Mazie mīlulīši

2020-08-27

Seni tautas nostāsti valdījuši pār cilvēku prātiem gadsimtiem ilgi, vēstot gan par feju nolaupītiem pieaugušajiem, gan samainītiem bērniem. Mūsdienās šķiet, ka šīs senās pasakas varētu biedēt vien mazus bērnus vasaras nometnēs… ja vien negadās tā, kā Lorēnai.

Palikusi slimnīcas palātā viena ar saviem jaundzimušajiem dvīņiem, Lorēna piedzīvo ko tādu, kas satricina līdz sirds dziļumiem, un labi, ka viņa paspēj izsaukt policiju. Lietas izmeklēšanā iesaistās policijas seržante Džoanna Hārpere, kuras pagātnē arī atrodams kāds skumjš noslēpums. Varbūt tieši tāpēc izmeklētāja ir gatava nopietnāk ieklausīties jaunās mātes bažās, nevis piedāvāt ārstēšanos no pēcdzemdību depresijas.

Psiholoģiskais trilleris “Mazie mīlulīši” ir veidots, stāstījumā iepludinot diezgan biedējošus folkloras elementus. Lasītājs tiek ierauts notikumos, kur nav īsti skaidrs, vai izlasītais ir ilūzija vai notiek īstenībā, un ir grūti izšķirties, kam ticēt un kam ne...

“Kā man patika šī grāmata! Tā ievelk un apbur no pirmās līdz pat beidzamajai lappusei. Autore mani burtiski saņēma aiz rokas un maigi, bet neatlaidīgi izveda caur noslēpumiem un mītiem... Prasmīgi uzrakstīts stāsts kā smalks un precīzi izstrādāts mākslas darbs,” atzīst rakstniece Sūzana Krauforde.

Tā kā vairākas mātes bildušas, ka bail lasīt šo grāmatu, jo nevēlas sevi sāpināt, piebildīšu: lai gan romāns “Mazie mīlulīši” ir spraigs un brīžiem biedējošs, dvīņu puisēniem Morganam un Railijam nenotiek nekas ļauns! Rakstnieces fantāzija ir apbrīnojama, un, izvadāts cauri dažādiem attiecību līkločiem, pārpratumiem un brīžiem pat teju vai mistiskai pieredzei, beigās lasītājs kopā ar Lorēnu un dvīņiem var mierīgi atvilkt elpu un izbaudīt patiesi intriģējošās un negaidītās grāmatas beigas.

“Mazie mīlulīši” ir Melānijas Goldingas debijas romāns. Autore tā ideju ir aizguvusi tautas teiksmām un pasakām par samainītiem bērniem, un pēc grāmatas motīviem tiek uzņemta arī kinofilma.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Maija Opse.

Iesaki draugiem