Elīna Krūmiņa-Vaivade

9 gadi, Ventspils

Lasīšanas stafetē piedalos otro reizi. Man ļoti patīk lasīt grāmatas. No pilsētas bibliotēkas saņēmu dižlasītāja diplomu, jo pagājušajā gadā izlasītas 135 bibliotēkas grāmatas. Esmu sabiedriska, patīk piedalīties dažādos pasākumos, konkursos, spēlēju futbolu.

Mana recenzija

Timijs ar prieku atgriežas savā vecajā skolā un satiek savus vecos draugus. Timijs ir savdabīgs, varbūt dažreiz stūrgalvīgs, pašpārliecināts, smieklīgs, bet vienkārši drausmīgs detektīvs. Viņš vienmēr iekuļas nepatikšanās un te nu viņam šajā lieliski piepalīdz viņa iedomu draugs. Kad jau šķiet, ka nekā muļķīgāka vairs nevar izdarīt, Timija galvā atkal rodas jaunas muļķības. Tāpēc šī grāmata ir ļoti smieklīga. Ja gribās izsmieties, tad šī grāmata ir smieklu terapijas labākais līdzeklis.

Mana recenzija

Timijs ir tik smieklīgs, nevarēju pārstāt smieties. Šajā grāmatā viss ir smieklīgs-grāmatas varoņi, zīmējumi, pat burti. :) Timija detektīva aģents gan māk visu izdarīt ačgārni un nepareizi. Tas jau ir īsts detektīva traucēklis. Timijs ir nepārspējams, jo tic tam, ka viņš visu pareizi dara un domā. Vienīgais, ko viņš māk perfekti, tas ir uz līdzenas vietas sagādāt nepatikšanas. Pat centienos kļūt par detektīvu un atrisināt lietu bija tik daudz muļķīgu momentu. Bet tāpēc jau šī grāmata ir tik lielisks smieklīgs lasāmgabals.

Mana recenzija

Šajā grāmatā divu zēnu spēlei pievienojas meitene Marija. Viņa lieliski māk apieties ar ieročiem un tas nekāds brīnums,zinot,kas ir viņas tētis. Vai viņa būs tā, kas līdzēs zēniem atrisināt spēles mīklainās lietas vai kāpēc meitenei ir vajadzīgi ieroči, jūs uzzināsiet, ja ķersieties pie grāmatas lasīšanas. Jums noteikti tā patiks, jo šī grāmata, tāpat kā iepriekšējā, ir arī skaisti ilustrēta. Patiesībā grāmata kļūst aizvien labāka, un tā ir arī viena no lietām, ko es vēlos turpināt lasīt. Esmu ieinteresēta, kas notiks tālāk.

Mana recenzija

Iespējams tādēļ,ka diviem zēniem trūkst ģimenes, viņi iegrimst datorspēļu pasaulē. Viņiem šī kosmiskās spēles pasaule ļoti patīk un vilina, jo tur ir daudz skaistāk un jaukāk nekā tanī pilsētā,kur viņi dzīvo. Spēle nav viegla, bet tas zēnus nebaida, viņi atdodas spēlei ar visu sirdi un pārvar grūtības tanī. Stāsts ir interesants, satraucošs un mūsdienīgs.

Mana recenzija

Brīnišķīga grāmata, kas atvēra man duvis uz burvestību un pasaku pasauli, kur dzīvo runājoši dzīvnieki un spilgti pasakaini tēli. Te ir daudz labestības un gaišuma. Bija arī skumīgi brīži,kad uzdarbojās ļaunā burve, taču mīlestības un draudzības spēks spēj uzveikt ļaunumu. Bez piedzīvojumiem un pārbaudījumiem taču nebūtu tik interesanti lasīt un līdzpārdzīvot. Es arī ļoti vēlētos nokļūt Nārnijā ne tikai lasot grāmatu. Vislabākā pasaku valstība par ko esmu lasījusi!

Mana recenzija

Hikaps sāk apgūt pirātu lietas, viņš sāk saprast, cik svarīga viņa loma visā šajā pirātu lietā, pat tad,ja viņš nepiekrīt to ideāliem. Hikaps visu laiku cīnās par saviem uzskatiem un bieži vien dabū pa ausi par to,ka nav tāds kā pārēie vikingi. Viņš daudz lasa (vairums vikungu vispār nemāk lasīt), vēro un pēta, un izmanto, smadzenes, lai pieņemtu lēmumus cilts labā, viņš nav vardarbīgs. Šajā nodaļā, meklējot pirātu dārgumus, mazais Hikaps atklāj netikai pirātu apslēpto mantu, bet atklāj arī dažas interesantas lietas par sevi.

Mana recenzija

Ja tu baidies,tas nenozīmē,ka tev nav dūša. Varbūt izskatās, ka Hikaps aug kā vājš,bezrakstura puika un nekas neliecina,ka viņš varētu būt cilts vadonis. Tomēr...tomēr,ja ir griba, tad var visu. Jebkurš var kļūt par varoni. Ja ir griba, tad var izglābt cilti, var palīdzēt draugam, var pieradināt pūķi un parupēties par to. Var daudzas lietas....
Biju nedaudz pārsteigta par to, kā patiesībā iepazinās Hikaps un Bezzobis. Multenē tas bija savādāk. Vispār diezgan daudz atšķirību starp grāmatu un multfilmu. Itkā lasītu pavisam citu stāstu. Bet bija interesanti.

Mana recenzija

Pērtiķienei Sallijai Džonsai jāiejūtas detektīva lomā,lai glābtu savu draugu no cietuma. Ļoti spraiga un interesanta grāmata. Pakaļdzīšanās, nāves briesmas, mīklaini notikumi, jaunu draugu atbalsts un palīdzība grūtā brīdī-tas viss šajā grāmatā. Patika, ka Sallija nekad nezaudēja dūšu un cerību. Draudzīgā un labsirdīgā pērtiķiene spēj daudz un cilvēkiem vajadzētu mācīties no viņas pašaizliedzību un uzticību.
Domāju, ka tuvākā laikā pārlasīšu šo grāmatu vēlreiz.

Mana recenzija

Labsirdīgs stāstiņš par dabas un cilvēka attiecībam. Ļoti skumji bija uzzināt par trusīšu ģimenes galvas nelabo galu. Taču pārējie notikumi bija diezgan uzjautrinoši. Trusītis Pēterītis uzņēmās tā kā vadoņa lomu, cīnoties ar veco fermeri. Dzīvnieciņi jau gribēja tikai sev gardu maltīti. Tas ir labi, ka zvēriņi to darīja draudzīgi kopā, jo pa vienam visu paveikt būtu vai nu neiespējami vai daudz grūtāk. Žēl,ka neesmu redzējusi pašu filmu, bet man draudzene lielīja to. Lasot, varu iztēloties notikumus, taču labprāt noskatītos arī filmu.

Mana recenzija

Smieklīgā Ella! Šī grāmata nebija tik smieklīga kā iepriekšējās, vismaz man tā izlikās. Kaut gan bija ļoti smieklīgi momenti, kad ne tikai pasmaidīju, bet skaļi smējos. Smējos vēderu turēdama par "klusajiem telefoniem". Bija arī momenti, kas likā maz ticami. Piemēram, kad skolotājs ar karoti izrok pazemes eju no mājas uz šķūni, vai kad no velosipēda un palagiem uztaisīja lidojošu aparātu. Nesaprotu, kā var kaut ko sajaukt un siltas jūras vietā nonākt Lapzemē. Bet Ella un viņas draugi tāpat kā iepriekš māk iekulties visādās muļķīgās situācijās. Noteikti izlasiet!

Mana recenzija

Paņemot grāmatu pirmo reizi rokā, nodomāju,ka būs biedējošs stāsts, taču īstenībā tā nemaz nebija. Kā jau dzīvē gadās, arī šeit vecāki ir ļoti aizņemti un bērnu pieskatīšanu un audzināšanu uztic auklītei. Savādai un nepierastai, taču Bubuļauklīte izrādījās omulīga,labsirdīga būtne, kuras jaukumu aiz putekļainās ārienes no sākuma var nepamanīt. Tāpēc tikai pēc ārienes nevajag nevienu vērtēt. Bērni un auklīte-bubulis kļuva par vismīļākiem draugiem un viņiem bija grūti šķirties.
Ieteikšu šo grāmatu izlasīt saviem klasesbiedriem,kad atsāksies skolas laiks.

