Rubīna lapsas medības

2023-01-20

Ilgi gaidīts notikums un lieliska dāvana fantāzijas žanra cienītājiem – pie lasītājiem devies jauno pašmāju autoru Evijas Zandbergas un Daces Znotiņas spilgtais un vērienīgais debijas romāns “Rubīna lapsas medības”.

Šis ir daudzslāņains darbs – tajā tiek runāts par draudzību, mīlestību, pienākumu mijiedarbībā ar jūtām un sava ceļa meklējumiem. Stāstījuma rindās ieskanas arī skarbāki toņi – nodevība, kļūdas, pārdzīvojumi un vilšanās gan sevī, gan šķietami labi pazīstamajos tuvajos cilvēkos. Romānu bagātina sprikstošais humors un jaunībai raksturīgais spars.

Londona. Mūsdienas. Šajā kolorītajā un multikulturālajā pilsētā pavisam nesen ir apmetusies Aura – fotomākslas studente. Viņas mērķis ir ne tikai sagatavot projektu izstādei, bet arī dzimtas uzdevumā atrast pazudušo vectēvu.

Kādā fotosesijā viņa nejauši sastopas ar modeli Rafaelu. Blondais puisis ir uzņēmies arī sociālā darbinieka pienākumus – apmeklē bezpajumtniekus un rūpējas par tiem. Arī viņš ieradies Londonā no citurienes, glabādams kādu noslēpumu, turklāt viņam ir jāveic svarīgs uzdevums – jāsavāc un jāsaliek kopā īpaša un ļoti nozīmīga artefakta fragmenti. Jauniešu likteņi savijas galvu reibinošā un brīžiem bīstamā virpulī, jo romānā meistariski iepīta arīdzan detektīvlīnija, un lasītājs vienlaikus ar galvenajiem varoņiem pūlēsies noskaidrot, vai patiesība, kas slēpjas aiz pagaidām neatklātajiem noziegumiem, neizrādīsies pat briesmīgāka par tiem.

Pavadot Auru un Rafaelu viņu ceļa līkločos un uzkavējoties tā krustcelēs, lasītājs pūlas nomedīt pats savu “rubīna lapsu” – kā simbolu neparedzamajam, gudrajam un, iespējams, pat nenotveramajam.Evija Zandberga (Sindra) dēvē sevi par avantūristi un piedzīvojumu meklētāju. Trīs gadus bijusi Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrības valdes priekšsēdētāja. Pārbaudījusi savus spēkus “X Faktorā” Londonā un dejo uguns šovu performances grupā “Athar”. Atelpas brīžos patīk lasīt un ļaut kādai no pašas izdomātajām pasaulēm un tajās mītošajām būtnēm un tēliem atdzīvoties arī uz papīra.

Dace Znotiņa – studējusi datorzinātnes, kognitīvās zinātnes un fotogrāfiju, ikdienā darbojas foto, video un mārketinga jomā. Brīvajā laikā labprāt dodas uz ziemeļiem “ķert kadrus” mežonīgā dabā. Kopš skolas gadiem regulāri top neliela formāta literārie darbi, un četri no Daces fantāzijas žanra stāstiem ir lasāmi Apgāda Zvaigzne ABC izdotajos F&F stāstu krājumos.

Pieejama arī e-grāmata.

Iesaki draugiem