BELMA 2022 finālists – tiešsaistes mācību materiāls “Datorika datorā”!

2022-08-17

Ar lielu prieku paziņojam, ka 2022. gadā BELMA (Eiropas labāko mācību materiālu balvas) konkursa finālam žūrija ir izvirzījusi Apgāda Zvaigzne ABC izdevumu, un šoreiz tas ir Sabīnes Trēdes veidotais darbs “Datorika datorā. Tiešsaistes mācību materiāls sākumskolas skolēniem. 1. daļa”.

“Datorika datorā” ir integrēts mācību materiāls, kas paredzēts sākumskolas skolēniem prasmju un iemaņu iegūšanai, praktiski darbojoties datorā – risinot viegli uztveramus, aizraujošus un pat neparastus interaktīvus uzdevumus. Skolēni iepazīstas ar datora sastāvdaļām, iemācās pareizi darboties un rakstīt datorā, uzzina, kā droši izmantot internetu, kā arī mācās izpildīt un izveidot vienkāršus algoritmus. Pēc visu tematu apguves skolēns var novērtēt savas zināšanas, veicot kopsavilkuma testu, bet uzdevumu izpildes laikā saņem tūlītēju atgriezenisko saiti. Šis tiešsaistes mācību materiāls ir publicēts 2021. gada septembrī un ieguvis pozitīvas atsauksmes gan no sākumskolas skolēniem, gan pedagogiem. BELMA 2022 konkursā Sabīnes Trēdes veidotais darbs iesniegts pirmsskolas un sākumskolas 1.–2. klašu materiālu kategorijā.

Sīva konkurence izvērtās mācību materiālu grupā, kas paredzēti 3.–6. klašu skolēniem, tāpēc pavisam nedaudz līdz iekļūšanai starp finālistiem ir pietrūcis otram no Zvaigzne ABC iesniegtajiem darbiem – Ingrīdas Kreicbergas, Marutas Kusiņas un Guntas Šusteres veidotajai mācību grāmatai “Dabaszinības 4. klasei” ar digitālo papildsaturu.

BELMA 2022 finālistu saraksts pieejams šeit.

BELMA konkursā mācību materiālus var iesniegt ikviena Eiropas mācību materiālu izdevniecība vai mācību materiālu izstrādātājs kādā no četrām kategorijām: pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas un augstākās vai profesionālās izglītības materiālu kategorijā. Visus konkursā iesniegtos materiālus vērtē starptautiska ekspertu žūrija, kas par katru iesniegto darbu sagatavo rakstisku izvērtējumu. Mācību materiālu vērtēšanā tiek ņemti vērā tādi kritēriji kā bērncentrēts saturs ar diferencētu pieeju, mācību mērķu un sasniedzamo rezultātu skaidra definēšana, atbilstība aktuālajām zinātnes un metodikas nostādnēm, interaktivitāte, mācīšanās stratēģiju daudzpusīga attīstīšana, starppriekšmetu saite, kā arī pārdomāts vizuālais noformējums.

BELMA 2022 balvu ieguvēji tiks paziņoti klātienes ceremonijā starptautiskās Frankfurtes grāmatu izstādes laikā 2022. gada 19. oktobrī. Šajā gadā viens no konkursa organizatoriem – Eiropas mācību materiālu izdevēju asociācija ( EEPG) – apņēmās ziedot 200 eur par katru konkursā iesniegto darbu virs 50 pieteikumiem UNICEF programmai “Help for Children in Ukraine”, un šobrīd jau ir zināms, ka pieteikumu ir bijis daudz vairāk.

Atgādinām, ka 2021. gadā BELMA konkursa žūrijas speciālbalvu saņēma autores Nonnas Gživačas tiešsaistes mācību materiāls “Kл@ссно!”.

Lai veicas ikvienam BELMA konkursa dalībniekam un vēlam veiksmi finālā Zvaigzne ABC tiešsaistes mācību materiālam “Datorika datorā”!

Iesaki draugiem