Mana recenzija

Visi mēs zinām,ka lasīt svešas dienasgrāmatas nav labi, bet ieraugot jaunu Nikijas dienasgrāmatu grāmatu plauktā, nav iespējams noturēties pretim kārdinājumam to izlasīt. Lai piedod Nikija, bet izlasīju arī šīs dienasgrāmatas katru lapu. Bet es to nenozagu, tā bija cita persona.Varbūt tu?! Jebkurā gadījumā šis ir stāsts ir par draudzību mīlestību, popularitāti un glaimiem. Aizraujoša, smieklīga un pamācoša grāmata, tāpēc iesaku izlasīt ikvienai meitenei.

Mana recenzija

Šī bija lieliska grāmata. Man patika, ka Nikija un viņas draugs,atrodot kucēnus,nepameta tos. Nikija ir labsirdīgs un nedaudz naivs personāžs. Es smējos,lasot šo grāmatu, jo visi grāmatas varoņi darīja kaut ko jocīgu vai muļķīgu. Gaidīšu nākamo grāmatu, lai uzzinātu Nikijas tālākos piedzīvojumus. Iesaku izlasīt to manām draudzenēm.

Mana recenzija

Lai nebūtu jāpiedzīvo KAĶISKAS ŠAUSMAS un atkal nepaliktu BĀLS KĀ BIEZPIENS, Džeronīmo mājās ierīko drošības sistēmu. Nabaga Stiltona kungs domāja, ka nu var atslābt un justies droši. Tikai tagad sākās īsta jautrība un smieklīgi piedzīvojumi. Smējos kā kutināta. Ja vēl aizvien neesi izlasījis nevienu grāmatu par Džeronīmo, tad ātri slēdz ārā datoru un dodies uz bibliotēku pēc grāmatām. Nespēsi neko citu darīt, kamēr neizlasīsi visas grāmatas, un garastāvoklis būs vienmēr pacilāts.

Mana recenzija

Puika Melvins gribēja kļūt ļoti spēcīgs. Viņš nošķaudījās, kad veica eksperimentu un pārvērtās par Puņķudesu. Viņa izskats bija pretīgs, skolā neviens ar viņu negribēja draudzēties. Tāpēc Puņķudesa gribēja atriebties viņiem un visus pārvērst par sev līdzīgiem. Bet tas jau arī ir saprotams, ja ir tāda slikta attieksme. Man patika, ka Kapteinis Apakšbiksis visus izglāba un neļāva pasaulei ieslīgt puņķos.
Es izlasīju šo grāmatu ar interesi jau sen, taču šī nav tā grāmata, ko es gribētu izlasīt vēlreiz.

Mana recenzija

Nē, nē, nē, šī grāmata nav domāta meitenēm!!! Vismaz pagaidām man maz interesē 13 gadīgu puišu problēmas. Iespējams, ka tās ir tādas pašas kā 13 gadīgām meitenēm, bet to es uzzināšu daudz vēlāk. Varbūt tāpēc man grāmata likās garlaicīga, kaut gan brīžam pasmējos par Norma mūžīgo neapmierinātību un attieksmi, ka viss ir negodīgi.

Mana recenzija

Laiks sevi iepazīt! Pirms sāc lasīt grāmatu,iesaku aizpildīt skolas uzņemšanas eksāmena testu, lai noskaidrotu kā tevī ir vairāk - labā vai ļaunā, vai esi mūžlaimība vai nekadnieks.
Man patīk lasīt par maģiskām lietām, bet domāju, ka te vairāk ir stāsts par draudzību. Daži grāmatas personāži mani kaitināja ar savu augstprātību, tukšumu un muļķību un tas, ka, ja ir runa par labo, tad obligāti tas ir skaists, nevainojams, bet, ja par ļauno-tad pumpains,riebīgs..... bet visumā grāmatu izlasīju ar patiku. Kad būšu paaugusies, iespējams izlasīšu to vēlreiz, jo ieteicamais vecums ir 15+.

Mana recenzija

"Ak šie cilvēki! Kāpēc tie nesaprot, ka sunim vienmēr jābūt kopā ar viņiem? " Droši vien autoram ir taisnība, ka jeburš mājdzīvnieks ilgojas vienmēr būt kopā ar savu draugu-saimnieku, nevis vientuļš nīkt mājās un gaidīt.
Esmu ļoti sajūsmināta par to, kā rakstnieks apraksta sunītes dzīvi jau no kucēna vecuma, kad vēl mielojās ar saviem brālīšiem un māsiņām ar mammas pienu, tad iepazīšanās ar Džeikobu un Darbu....Bija interesanti uzzināt, kā apmāca suņus meklēšanas un glābšanas patruļai un cik suņiem svarīga ir oža. Pirmo reizi dzirdēju par tādu suņu sugu kā zviedru aļņusuns, bet tāpēc jau lasu grāmatas, lai uzzinātu ko jaunu. :)

Mana recenzija

Man patika šī grāmata! Autore dara tik labu darbu, uztver suņa emocijas un domāšanas veidu. Tas bija interesanti uzzināt, kā suņi sajūt cilvēku emocijas. Grāmatu izlasīju ļoti ātri , jo tā ir patīkama grāmata. Iesaku to visiem dzīvnieku mīļotājiem, kuri saprot, kas patiešām notiek suņa prātā, jo es uzskatu, ka autors lieliski to ir uzrakstījis.

Mana recenzija

Aizrautība no sākuma līdz galam. Pat nepamanīju,kā nonācu līdz grāmatas beigu lapaspusē. Man arī liktos aizdomīgi, ja apkārtējie cilvēki sāktu viens pēc otra slimot ar jocīgiem simptomiem. Herberta un Sallijas plāns kā apstādināt zombiju drudzi bija drosmīgs. Es droši vien tā nevarētu. Labi,ka lasīju grāmatu pa dienu, jo asas izjūtas un baiļu deva bija pietiekami liela. Savadāk būtu negulēta nakts, bet tā jau var arī par zombiju pārvērsties. :)
Iesaku izlasīt, tomēr labāk lasiet to dienas gaismā.

Mana recenzija

Cik jauki atkal saņemt jaunu grāmatu par Nindzju Timiju. Šo es izlasīju vienā rāvienā. Timijs un viņa draugi šoreiz cenšas glābt no ielaušanās aizmirstajā koncertzālē, taču viņiem pretī stājas bīstamā un viltīgā Raksina. Grūti iedomāties,ka klauns var būt ļauns, taču Timijam nākas cīnīties tieši ar ļoti ļauniem klauniem. Atkal reālas briesmas, satraukums, noslēpumi un piedzīvojumi....Viss kas man tik ļoti patīk grāmatās. Atliek vien apbrīnot Timija un viņa draugu neatlaidību un drosmi. Gaidu ar nepacietību nākamos Timija piedzīvojumus.

Mana recenzija

Kā lai pretojas šī lāčuka mīlīgumam un naivumam! Vispirms noskatījos filmas par Padingtonu un tikai pēc tam izlasīju grāmatas. Es tāpat kā skatoties filmu, skaļi smējos par lāča neveiklumu un blēņām, bēdājos un jutu līdz, vēlējos palīdzēt. Viņam nekad nav miera, bet Padingtonam ir laba sirds un vēl labāka īpašība - nekad nepadoties. Ceru, ka lācēna piedzīvojumiem būs vēl turpinājumi.

Mana recenzija

Grāmata par hiēnu ģimenīti, kura izliekas par cilvēkiem un palīdz citiem dzīvniekiem iejusties cilvēku dzīvē un māca viņiem cilvēku dzīvei noderīgas lietas. Hiēnu ģimenes mājas durvis ir atvērtas visiem, kuri grib dzīvot kā cilvēki. Man tas šķiet dīvaini, bet daudz smaidīju un smējos, lasot šo grāmatu. Ļoti smieklīgi un aizraujoši - tā ir laba grāmata, jo dzīvnieki dara dīvainas un jaukas lietas, taču cilvēku dzīve nemaz nav tik viegla.
Ja ir drūms garastāvoklis, sāc lasīt, drūmais noskaņojums izgaisīs un tu nespēsi atrauties no šīs grāmatas.

Mana recenzija

Emīls neatstās vienaldzīgu ne bērnus, ne vecākus. Uzmini, kāpēc šķūnītī Emīlam ir 365 koka figūriņas.Ne jau tāpēc,ka koka griešana ir viņa vaļasprieks, bet gan tāpēc, ka.....Pat,ja jau zināt kāpēc,jo esiet redzējuši filmu, noteikti izlasiet šo grāmatu par nepārspējamo puiku vārdā Emīls.

Mana recenzija

Jautra grāmatiņa par bērnu rotaļām, draudzību, niķiem, nedarbiem un vecāku pacietību. Kad izlasīsiet grāmatu, sapratīsiet, kāpēc tāds nosaukums - Trokšņu ciems. Te visi dzīvo draudzīgi, kopā blēņojas, kopā dauzās, kopā iet skolā, taču mēdz gadīties, ka puikas ar meitenēm karo, bet tas jau nav nekas pārsteidzošs. Galvenais, salīgt mieru un atkal draudzīgi kopā dzīvoties pa ciemu.
Viegli lasāma grāmata. Iesaku izlasīt visas Astrīdas Lindgrēnes grāmatas, tas ir to vērts.

Mana recenzija

Vai tiešām visas pasaules liktenis izšķirsies šeit un tagad? Džordžam un Heroldam nākās pasvīst, jo laika mašīnas dēļ viss notiek pavisam ačgārni. Kaut arī lasu jau biezākas, nopietnākas grāmatas, šo komiksa grāmatu izlasīju ar patiku. Tā ir aizraujošāka un smieklīgāka par pārējām Apakšbikša grāmatām. Domāju, ka visvairāk Kapteiņa piedzīvojumi patīk 6-8 gadus veciem puikām.

Mana recenzija

Kāds noteikti nobijās no grāmatas biezuma, vai ne? Tas tikai bailēm lielas acis, ņem droši grāmatu rokās un sāc lasīt. Nevarēsi ne atrauties, to es tev apsolu. Šī ir grāmata par piecu bērnu piedzīvojumiem slimnīcā, katras bandas locekļa sapņu īstenošanu dzīvē, par draudzības spēku un neatlaidību. Man likās interesanti, ka bandas darbošanās notika naktī, kad slimnīcas darbinieki neredz. Tiešām jauki, ka beigās bērnu izpalīdzību un sirsnību pieaugušie novērtēja ar aplausiem.

Mana recenzija

Šī grāmata man liekas visinteresantākā un vissmieklīgākā no iepriekš lasītajām Džeronīmo grāmatām. Katrā grāmatas lapā nabaga Džeronīmo vajā likstas. Peles nedienas un kā viņš ar tām tiek galā liek man smaidīt. Viennozīmīgi, Džeronīmo ikdienu nevar nosaukt par garlaicīgu un vienmuļu. Spēj tik sekot līdz, kur peļa kungs ir iekūlies.
Lasīt par Džeromīno piedzīvojumiem ir bauda, jo man patīk ne tikai šī autora rakstīšanas stils, bet arī krāsainās ilustrācijas lieliski papildina izlasīto.

Mana recenzija

Nav viss tik vienkārši kā gribētos. Diemžēl gudrība nepielīp un nav tādu brīnumlīdzekļu, ar kuru palīdzību bez piepūles var palikt gudrāks. Man prieks, ka Dogmans neiet vieglāko ceļu un mācās no grāmatām.

Mana recenzija

Turpinājums pirmai grāmatai ir ne mazāk smieklīgs un aizraujošs, vienīgi šoreiz varbūt vairāk huligānisks. Varētu domāt,ka puiku pasaulē nav vietas meitenēm, bet par brīnumu šeit ir arī meitene Džila, kura rūpējas par dzīvniekiem un dusmojas,ja kāds no dzīvnieciņiem noklīst,domādama,ka puikas pie vainas. Grāmatas jaunais personāžs-kapteinis Kokgalva. Vai viņš ir puiku draugs vai ienaidnieks, to jūs uzzināsiet izlasot grāmatu. Vai jau esiet ceļā uz grāmatnīcu? :)

Mana recenzija

Ja šķirstīsi šo grāmatu, būsi izbrīnīts, ka tajā ir dažas tukšas melnas lapas. Kāpēc tā? Neteikšu! Lai to uzzinātu, būs grāmata jāizlasa. Teikšu tikai, ka grāmata ir tiešām aizraujoša, jo rakstnieka izdoma ir neizmērojama. Lasīt būs ļoti viegli, jo teksta daļa ir salīdzinoši mazāka nekā jautro ilustrāciju daļa. Pozitīvas emocijas un jautrība noteikti būs. Ļoti interesanti uzzināt, kā galvenie varoņi tiks galā ar kārtējām likstām. Iespējams,ka izlasot šo grāmatu, tu sapratīsi, ka nevajag meklēt miljoniem neiedomājamu atrunu, lai nedarītu lietas, kurus darīt negribās (nu tā mēdz gadīties) vai ir vienkārši slinkums.

Mana recenzija

Noslēpumi, slepenas lietas, intrigas, jūras piedzīvojumi un dārgumu medības.... Viss tas ir šajā aizraujošajā grāmatā. Jau grāmatas sākums uzreiz ierauj šajā piedzīvojumā. Apbrīnoju bērnu uzņēmību turpināt tēva darbu un vēl meklēt pazudušos vecākus. Man ļoti patika grāmatas ilustrācijas, kas ir neatņemama grāmatas daļa. Dvīņi veiksmīgi ir sadalījuši šos darbus: Biks-raksta, Beka - zīmē. Pat paliekot bez vecākiem, bērni lieliski māk pielietot vecāku iemācītās lietas-nolasīt kartes, nirt ar akvalangiem, sameklēt jūras dzīlē nogrimušus kuģus. Brīžam grūti nesapīties visos noslēpumos, bet grāmatu noteikti ir vērts izlasīt pat vairākas reizes.

Mana recenzija

Tāds nieks vien ir-uzcelt māju, vai ne?! Uzzīmē un gatavs?! Nē, nē! Tik vienkārši Murim un Vufam negāja. Draudzībai tas bija liels pārbaudījums. Īsti draugi vienmēr būs labs atbalsts viens otram. Lai cik arī mēs būtu dažādi, draudzība vieno, māca pielāgoties un būt pretimnākošiem un saprotošiem. Ar tādiem draugiem var arī pili uzcelt! Bet Muris un Vufs priecājās par savu omulīgo mājiņu kalna galā.
Man ļoti patīk lasīt Timo Parvela grāmatas. Tās ir tik aizraujošas, pamācošas un liek smaidīt.

Mana recenzija

Pasaka par cietsirdīgu un augstprātīgu jaunkundzi, kas negodāja savus vecākus un necienīja maizīti. Pret maizi jāizturās ar lielu cieņu, jo tās tapšanā ieguldīts milzu darbs. Mani šausmināja meitenes ļaunums, nepatika šī kukainīšu mocītāja. Vai viņu kāds pārmācīja un vai šī pasaka ir ar labām beigām, var uzzināt tikai izlasot to. Viegli lasās, lielās krāsainas bildes arī piesaista. Manuprāt, šo pasaku var lasīt jebkurā vecumā, jo tā ir pamācoša.

Mana recenzija

Ar šo grāmatu es iepazinos jau pagājušā gada "Lasīšanas stafetē", bet vēl aizvien atceros grāmatas varoņus kaķi Muri, suni Vufu, gotiņu Mūmiņu, vistu fon Ko, zirgu Ījānu un pīlīti Pēksoni.
Grāmata ir smieklīga un jauka. Iesaku izlasīt, jo tā māca, ka nevajag dēļ niekiem strīdēties ar labākajiem draugiem, un vispār māca draudzību, atbildības izjūtu, drosmi un neatlaidību. Lasot, es varēju itkā paskatīties uz mums ar brāli no malas, jo mēs diezgan bieži mēdzam sākt kašķi par niekiem.
Grāmata noteikti ir jāizlasa arī tāpēc, jo tikai tā tu uzzināsi Mura makšķerēšanas savdabīgo plānu. Varbūt, ka tas tev noderēs. :)

Iesaki draugiem