdz atrisinājums nāk ar pārsteidzošu spēku.
Arne Dāls

Iesaki draugiem