Džoisas Kerolas Outsas romāns "Niagara"

2009-05-21

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā populārās mūsdienu amerikāņu rakstnieces Džoisas Kerolas Outsas (1938) romānu "Niagara".

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā populārās mūsdienu amerikāņu rakstnieces Džoisas Kerolas Outsas (1938) romānu Niagara.

Džoisa Kerola Outsa ir Prinstonas Universitātes pasniedzēja un Amerikas Mākslas un literārās akadēmijas biedre. Par romānu “Niagara” viņa saņēmusi apbalvojumu Femina Etranger, ko Francijā piešķir žūrija, kuras sastāvā ir tikai sievietes. Latviešu lasītāji iepazinuši šo autori no tādiem viņas romāniem kā “Pasaulīgo prieku dārzs”, kas Latvijā pazīstams jau kopš 1997. gada, kad tas tika laists klajā 65 000 eksemplāru lielā tirāžā.

Kāds vīrietis pēkšņi ielec Niagaras ūdenskritumā. Ir agrs rīts, un viesnīcā palikusi viņa sieva, ar kuru tas salaulājies iepriekšējā vakarā. Kas lika jaunajam vīram izdarīt pašnāvību medusmēneša pirmajā dienā? Viņa sieva Eraija Ērskina pat nenojauš, ka šī notikuma iespaidā sastaps kādu citu – savu liktenīgo vīrieti... “Niagara” ir stāsts par varenā ūdenskrituma pakājē mītošo cilvēku mīlestības, sāpju, aizvainojuma, prieka un kaisles uzbangojumu, kurš līdzīgi varenam orkānam plosa, iznīcina, sašķeļ vai apvieno cilvēku likteņus un dzīves.

oates_300.jpg - 58.32 KB

Fragments

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem