Grāmatas “Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki” atvēršanas svētki 12. maijā

2018-04-27

Tikko Apgādā Zvaigzne ABC iznācis Latvijas simtgadei veltīts unikāls izdevums – grāmata, kurā apkopotās 100 latviešu tautas pasakas ilustrējuši 100 dažādu tautību Latvijas mākslinieki.

Grāmatas atvēršanas svētki notiks 12. maijā pulksten 12.00 Rīga Plaza 2. stāvā pie Zvaigznes grāmatnīcas. Jūs gaidīs tikšanās ar māksliniekiem, radošās darbnīcas visai ģimenei un grāmatas dzimšanas dienas torte!

Programmā:
* meistardarbnīcas visai ģimenei – no iedvesmas līdz gatavam zīmējumam, grāmatzīmju un sapņu ķērāju darināšana;
* pasakaina torte;
* autogrāfi un fotografēšanās kopā ar māksliniekiem.

Pasaku krājumā “Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki” esam devuši iespēju sevi parādīt gan pieredzējušajiem, gan jaunajiem, gan topošajiem māksliniekiem, un katrs grāmatas atvērums ir kā ceļojums pasakas pasaulē, kādu to redzējis mākslinieks.

100 pasaku stāsts sākās pagājušā gada pavasarī Ķīpsalas grāmatu tirgū. Apgāds bija izsludinājis mākslinieku pieteikšanos, un atsaucība bija neparedzēti liela – sadarboties vēlējās gan profesionāli mākslinieki, gan tie, kas vēl mācās, gan tie, kam vienkārši patīk zīmēt un ir liela vēlēšanās kaut ko darīt, un kas ir ceļa līdz kļūšanai par mākslinieku pašā sākumā. Tā radās doma izveidot pasaku grāmatu, kurā katru pasaku ilustrē cits mākslinieks. Ideja par grāmatu attīstījās: par godu Latvijas simtgadei grāmatā tiks apkopotas 100 pasakas un to ilustrēšanā piedalīsies 100 mākslinieki. Tā kā 100 mākslinieki nebija pieteikušies, tika pieaicināti arī Mākslas akadēmijas studenti, Māras Muižules mākslas skolas un Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas absolventi.
Līdz ar to grāmatas ilustratīvais materiāls izveidojās ļoti daudzveidīgs – tajā apkopoti gan iesācēju, gan profesionāļu zīmējumi. Katrs no autoriem ir izpaudies savu spēju un varēšanas līmenī, bet kopumā ilustrācijas ir tikpat dažādas kā pati Latvija.

32 brīnumu pasakas, 40 pasakas par dzīvniekiem un 28 sadzīves pasakas – grāmatā iekļauta plaša pasaku izlase, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību, spēju dzīvespriecīgi paraudzīties uz pasauli, atklājot un skaidrojot to tēlaini un ar mīlestību. Pasakās vēstīts gan par seniem, gan mazāk seniem laikiem, dzīvnieki tajās runā cilvēku valodā, priekšmeti atdzīvojas, un dzīve ir brīnumu pilna.

Pasaku varoņi ir labsirdīgi, mīl, skumst, vēlas darīt labu, bet dažiem no viņiem piemīt arī dižošanās kāre, mantkārība un nenovīdība. Pasakas palīdz izprast nemainīgās latviešu tautas ētikas vērtības un apliecina to nepārtrauktību un pārmantojamību.

Vai jūsu bērni jau priecājas par jauno izdevumu “Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki”? Jauku lasīšanu un skatīšanos!

Lūdzam ņemt vērā, ka pasākums ir publisks un ir daļa no SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” mārketinga akivitātēm, kuru uzdevums ir popularizēt jauno izdevumu un grāmatu lasīšanu, tādēļ pasākuma laikā notiks fotogrāfēšana. Pasākuma, tā dalībnieku fotoattēli jaunā izdevuma popularizēšanas nolūkā var tikt ievietoti mūsu mājas lapā (www.zvaigzne.lv), sociālajos tīklos, mēdijos.
SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” kontaktinformācija:
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 6, Rīga, LV-1050
e-pasta adrese: reklama@zvaigzne.lv, tel. nr. 67 509 141

Iesaki draugiem