Annija Streļča

9 gadi, Ludza

Esmu lasīšanas fane, nesaprotu tos, kas nelasa. Patīk spēlēt vijoli un braukt ar velosipēdu, kā arī peldēties.

Mana recenzija

Interesanta grāmata. It kā pasaka, bet ļoti sarežģīta.
Tā ir pasaka par divām atšķirīgām meitenēm Sofiju un Agati no Gavaldonas. Viņas ir ļoti dažādas, bet it kā draudzenes. Viņas tiek nolaupītas un aizvestas uz Labā un Ļaunā skolu. Sofija, kura uzskata sevi par labu, nokļūst Ļaunā skolā, bet Agata, kura netiek uzskatīta par labu, tiek ielikta Labā skolā. Sofija cenšas nokļūt Labā skolā, bet viss, ko viņa dara, sanāk slikts. Beigās viņa kļūst par raganu. Agata šajā pasaku pasaulē cenšas glābt Sofiju un visu laiku meklē ceļu, kā nokļūt mājās.
Šī sarežģītā pasaka beidzās tā, ka abas meitenes pazūd. Pasaka māca, ka labajam jāuzvar vai , vismaz, jābūt līdzsvarā ar ļauno. Ļaunais nedrīkst ņemt virsroku.
Kā jau iepriekš minēju, tā ir sarežģīta pasaka. Domāju, vairāk piemērota pusaudžiem vai pieaugušajiem.

Beidzot lasīšanas maratons ir pie finiša. Urrā! Lasiet šīs un citas grāmatas!

Mana recenzija

Vēl viena aizraujoša grāmata. Es to izvēlējos, jo mamma apsolīja nopirkt e-grāmatu (kaut gan teica, ka arī elektroniskais formāts ir padārgs). Lasīju ar aizrautību.
Stāsts ir par lācīti Pdingtonu. Viņš dzīvo Braunu ģimenē Londonā. Kādu dienu viņš nolēma nopirkt ideālu dāvanu Lūsijas tantei. Viņš nolēma, ka tā būs pārsteigumu grāmata par Londonu, jo tante reiz bija atteikusies no brauciena uz Londonu, lai rūpētos par Padingtonu. Viņš centās nopelnīt naudu dāvanai. Kādu vakaru, ejot garām veikalam, kur bija šī grāmata, viņš ieraudzīja, ka kāds nozog grāmatu. Padingtons dzinās zaglim pakaļ, bet viņu pašu noturēja par zagli. Tad viņu par to ielika cietumā. Tā kā Padingtons bija laipns un labsirdīgs, viņš starp noziedzniekiem ieguva daudz draugu. Braunu ģimene centās attaisnot Padingtonu. Kaimiņi arī palīdzēja. Padingtons kopā ar cietuma biedriem izbēga no cietuma. Viņš ar Brauniem noķēra un atmaskoja īsto zagli Fēliksu.
Padingtons man patika visvairāk, bet ļoti jauka bija arī Brauna kundze, jo viņa ne mirkli nešaubījās par Padingtona nevainību. Man patika, ka Padingtons vienmēr bija jauks pret visiem un atcerējās Lūsijas tantes labos padomus.
Iesaki šo grāmatu lasīt visiem bērniem, kam patīk piedzīvojumi.

Mana recenzija

Šī grāmata bija ļoti aizkustinoša. Ilustrāciju bija maz, un tās ir zīmējis Ričards Kaudrijs. No angļu valodas tulkoja Aija Čerņevska.
Te bija stāstīts pat suni Elliju, kuru paņēma puisis vārdā Džeikobs un sāka apmācīt glābšanas dienestam, lai glābtu cilvēkus.
Kādu dienu viņiem vajadzēja atrast meiteni, kura bija nolaupīta, un bija jāatrod nolaupītājs. Kad viņi atrada meiteni, viņi redzēja nolaupītāju. Vīrietis bēga, un Ellija ar Džeikobu dzinās viņam pakāļ. Džeikobs tika sašauts, un vairs nenāca pie Ellijas. Ellija ļoti satraucās un pārdzīvoja, ka nav drauga.
Tad Ellija sastapa Maiju. Viņa atkal darīja to pašu darbu. Vienu dienu viņas meklēja mirušus cilvēkus, bet Ellija saoda dzīvu cilvēku. Tad apkārtnē bija izlieta indīga viela. Kad Ellija glāba sievieti, viņa nejauši sasmērēja indē degunu. Sievieti viņa izglāba, bet viņa pati pazaudēja ožu, un tā neatgriezās.
Tad Ellija ar Maiju gāja uz skolām stāstīt par glābēju darbu. Kādā skolā bija pazudis zēns, Ellija viņu atrada, jo viņa saoda zēna pēdas. Par to Ellija saņēma medaļu, kura apstiprināja, ka Ellija ir ĻOTI, ĻOTI, ĻOTI labs suns. Tad viņa sastapa arī Džeikobu un redzēja, ka viņam ir ģimene un viņš ir laimīgs.
Šajā grāmatā beigās bija arī pastāstīts, kā var suni izmācīt glābšanas darbiem.
Es šo grāmatu ieteiktu izlasīt tiem cilvēkiem, kuriem patīk dzīvnieki un kuriem ir suns.

Mana recenzija

Jēēē! Vēl viens Džeronimo Stiltona stāsts. Man Tas ļoti, ļoti, ļoti, ļoti patika un tam bija vairāki iemesli. Viens no tiem bija krāšņās ilustrācijas, un to bija daudz.
Šajā grāmatā bija stāstīts, kā Džeronimo izsauca CSST misijā, lai atmaskotu Pelēnijas zagļus. Džeronimo ar komandu devās orbītā, lai sameklētu satelītu, no kura novēro visu Pelēniju. Beigās viņiem viss izdevās, un Džeronimo paslavēja un atzina, ka viņš ir labs slepenais aģents.
Man patika, ka Džeronimo pieteicās doties orbītā, tas bija ļoti drosmīgi.Man likās smieklīgi, ka Džeronimo Stiltonu parādīja televīzijā, urbinot degunu, un pateica, ka tas ir ieskats pērtiķu dzīvē.
Es iesaku šo grāmatu izlasīt visiem, jo šī grāmata ir aizraujoša.

Mana recenzija

Man šī grāmata ļoti patika, jo tā ir "Nikijas dienasgrāmata". Zīmējumi grāmatā bija ļoti skaisti, un tos zīmējusi Kārina Paprocka.
Šajā grāmatā bija stāstīts par Nikijas dzīvi, kura, viņasprāt, ir nožēlojama. Sākumā viss bija diezgan parasti. Tad viņa dabūja zilumu no Makenzijas, un notika daudz kas cits. Tad Makenzija nozaga Nikijas dienasgrāmatu un sāka tajā rakstīt kā savā, un bojāja Nikijas dzīvi visādos veidos. Piemēram, viņa atrada Nikijas mājas lapas paroli un rakstīja citiem cilvēkiem briesmīgas lietas, kuras pat negribas atstāstīt. Beigās Nikija atrada savu dienasgrāmatu, salaba ar Brendonu, bet Makenzija aizbrauca no Nikijas skolas.
Man šajā grāmatā patika, ka Nikija atrada savu dienasgrāmatu, jo man nepatika, ka Makenzija rakstīja savas nejēdzības. Man tās negribējās pat lasīt.
Šo grāmatu iesaku izlasīt meitenēm, jo tā ir ļoti meitenīga.

Mana recenzija

Šī grāmata ir grāmatas "Melnais akmens" turpinājums. Priekš manis tikpat sarežģīta grāmata kā iepriekšējā daļa.
Mūsdienu stāstā darbojas tie paši varoņi, kas 1. daļā: Dāvis, viņa draugs Nauris, Dāvja skolas biedrene Patrīcija, viņas vecmāmiņa, Dāvja vectēvs, arheoloģisko izrakumu dalībnieki. Šīs daļas bija grāmatā interesantākās. Es iedomājos, ka kādreiz arī es gribētu kaut ko vēsturisku pētīt (varbūt).
Nodaļās par seniem laikiem bija stāstīts par 1. daļā attēloto cilšu nākamajām paaudzēm. Šīs grāmatas daļas man nešķita tik interesantas, loti daudz kas ir man svešs un neizprotams.
Secinājums: varbūt pēc gadiem es vēlreiz lasīšu šo grāmatu un man tā patiks. Piemērota grāmata pieaugušajiem, nevis 9-gadīgiem bērniem.

Mana recenzija

Es izlasīju A.Lindgrenes grāmatu "Trokšņu ciema bērni". To ilustrējusi Ilona Viklande, bet tulkojusi no zviedru valodas Mudīte Treimane. Ilustrācijas ir ļoti krāsainas un mīļas. Šajā grāmatā bija Trīs stāstiņi: "Bērnu svētki Trokšņu ciemā", "Pavasaris Trokšņu ciemā", "Ziemassvētki Trokšņu ciemā".
Grāmatas varoņi ir Līsa, Lase, Buse, Ulle, Brita, Anna, Čestirne. Viņi visu laiku izdomā kaut ko interesantu.
Man visvairāk patika pavasaris Trokšņu ciemā, jo tur bija aprakstīts, ka ciemā uzrodas daudz kas jauns: kaķēni, cālīši, jēriņi u.c. Es arī gribētu piedzīvot šādu pavasari. Neticami ir tas, ka viņi uzsēdās bullim mugurā.
Man patika šī grāmata, iesaku to izlasīt visiem.

Mana recenzija

Atkal mūsu bibliotēkā iedeva manam vecumam nepiemērotu grāmatu, bet tā bija sarakstā. Lasīt bija sarežģīti, jo es iešu 4.klasē un vēsturi vēl neesmu mācījusies. Tomēr bija lietas, kas šķita interesantas.
Piemēram, kā zēns Dāvis gribēja atrast meteorīta pēdas savas vecmāmiņas laukā, bet atrada noslēpumainu akmeni. Labi, ka viņa klases biedrenei Patrīcijai bija vecmāmiņa profesore, kura šo atradumu uzskatīja par unikālu un izpētes vērtu. Man arī patīk visu ko pētīt, bet mani pētījumi saistīti ar dabu.
Man nepatika seno cilšu cīņu apraksti, tie šķita nežēlīgi, bet laikam bija jācīnās, lai izdzīvotu. Arī senos laikos ir bijuši labie un ļaunie. Šajā grāmatā uzvar labie - virsaiša Vardota cilts.
Secinājums: Lai labāk saprastu šo grāmatu, jābūt kaut kādām zināšanām par seniem laikiem; piemērota pieaugušajiem un vecākiem skolēniem.

Mana recenzija

Izlasīju S.Pastisa grāmatu "Timijs Negals. Kāda tikšanās!". To ir tulkojusi A.Krasta. Grāmatā bija melnbaltas ilustrācijas.
Šī Timija Negala grāmata man patika labāk nekā iepriekšējā. Tā bija saprotamāka. Šajā grāmatā Timijs labāk iepazina savu konkurenti Korinu Korinu. Timijs atkal tika uzņemts savā iepriekšējā skolā, sākumā uz pārbaudes laiku. Viņam vajadzēja labi uzvesties un labi mācīties. Visiem skolēniem bija jāveic pētījums dabaszinībās. Tas bija jādara kopā ar kādu citu skolēnu. Viņam bija jābūt pārī ar Korinu. Kamēr Timijs meklēja nozagto pētījumu, Korina savāca materiālus pētījumam gan priekš sevis, gan priekš Timija. Tāpēc Timijs saņēma labu atzīmi. Beigās likās, ka viņi ir kļuvuši draugi.
Šajā grāmatā es sapratu, kas ir Totāls - viņš ir Timija izdomātais draugs, ar kuru parunāties, kad viņš jūtas vientuļš.
Man likās smieklīgi,ka Timija transporta līdzeklis ir putekļu sūcējs "Rumba". Smieklīgi bija arī tas, ka mamma nenoticēja, ka A+ ir Timija atzīme.
Es iesaku šo grāmatu izlasīt arī citiem bērniem.

Šīs grāmatas arī ir izlasītas. Man rokā grāmatas, kuras patika visvairāk.

