Katoļu priestera grāmata "Sekss, kādu nevarat iedomāties. Laulātajiem, kuri mīl Dievu"

2010-01-26

Klajā nākusi neparasta grāmata, kas jau izpelnījusies ievērību daudzās pasaules valstīs - katoļu priestera Ksaverija Knoca darbs "Sekss, kādu nevarat iedomāties. Laulātajiem, kuri mīl Dievu".

Klajā nākusi neparasta grāmata, kas jau izpelnījusies ievērību daudzās pasaules valstīs – katoļu priestera Ksaverija Knoca darbs Sekss, kādu nevarat iedomāties. Laulātajiem, kuri mīl Dievu.

Daudzi jautās – kā gan katoļu priesteris, kurš dzīvo celibātā, var uzrakstīt grāmatu par seksu? Citi nevarēs saprast, kāds gan Dievam sakars ar manu seksu? Vēl daži, dzirdot vārdu savienojumu „katoļticība un sekss”, uzreiz iedomājas, ka šādā seksā ir aizliegtas draiskas rotaļas, erotiskas fantāzijas un galvu reibinošas pozas. Tēvs Ksaverijs Knocs norāda, ka šādiem uzskatiem nav itin nekāda pamatojuma. Tieši pretēji – Dievs ir ieinteresēts laimīgā laulāto dzimumdzīvē.

Tēvs Ksaverijs Knocs uzskata, ka seksam ir ļoti liela nozīme mīlestības stiprināšanā laulāto starpā un viņu kopējā ceļā uz tuvību Dievam. Sekss ir laulības sakramenta svinēšana, ko Dievs ir dāvājis cilvēkiem. Tomēr dzimumdzīves mērķis nevar būt tikai bauda, bet gan saistību veidošana, vienotības pārdzīvojums mīlošo cilvēku intīmajā saskarsmē.

Ar šo grāmatu autors vēlējās sagraut daudzos mītus, kas ieskāvuši seksualitāti. Grāmatas saturs, tiešā valoda un trāpīgie ieteikumi apgāž uzskatu, ka cilvēks, kurš dzīvo celibātā, nevar sniegt padomus citiem – tēvs Ksaverijs Knocs to veiksmīgi dara jau gadiem. „Sekss, kādu nevarat iedomāties.

Laulātajiem, kuri mīl Dievu” pirmo reizi klajā tika laists Polijā 2009. gada aprīlī un jau pēc pāris nedēļām visa 5000 eksemplārus lielā tirāža bija izpārdota.

Ksaverijs Knocs dzimis 1965. gadā, ir Mazo Brāļu Kapuciešu ordeņa priesteris, pastorālās teoloģijas doktors, vada rekolekcijas, ir laulāto draudzes gans, portāla „Tikšanās iespēja” galvenais redaktors. Priekšvārdu grāmatas izdevumam latviešu valodā sarakstījis Liepājas sv. Dominika draudzes prāvests, Laterāna Pontifikālās Universitātes RARZI lektors Oskars Jabloņskis, dominikānis.

Lasiet šo grāmatu un baudiet, cik skaists un garīgi pilnveidojošs var būt sekss!

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem