Noslēgusies konkursa “Nacionālais bestsellers" 2. kārta

2015-11-13

Ir noslēgusies Apgāda Zvaigzne ABC rīkotā romānu konkursa “Nacionālais bestsellers” 2. kārta.

Konkursa mērķis bija veicināt tādu romānu tapšanu, kuri uzrunātu plašu lasītāju loku, kā arī veicināt latviešu literatūras apriti, atrast tai arvien jaunu potenciālo lasītāju loku, stiprināt latviešu literatūras prestižu lasītāju vidū un sniegt iespēju publicēties gan profesionāliem autoriem, gan jauniem talantiem. Konkursā bija iespējams iesniegt dažādos žanros – detektīvromāna, dēku romāna, dzimtas romāna, fantastikas romāna u.c. – rakstītus darbus; darbu iesniegšana noritēja anonīmi.

Šis bija pirmais šāda veida konkurss, ko rīkoja Apgāds Zvaigzne ABC, tāpēc bija patīkami vērot, ka iespēja tajā piedalīties izpelnījās plašu atsaucību. Konkursa pirmajā kārtā tika iesniegti 30, bet otrajā – 40 romānu manuskripti; romānu autori bija izmantojuši sniegto žanriskās daudzveidības iespēju, radot detektīvromānus, dzimtas romānus, fantāzijas un fantastikas romānus, dāmu romānus, trillerus un citu žanru darbus.

Laikā no 2015. gada jūnija līdz oktobrim žūrija lasīja un vērtēja konkursa 2. kārtā iesniegtos darbus. Tika vērtēti tādi kritēriji kā sižeta oriģinalitāte, mākslinieciskums, kompozicionālais veselums, kā arī spēja aizraut lasītāju un uzturēt intrigu līdz beigām.

Žūrija lēma konkursa 2. kārtā galveno balvu nepiešķirt, bet piešķirt divas vienāda apjoma godalgas (2000 eiro apmērā) diviem darbiem, kas izpelnījās līdzvērtīgu žūrijas atbalstu: Lindas Nemieras romānam “Sofijas noslēpums” un Katrīnas Kronbergas romānam “Tuksneša bridēji”.

Interesi ir izraisījuši arī vairāki citi iesniegtie manuskripti, tāpēc to autoriem tiks piedāvāta sadarbība ar apgādu darba eventuālai publicēšanai. Ar šiem autoriem apgāda darbinieki sazināsies individuāli.

Paldies visiem, kas piedalījās konkursā!

Iesaki draugiem