"Garīgs skatījums uz krīzi"

2009-11-20

2010. gada februārī Apgāds Zvaigzne ABC plāno izdot Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītāja, benediktiešu mūka Lorensa Frīmena (Laurence Freeman) un mācītāja Jura Rubeņa kopīgi sarakstītu grāmatu "Garīgs skatījums uz krīzi" ("A Spiritual Approach To Crisis").

2010. gada februārī Apgāds Zvaigzne ABC plāno izdot Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītāja, benediktiešu mūka Lorensa Frīmena (Laurence Freeman) un mācītāja Jura Rubeņa kopīgi sarakstītu grāmatu “Garīgs skatījums uz krīzi” (“A Spiritual Approach To Crisis”).

Dažāda rakstura krīzes ir cilvēces vēstures neatņemama sastāvdaļa. Cilvēkam nav iespējams no tām izvairīties, bet viņš var mācīties krīžu pārvarēšanas iespējas.

Nav noslēpums, ka pašreizējā pasaules krīze tiek analizēta galvenokārt ekonomiskās kategorijās, taču krīzes cēloņi meklējami cilvēkos – konkrēta veida domāšanā, ļoti vienpusīgā pasaules redzējumā. Tik pat vienpusīgi liela analītiķu daļa krīzi uztver kā absolūtu ļaunumu. Tomēr katra krīze neapšaubāmi atnes daudzas pozitīvas pārmaiņas.

L. Frīmens un J. Rubenis aplūkos krīzi no garīga skatu punkta, ielūkojoties vēsturē un reliģiskajās tradīcijās, ne tikai iepazīstinot ar dažādām krīzes risinājuma iespējām, bet norādot uz katras krīzes pozitīvajiem aspektiem.

Grāmata, kuras autori ir katolis un luterānis, Rietumeiropas un Austrumeiropas teologs ir vēl nebijis kopīgs projekts. Tas palīdzēs iespējami daudzpusīgi paraudzīties uz mūsdienu pasaules un Latvijas aktuālajām problēmām.
Grāmata iznāks arī Lielbritānijā un Vācijā, attiecīgi – angļu un vācu valodās.

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem