Meitenes

The Girls

Ir 1969. gada vasaras sākums Kalifornijā. Eva Boida ir parasta pusaudze, kas centīgi atdarina žurnālos redzamās laimīgās sievietes un sapņo par “īsto dzīvi”. Evas sīkā pasaulīte saviļņojas, kad viņas skatienu piesaista trīs meitenes – satraucoši skaistas, bezrūpīgas, mazliet biedējošas. Pēc pāris dienām Eva nonāk pakalnu ieskautā rančo, kur mājo mežonīgi bērneļi, apreibuši puiši, meitenes skrandainās kleitās un viņš, Rasels. Vīrietis, ar kuru visām bijis sekss, kura plauksta patīkami, bet stingri iespiežas Evas mugurā, aicinot viņu uz koku ēnā noparkoto treileru...

Jā, rančo iemītnieki mīl cits citu ar bērniem piemītošo šķīstību, brokastīs dzer apelsīnu sulu ar LSD, neskaita ne minūtes, ne stundas. Apsēsta ar šo idillisko dzīvi, Eva nemana, kā pieklust viņas sirdsapziņas balss...

No atmiņas neizdzēšamas pieaugšanas portretējums, kas savaldzina ar žiletes asuma precizitāti un biedējošu psiholoģisku vērīgumu.

Emma Klaina (Emma Cline, dz. 1989) ir amerikāņu rakstniece, kuras prozas darbi iepriekš publicēti literārajos izdevumos Tin House un The Paris Review. 2014. gadā viņa saņēmusi Paris Review daiļliteratūras balvu Plimpton Prize, kas tiek piešķirta jaunajiem autoriem. Romāns “Meitenes”, kas publicēts 2016. gadā, tagad tiek tulkots un izdots jau vairāk nekā 36 valstīs.

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane.

Emmas Klainas debijas romāns “Meitenes” ir himna vienlaikus nevainībai un pieredzei. Izsmalcināti inteliģents, lieliski uzrakstīts teksts, kurā oriģināls pasaules redzējums iekausēts intriģējošā stāstījumā par reāliem notikumiem. Tā vien gribas atsevišķas rindas izcelt ar marķieri.
The New Yorker

“Meitenes” ir pavedinošs un uzmanību piesaistošs pieaugšanas romāns, kura redzamāko sižeta līniju veido Čārlza Mensona pastrādātie noziegumi Kalifornijā pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Darbs, kas valdzina un apbur.
New York Times Book Review

Spēcīgs, psiholoģiski gudrs debijas romāns. Apšaubāmu brīvdomātāju piedzīvojumi veido fonu romāna galvenajam tematam: pusauga meiteņu un jaunu sieviešu attiecībām ar varu, kontroli un vēlmi pakļauties.
Bookforum

Satraucoša un ļoti, ļoti laba lasāmviela – stilistiski saistošs vēstījums, kas rada pieaugoša sasprindzinājuma efektu. Romāna centrā novietojot biedējošu noziegumu, Emma Klaina īpaši filigrāni ir attēlojusi varas un pakļāvības savstarpējo saspēli, kurā pieaugot tiek iesaistīta ikviena meitene.
Los Angeles Times

 

Iesaki draugiem