Ierodas Šāntarāms!

2013-07-19

Piedzīvojums ar “Šāntarāmu” – tas ir kaut kas tāds, kas noteikti jāizbauda! Romāns, kura pamatā ir patiesi notikumi, turklāt grāmatas autora Gregorija Deivida Robertsa piedzīvoti!

Studiju gados Austrālijā grāmatas autors, talantīgs jauns vīrietis, kļūst par narkomānu. Likumsakarīgi, ka drīz vien studijas tiek pamestas, naudas trūkums un kāre pēc apreibinošajām vielām izrādās stiprāka par veselo saprātu, un puisis sāk aplaupīt bankas. Drīz vien policija ir uz pēdām, seko arests un ieslodzījums uz 19 gadiem, sodu izciešot cietumā, no kura vēl neviens nav izbēdzis.

Un te nu sākas stāsts... Jo Gregorijs Deivids Robertss izbēg – un dodas uz valsti, kur iespējams paslēpties no Austrālijas likumu bardzības. Sākas viņa gaitas Indijā, Mumbajā. No mazām tūristu viesnīciņām līdz drūmākajam graustu rajonam, kur Šāntarāms atver medicīniskās palīdzības punktu, no graustiem līdz lieliskiem apartamentiem Mumbajas bagātnieku rajonā – Šāntarāms pamanās iekļūt pilnīgi visur. Pamazām viņš svešajā pilsētā iegūst draugus un ienaidniekus, apgūst hindi un marāthī un... kļūst par cienījamu biedru afgāņu mafijā. Valūtas maiņa, narkotikas, ieroči, viltoti dokumenti, skaistas sievietes, ātrums un piedzīvojumi: lūk, īstā dzīve, kāda dzīvojama, ja tevi meklē Interpols. Šāntarāms tiek pie jauna vārda, jaunas pases (pat vairākām) un uzdevumiem, kuri jāpilda. Kad apstākļi sakrīt tā, ka jaunajam vīrietim slepus jādodas uz kara plosīto Afganistānu, šķiet – kur nu vēl trakāk! Tomēr piedzīvojumi turpinās, uzņemot arvien asākus apgriezienus...

Romāna “Šāntarāms” panākumi visā pasaulē liecina, ka arī mūsdienās vēl ir dzīvs piedzīvojumu gars un alkas pēc dēkām pat tad (varbūt jo īpaši tad), ja tās ir klaji pretlikumīgas. G.D. Robertsa romāns nav noziedzības slavinājums – gluži otrādi, tas vairāk ir stāsts par neparastu apstākļu sakritību, kas noved pie šādas dzīves. Patiešām interesantas ir arī autora atziņas – par dzīvi un mīlestību, par likteni un cilvēka lomu tā veidošanā.

Paradoksāli, ka pēc visiem šiem piedzīvojumiem grāmatas autors ir padevies likumsargiem, izcietis gana humānu sodu un šobrīd atkal ir brīvs cilvēks, kurš uzsācis vairākus biznesa projektus, – tādējādi pierādot, ka pat vienas dzīves ietvaros ir iespējams uzsākt visu pilnīgi no jauna, turklāt vairākas reizes. Šī ir grāmata, ko ar aizrautību lasīs kā vīrieši, tā sievietes, no sirds dzīvojot līdzi Šāntarāma neparastajām gaitām.

Ralfs Vīlands , "Hill and Knowlton Strategies” valdes priekšsēdētājs:

Reti kurš autors ir piedzīvojis visskarbākās lietas, kas ir aprakstītas grāmatā, uz savas ādas. Turklāt uzrakstījis tā, ka nevar atrauties. Šī grāmata bagātina priekšstatus par cilvēcības robežām. Pilnīgi noteikti!

Sergejs Jaramišjans  atzīst:

Emocionālais pārdzīvojums ir ļoti spēcīgs. Man tas atgādināja Gabriela Garsijas Markesa darbus,

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

Iesaki draugiem