Mana recenzija

Es izlasīju S.Pastisa grāmatu "Timijs Negals. Paskaties, ko esi sastrādājis". Grāmatu ir tulkojusi Agija Krasta. Grāmatā ir melnbaltas ilustrācijas.
Grāmatas galvenais varonis ir Timijs Negals, skolnieks. Vēl bija viņa skolas draugs Rollo, Mollija Moskinsa, Nuncio, vecmāmiņa, kura brauc ar skrituļslidām, u.c. Grāmatā bija arī Timija draugs un partneris polārlācis Totāls.
Timijs grib būt pasaulslavens detektīvs. Viņš izdomā, ka izmeklē svarīgas lietas. Man nepatika tas, ka Timijam bija nesaprotama loģika, varbūt tas bija tā tāpēc, ka, šķiet, viņš bija nepaklausīgs un domāja, ka viņš ir visgudrākais. Viņš domāja, ka mācības nav svarīgas. Dīvaina bija viņa vecmāmiņa, kura visur brauca ar skrituļslidām. Viņam nepatika meitene Korina, viņu Timijs uzskatīja par savu konkurenti. Timiju izslēdza no skolas uzvedības dēļ. Nesapratu, kā polārlācis var būt draugs.
Iesaku citiem bērniem lasīt šo grāmatu, bet es to, laikam, otrreiz nelasītu.

Mana recenzija

Izlasīju H.K.Andersena pasaku "Meitene, kas uzkāpa uz maizes klaipa". To tulkojusi ir Daina Grūbe un skaistās ilustrācijas ir zīmējusi Agija Staka.
Šī ir ļoti skumja H.K.Andersena pasaka.
Galvenā varone ir meitene Inge. Viņa bija ļoti iedomīga par savu skaistumu, un tāpēc viņa kļuva ļauna. Viņa darīja pāri dzīvām radībām. Viņa neatzina savu māti, kad gāja viņu apciemot, jo viņa bija nabadzīga. Savas iedomības dēļ viņa uzkāpa uz maizes klaipa, jo negribēja dubļos sabrist savas kājas. Un nogrima pazemē. Un viņai bija jāizpērk savi grēki.
Man nepatika Inge viņas ļaunuma un iedomības dēļ. Man arī nepatika cilvēki, kas viņu aprunāja.
Pasaka bija pamācoša, tāpēc iesaku to lasīt visiem.

Mana recenzija

Man šī grāmata ļoti patika.
Galvenajam varonim Džeronimo Stiltonam savas neuzmanības dēļ gadījās nokļūt negadījumā. Pelēnijas galva vēlējās izveidot grāmatu, kurā būtu padomi, kā jāuzvedas uz ielas, un to uzdeva darīt Džeronimo izdevniecībai. Bet Džeronimo nebija atjaunojis savas autovadītāja tiesības jau ilgus gadus. Tagad viņam tas bija jādara. Viņš atkārtoja ceļu satiksmes noteikumus un gāja uz praktiskajām nodarbībām. Bet viss nebija tik gludi. Viņam ļoti neveicās, līdz iepazinās ar "superauto" Solāri. Un tad viss izdevās.
Lasot šo grāmatu, var atkārtot galvenos ceļu satiksmes noteikumus, lai uz ielas justos droši. Man ļoti patika noteikums - atturieties no akrobātiskiem trikiem un ātrumsacensībām uz ielas, tā nav trase.
Visiem iesaku izlasīt šo grāmatu: tā ir gan jautra, gan pamācoša, gan ļoti krāsaina.

Mana recenzija

Šī grāmata bija smieklīga.
Tajā ir stāstīts par peli Džeronimo Stiltonu un par viņa piedzīvojumiem. Viņš ir intelektuāls un gudrs, jo strādā avīzes direktora amatā. Darbs nav viegls.
Šajā grāmatā Džeronimo vēlas doties brīvdienās, bet dažādu negadījumu rezultātā viņš nokavē visus pasūtītos ceļojumus un dodas uz zemu novērtēto pansiju "Mirapeles". Tur viņš sastop savu darbinieci Pinkiju Pīku, kura visu laiku viņu kaitina. Bet Pinkija iesaista Džeronimo savās skautu grupas aktivitātēs, un brīvdienas izdodas.
Grāmatā bija arī daudz spēļu saulainam un lietainam laikam vasarā. Dažas man bija zināmas, bet citas es labprāt ar saviem draugiem izmēģinātu. Domāju, ka būtu jautri.
Iesaku šo grāmatu lasīt kopā ar draugiem un kaut ko uzspēlēt.

