Eriks Karls "Ēdelīgais kāpuriņš"

2012-04-13

Bērnu grāmatu ilustratoram un autoram Erikam Karlam 25.jūnijā ir 82. dzimšanas diena, tāpēc godinām viņu, iepazīstinot mūsu lasītājus ar latviski tulkoto, nupat iznākušo autora darbu "Ēdelīgais kāpuriņš"!

Eriks Karls (Eric Carle) ir atzīts un iemīļots kā lielisks ilustrētu un attīstošu bērnu bilžu grāmatu autors. Viņa vispopulārākais darbs “Ēdelīgais kāpuriņš” ir burtiski izēdis savu ceļu pie miljoniem bērnu visā pasaulē. Grāmata tulkota vairāk nekā 50 valodās, ieskaitot krievu, spāņu, ķīniešu, franču, un pārdoti vairāk nekā 103 miljoni šīs grāmatas eksemplāru. Ik minūti pasaulē pārdod 1 grāmatas eksemplāru. Grāmata ir saņēmusi neskaitāmus apbalvojumus, ieskaitot Amerikas Grafiskās Mākslas institūta balvu. The New York Times nosaukusi šo par vienu no desmit labākajām bilžu grāmatām 1969. gadā.

Eriks Karls radījis vairāk nekā 70 brīnišķīgu grāmatiņu pašiem mazākajiem lasītājiem. Grāmatu kolāžu tehnikā veidotie attēli runā paši. Dabas norises ir galvenā stāstu tematika. Grāmatas ir ne tikai skaistas un interesantas, bet arī attīstošas un izglītojošas. Tās lasot, bērni nemanot uzzina daudz ko jaunu, apgūst jaunus vārdiņus, nedēļas dienu nosaukumus, krāsas, ciparus. Grāmatas ir vienkāršas – bērniem viegli uztveramas un saprotamas. Vispazīstamākā ir grāmatu par “Ēdelīgo kāpuriņu” (The very hungry caterpillar). Grāmatiņa tapusi 1969. gadā, bet joprojām tiek atzīta par vienu no labākajām bērnu grāmatām pašiem jaunākajiem lasītājiem.

E. Karla mākslas darbi ir veidoti kolāžas tehnikā no paša rokām krāsota papīra, kas tiek griezts un slāņots. Arī bērniem patīk veidot kolāžas un ik nedēļu autors saņem simtiem vēstuļu ar bērnu darbiņiem.

Lasītāju atsauksmes:
“Ēdelīgais kāpuriņš burtiski izgraužas cauri grāmatas lapām tieši bērnu sirsniņās” (Manuela mamma)

“Katram bērnam būtu jāizdzīvo šis brīnišķīgais stāsts ar krāsainajām bildēm, kurā ēdelīgais kāpuriņš izēd savu ceļu caur vienu ābolu, divām plūmēm un trīs bumbieriem, lai pārvērstos par brīnumskaistu tauriņu.” Kirkus UK


"Ēdelīgā kapuriņa" krāsojamā lapa

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem