Lai ģimene justos mīlēta

2013-08-13

Aktrises Gvinetas Paltrovas recepšu un dzīvesstila grāmata “Sava tēva meita” ir atklāta, sirsnīga un praktiska.

Grāmata ar savu neatkārtojamu šarmu, pilna dzīvesprieka un rāmu atziņu, grāmata, kas ikvienai mīlētai meitai atgādinās par tēti. Tā palīdzēs ģimenes maltītes padarīt neaizmirstamas un aicina atskārst vienkāršo patiesību: visvairāk prieka mēs gūstam, iepriecinot savus mīļos. Arī ar kopā būšanu, labu maltīti un mīlestību.
Te apkopotas daudzas vienkārši pagatavojamu ēdienu receptes, jo, kā atzīmē autore, grāmatā galvenokārt stāstīts par ēdieniem, kurus ģimenes kopīgajām ēdienreizēm viņa gatavo visbiežāk.

Še apkopotajās receptēs ēdieni ir daudzveidīgi, pārsvarā (saka autore) veselīgi, garšīgi, un turklāt gandrīz katram ir pievienots arī stāsts par to, kā šis ēdiens nokļuvis Paltrovu ģimenes ēdienkartē. Te ir gan no vecvecmāmiņām mantotas receptes, gan nesen kādā restorānā vai tālākā ceļojumā apgūti ēdieni, to variācijas un piebildes par to, kā radoši pārveidojama recepte, ja gadījumā kāda no sastāvdaļām nav pieejama vai negaršo. Lai gan G. Paltrova gaļu uzturā lieto maz, receptēs atrodami pat sarkanās gaļas ēdieni, to skaitā “Tantes Evelīnas gatavotā krūtiņa (pēc vecmāmiņas Vikijas un vecmāmiņas Dorotijas receptēm)”. Un grāmatas nagla – “Brūsa Paltrova pasaulslavenās pankūkas”, zeltainas un kārdinošas, tās gadu desmitiem bijis iecienītākais Paltrovu ģimenes brīvdienu ēdiens. Pankūkas vienmēr gatavoja Gvinetas tēvs, un “visprecīzāk manu tēvu raksturo aina, kad viņš stāv, pārliecies pāri čuguna pannai”, atceras Gvineta. 

Krāsainās ēdienu fotogrāfijas ir mākslas darbi paši par sevi, bet bildes no Gvinetas Paltrovas personīgā arhīva ļauj ieraudzīt aktrisi citā ampluā – kā mīlošu meitu un māti savējo pulkā.

Gvineta Paltrova uzskata, ka vislabāk ģimeni vieno kopīga maltīte – tās laikā iespējams gan izbaudīt pavārmākslu, gan izrunāties. “Laimi var izjust kopā ar cilvēkiem, kurus mīli. Vajag tikai dažas kvalitatīvas sastāvdaļas un pāris labu recepšu, varbūt vēl kādu joku vai interesantu tēmu, ko analizēt pie galda. Es tam ticu,” saka Gvineta Paltrova.

Iesaki draugiem