Apraksts

E. H. Gombriha sarakstīto grāmatu skaitā ir Art in Illusion: A Study in the Psychology of Pictorial Representation (1960), The Sense of Order: A Study in the Psychology of Decorative Art (1979) un desmit rakstu krājumi. Visi šie darbi izdoti apgādā Phaidon Press.

Visslavenākais E. H. Gombriha darbs ir The Story of Art, kas pasaulē izdots veirāk nekā 5 milj. eksemplāros gandrīz 30 valodās. Autors ar lepnumu vienmēr ir rakstījis savu vārdu E. H. GOMBRICH – zīmi, pēc kuras visā pasaulē pazīst viņa darbus. Latviešu lasītāji saņem The Story of Art visjaunākā, sešpadsmitā izdevuma tulkojumu.

Profesors E. H. Gombrihs ir dzimis 1909. gadā Vīnē. Kopš 1936. gada E. H. Gombriha darbība saistās ar Londonas Varburga institūtu, kuru viņš vadījis no 1959. gada līdz savai aiziešanai pensijā 1976. gadā, vienlaikus veicot arī klasiskās tradīcijas vēstures profesora pienākumus Londonas Universitātē. 1972. gadā E. H. Gombrihs iecelts bruņinieku kārtā, bet 1988. gadā saņēmis ordeni Par Nopelniem. Starp daudzajiem apbalvojumiem un goda zīmēm, kas viņam piešķirtas dažādās pasaules valstīs, ir Gētes balva (1994) un Vīnes pilsētas Zelta medaļa (1994). E. H. Gombrihs miris 2001. gadā.

No angļu valodas tulkojusi Vija Stabulniece un Kristiāna Ābele.

Iesaki draugiem