Datorika datorā. Tiešsaistes mācību materiāls sākumskolas skolēniem. 1. daļa

2021-03-16

Sagatavošanā – tiešsaistes mācību materiāls sākumskolas skolēniem, kas tiek veidots atbilstoši valsts pamatizglītības standartam.

Kāda algoritmiem ir saistība ar tautas dejām? Kā pareizi vingrināt acis, lai tās nenogurtu, strādājot ar datoru? Kā izveidot drošu paroli savam datoram? Kā atšķirt uzticamu informāciju no viltus ziņām internetā? Sagatavošanā esošais Sabīnes Trēdes darbs “Datorika datorā” ir tiešsaistes mācību materiāls, kurā sākumskolas skolēni atradīs atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem. Šis darbs tiek veidots atbilstoši valsts pamatizglītības standartam ( MK noteikumi Nr. 747) un paredzēts sākumskolas skolēniem prasmju un iemaņu iegūšanai, praktiski darbojoties datorā – risinot viegli uztveramus, aizraujošus un pat neparastus interaktīvus uzdevumus.

Dažādo uzdevumu veikšanas laikā skolēni, pavisam nemanot, apgūs sākumskolas skolēnam sasniedzamos rezultātus datorikā, proti, iepazīsies ar datora sastāvdaļām, iemācīsies pareizi darboties un rakstīt datorā, uzzinās, kā droši izmantot internetu, kā arī mācīsies izpildīt un izveidot vienkāršus algoritmus. Uzdevumi veidoti tā, lai gūtu ne tikai iemaņas darbā ar datoru, bet arī attīstītu citos priekšmetos apgūstamās prasmes – latviešu valodā, angļu valodā, sociālajās zinībās, dizainā un tehnoloģijās, vizuālajā mākslā, dabaszinībās, matemātikā, sportā un veselībā.

Materiālā iekļautie uzdevumi pēc to izpildes sniegs tūlītēju atgriezenisko saiti – iekrāsosies pareizās un nepareizās atbildes un skanēs attiecīgais skaņas signāls. Visus uzdevumus varēs atstatīt un veikt atkārtoti.

Šis materiāls būs paredzēts izmantošanai datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī tiešsaistes platformā  Māconis . Lai uzzinātu vairāk par šo platformu, klikšķiniet  šeit!

Ar materiālu iespējams darboties gan individuāli mājās, gan klasē – individuāli vai frontāli.

“Datorika datorā” priekšrocība – iespēja darboties patstāvīgi un jebkurā vietā, kur pieejams internets.

Iesaki draugiem