Mana recenzija

Sāku lasīt šo grāmatu, bet drīz vien aicināju mammu palīgā, jo sapratu, ka viena ar šo darbu galā netikšu.
Mani secinājumi ir šādi:
1) 7-9gadīgo grupai absolūti nepiemērots darbs. Kāpēc iekļauts mūsu sarakstā?
2) Detektīvs. Man patīk detektīvi,bet pagaidām tie ir, kā piemēram, S.Stīvensona "Agatas Mistērijas" stila darbi. Tādi ir labi saprotami.
3) Daudz ko no juridiskajām lietām nevarēju izprast.
4) Ja esi 13gadīgs un vecāks vai jau pieaudzis cilvēks un ja interesē detektīvi, tad šo grāmatu var lasīt.

Mana recenzija

Izlasīju nu jau kārtējo Dž.Kinnija "Grega dienasgrāmatu. Laižamies!".
Šī grāmata stāsta par Grega un viņa jocīgās ģimenes Ziemassvētku brīvdienām siltajās zemēs - Koraļļu salā. Tur bija tādi kustoņi, kuri Gregam ļoti nepatika un viņu biedēja. Viņš no tiem centās visādi izvairīties, piemēram, viņš, no zirnekļa mukdams, uzlēca uz izlietnes, par iguānu, kuru ieraudzīja baseina tuvumā, viņš informēja glābējus. Putni apēda visu viņa ēdienu, un bija citi negadījumi. Bet brīvdienas, Grega ģimenesprāt, izdevās, bet kūrorts domāja citādi, jo savā mājas lapā ielika brīdinājumu no šīs ģimenes.
Visiem, kam patika citas šīs sērijas grāmatas, patiks arī šī. Iesaku izlasīt.

Mana recenzija

Man patika grāmata "Ak, šis Emīls!". Jautrs ir Astrīdas Lindgrēnas stāsts, un atbilstošas un nebēdnīgas ir Bjerna Berga ilustrācijas.
Emīls izdarīja ļoti daudz nedarbu, un tie bija māsas uzvilkšana mastā, galvas iebāšana terīnē, ar sarūgušiem ķiršiem piebaroja ruksi un gaili, un paēda tos pats, tēta īkšķis nejaušības pēc nokļuva žurku slazdā u.c. Bet pats smieklīgākais atgadījums bija skolotājas nobučošana.
Manuprāt, Emīla nedarbi bija ļoti asprātīgi un smieklīgi, bet reizēm visai bīstami. Piemēram, cepures aizdedzināšana vai terīnes sasišana uz galvas. Labi, ka nedarbi nebeidzas ar sliktām sekām.
Man patika, ka beigās Līna atklāja, ka to visu ir pierakstījusi viņa. Un man prieks par to, ka Emīls dzīvē kļuva par labu cilvēku.
Iesaku, šo grāmatu izlasīt ikvienam cilvēkam jautro stāstiņu un ilustrāciju dēļ.

Mana recenzija

Grāmatu ''Ella Lapzemē'' ir ilustrējusi Sabīne Vilharma un no somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse.
Šīs grāmatas galvenie varoņi bija Ella, skolotājs, Ziemassvētku Vecītis (jeb skolotāja tēvs), skolotāja sieva, Hanna un Tūks.
Šī stāsta par Ellu epizodē ir par to, kā Ella un viņas klase gribēja braukt uz ārzemēm, bet pārpratuma pēc nokļuva Lapzemē, kur bērni uzzināja, ka Ziemassvētku Vecītis ir skolotāja tēvs. Lapzemē viņiem gāja jautri. Beigās viņi atgriezās mājās.
Šajā grāmatā man likās smieklīgi tas, ka skolotājs vienā brīdī kļuva nedaudz "ķerts" un aizrāvās ar koijotiem. Vēl man bija smieklīgi,ka skolotāja tēvs pats gribēja, lai skolotājs pārņem viņa darbu, bet, kad skolotājs gribēja to darīt, tad Ziemassvētku vecītis vairs negribēja dēlam uzticēties.
Es iesaku šo grāmatu izlasīt visiem, jo tā spēj sasmīdināt ikvienu.

Mana recenzija

Šī grāmata ir grāmatas "13 stāvu namiņš kokā" turpinājums.Tajā darbojas tie paši varoņi: Endija un Terijs. Viņi savam 13 stāvu namiņam piebūvēja vēl 13 stāvus, un sanāca 26 stāvi. Šajos stāvos atradās daudz aizraujošu vietu un lietu: autodroms, skeitborda rampa, dubļu cīņu arēna, antigravitācijas kamera, slidotava, ierakstu studija, mehāniskais bullis, automātiskā tetovēšanas mašīna, nolemtības un saldējuma kafejnīca.
Šajā grāmatā man ļoti patika zēnu namiņš, jo tur bija daudz izklaižu, kuras es gribētu izmēģināt. Man arī patika tas, ka Terijs un Endijs stāstīja par to, kā viņi satikās, jo es gribēju to uzzināt. Man likās smieklīgi, ka haizivs apēda Terija apakšbikses, jo es nekad nedomāju, ka varētu notikt kaut kas tāds.
Šo grāmatu bija viegli izlasīt, tāpēc es iesaku šo grāmatu izlasīt citiem un fantazēt kopā ar Teriju un Endiju.

Mana recenzija

Es izlasīju Endija Grifitsa grāmatu "13 stāvu namiņš kokā". Šo grāmatu ilustrējis Terijs Dentons un no angļu valodas tulkojusi Marika Taube.
Šajā grāmatā bija 13 nodaļas, tikpat cik grāmatas nosaukumā bija stāvu koka namiņam. Šis grāmatas galvenie varoņi bija Endijs un Terijs. Ar viņiem šajā grāmatā notika visādi piedzīvojumi, piemēram, ļaunās nāras uzbrukums un zīmēšanas sacensības. Zēni arī strīdējās, bet beigās salaba.
Šī grāmata bija interesanta un jautra, jo abi zēni daudz jokoja, šie joki bija patiešām smieklīgi.
Grāmatā bija smieklīgas ilustrācijas. Man patika, ka beigās bija jociņi un dažādi uzdevumi, piemēram, atšķirību atrašana, labirints, burtu režģis, jautājumi par tekstu, jo parasti grāmatās uzdevumu nav.
Es šo grāmatu ieteiktu izlasīt tiem bērniem, kuriem patīk fantazēt, jo Endija un Terija namiņš ir īsta fantāzijas māja. Tur bija interesanti , un varēja izklaidēties un fantazēt par jebko.

Mana recenzija

Ar interesi izlasīju šo stāstu par suni un viņa zēnu, jo man ļoti patīk suņi. Jocīgi bija tas, ka visu stāsta suns.
Šīs grāmatas galvenie varoņi bija suns Beilijs un zēns Ētans. Bija arī mamma, tētis, Ētana draugi, zēns Tods, kurš bija ļoti nejauks, un dažādi dzīvnieki. Ar viņiem Beilijs gan draudzējās, gan rotaļājās, citreiz nedraudzējās.
Beilijs bija zelta retrīveru sugas kucēns. Viņš aizmuka no suņu audzētavas un laimīgā kārtā nokļuva zēna Ētana ģimenē. Dažbrīd likās, ka suni ģimene nepaturēs, bet viņi laikam bija atbildīgi cilvēki un no suņuka neatteicās. Beilijs divas reizes izglāba Ētana dzīvību. Viņš bija ļoti gudrs un attapīgs suns, kaut arī darīja daudz nedarbu, kad bija kucēns.
Šī grāmata bija diezgan aizraujoša, kaut arī dažbrīd skumīga. Bet domāju, ka suņumīļiem šo grāmatu vajadzētu izlasīt, tad viņi vēl vairāk mīlētu savus suņus un labāk viņus saprastu.
Esot arī filma "Suņa dzīves jēga", es to neesmu redzējusi. Varbūt kādreiz gribētu noskatīties, tikai ceru, ka filma nav ļoti skumja.

Mana recenzija

Es izlasīju Timo Parvela grāmatu "Ella un rokeris Pauls". Šo grāmatu ilustre'ja Sabīne Vilharma un no somu valodas tulkoja Ingrīda Peldekse.
Šīs grāmatas varoņi bija Ella, Pauls, skolotājs, Tīna, Tūks, Hanna, Sampo, Kauslis, Bārdainis u.c.
Te nebija neviena varoņa, kurš man nepatiktu, tāpēc es pastāstīšu par Bārdaini. Viņš bija vecs jūrnieks, kurš pārdeva laivas, un bērni gribēja nopirkt savam skolotājam laivu, jo viņu draudēja izlikt no mājas, un bērni gribēja viņam palīdzēt.
Pauls tikmēr gribēja kļūt par rokzvaigzni un viņa elks bija Elvīra, kura bija pazudusi un vairs nedziedāja. Paula menedžeris bija Tūks.Pienāca laiks Paula pirmajam koncertam. Pauls gribēja dziedāt kopā ar Elvīru. Tā kā Pauls neko negribēja darīt bez Elvīras, tad Tūks sameloja, ka Elvīra būs. Tad koncertā sākās īsts teātris. Pauls uznāca uz skatuves un jautāja, kur ir Elvīra. Tad uzradās vairākas Elvīras, kas bija dažādi pārģērbušies cilvēki. Beigās atradās arī īstā Elvīra, kas bija pārģērbusies par bārdaini.
Es šo grāmatu ieteiktu izlasīt cilvēkiem, kuri ir mērķtiecīgi, jo Pauls tāds bija, un mērķtiecīgiem cilvēkiem būs vieglāk viņu saprast.

Mana recenzija

Šī bija visai sarežģīta grāmata. Kaut arī grāmatas nosaukums ir "Auklīte - bubulis", lielāka loma te bija bērniem, nevis auklītei. Man gribējās vairāk lasīt par bubuļiem un viņu piedzīvojumiem. Daudzas lietas šajā grāmatā man tomēr palika neskaidras. Vai tiešām Maiki pazudīs bubuļu valstībā un neatgriezīsies mājās? Kas ir tas runājošais halāts?
Grāmatā man patika, ka Neredzamā Balss tomēr kļuva redzama, tas ir, tētis atgriezās mājās un parūpējās par bērniem.

Šīs grāmatas ir izlasītas. Super!

Mana recenzija

Es izlasīju Timo Parvela grāmatu "Muris un Vufs". Šo grāmatu ilustrēja Virpi Talvitie, un no somu valodas ir tulkojusi Anete Kona.
Te ir stāstīts par diviem draugiem Muri un Vufu, kuri daudz ko piedzīvoja kopā. Piemēram, nodaļā ''Dziedāšanas konkurss'' Muris ņaudēja, smilkstēja un darīja daudz ko citu, un teica, ka viņš dzied. Tad, kad viņš bija pietiekami daudz padziedājis, viņš jautāja Vufam, vai viņam ir skaista balss. Vufs teica, ka - jā, jo viņš domāja, ka, ja viņš pateiks "nē", tad būs ļoti slikti, bet šis ''jā'' aizveda Muri līdz dziedāšanas konkursam.
Man patika, ka, neskatoties ne uz ko, Muris un Vufs ir un paliek draugi.
Šajā grāmatā bija jaukas ilustrācijas.
Es šo grāmatu ieteiktu izlasīt tiem, bērniem, kuri ir lasījuši grāmatu "Muris un Vufs ceļ māju", un tiem, kuriem patīk piedzīvojumi.

Mana recenzija

Es izlasīju Timo Parvela grāmatu "Muris un Vufs ceļ māju". Šo grāmatu ir ilustrējusi Virpi Talvitie un no somu valodas tulkojusi Anete Kona.
Šīs grāmatas varoņi bija Muris, Vufs, Vista fon Ko, Varis Aleksandrs Lielais u.c. Man no visiem visvairāk patika Vufs. Viņš ir sirsnīgs un gādīgs,jo Vufs aicināja Muri pie sevis, kad kaķim torņa galā sala. Bet Muris nenāca, jo uzskatīja, ka Vufs domās, ka viņš ir muļķis, bet Vufs tikai gribēja par Muri parūpēties.
Man šajā grāmatā vislabāk patika nodaļa "Iztēle", kurā Vufs gribēja pierādīt Murim, ka viņam arī ir iztēle. Viņš sāka iztēloties visādas lietas, piemēram, ka Mura gulta ir dubļaina peļķe un kā Mura grāmatas aizlido, un ka Mura otas ir cīsiņi.
Šo grāmatu es ieteiktu izlasīt tiem, kuriem patīk suņi un kaķi, kā arī tiem, kuriem ir iztēle.

Mana recenzija

Es Izlasīju Deiva Pilkija septīto episko romānu ar nosaukumu "Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un lielā, grandiozā kauja ar bionisko puņķudesu. 2.daļa." Šo grāmatu no angļu valodas tulkojusi Ieva Tarvida.
Šajā grāmatā bija notikumi, kas man patika, un bija notikumi, kas man nepatika.
Man šajā grāmatā patika, ka Kapteinis Apakšbiksis nepadevās, jo man patīk neatlaidīgi cilvēki. Man arī patika 27.nodaļa, kuras nosaukums ir "Īsi sakot".Šo nodaļu es pat varētu norakstīt, bet šoreiz to nedarīšu.
Man šajā grāmatā nepatika tas, ka Melvins bija ļauns un aizvainoja citus, kaut arī viņu neviens neaizvainoja.
Kopumā, šī grāmata bija laba.

Mana recenzija

Šī grāmata bija laba, bet ne ideāla. Tajā bija tik maz teksta, ka nebija ilgi jālasa, un bija tik daudz zīmējumu, ka bija lielāks darbs acīm, kamēr visu izpētīju.
Šajā grāmatā man patika, ka daži vārdi bija sarunvalodā, nevis literārajā valodā, piemēram, ''nofočēju''.
Man patika, ka bija multenītes,kuras varēja skatīties ilgi, jo tās bija tik ļoti, ļoti jaukas.
Man nepatika,ka daudziem Dogmens likās nevajadzīgs un visi viņu atstūma. Neskatoties uz to, Dogmens beigās visus izglāba.
Arī varu pateikt, ka man nepatika, ka vajadzēja maz laika,lai izlasītu šo grāmatu, jo esmu pieradusi lasīt grāmatas, kurās ir vairāk teksta. Šo grāmatu es ieteiktu izlasīt tiem, kuriem nepatīk lasīt, jo to var izlasīt īsā laika posmā.

Mana recenzija

Šī grāmata ir balstīta uz kinofilmas motīviem. Es šo filmu nebiju redzējusi, tāpēc lasīt grāmatu bija vēl interesantāk.
Man no visiem varoņiem vislabāk patika trusītis Pēterītis. Viņš bija jautrs, izklaidīgs un tajā pašā laikā ļoti mīļš un sirsnīgs. To pierāda tas, ka viņš devās uz milzīgo pilsētu Londonu, lai runātu ar savu vislielāko ienaidnieku Makgregoru un lai pārliecinātu viņu abu kopīgo draudzeni Beu nepamest mākslu un salabt ar Makgregoru.
Šī grāmata bija ļoti emocionāla un smieklīga. Es šo grāmatu iesaku izlasīt visiem, jo tā stāsta par dzīves situācijām, kuras var redzēt ikdienā. Žēl, ka grāmatai nebija ilustrāciju.

Mana recenzija

Man patika tas, ka šajā grāmatā bija stāstīts par dzīvi un par dzīvniekiem. Man ļoti patīk dzīvnieki, īpaši suņi un kucēni.Man bija smieklīgi, kad Nikijas rācijā sāka skanēt vaukšķēšana, rūkšana, būkšķi, un Nikija teica, ka tas ir viņas vēders. Un viņas draudzenes arī sāka atdarināt visādas skaņas, lai varētu tikt prom no stundas un iet apraudzīt suņus apkopēju kambarī. Kopumā, tā ir jautra grāmata.

Iesaki draugiem