Baltijas valstu mācību materiālu izdevēju seminārs Londonas grāmatu tirgū

2018-04-05

Šogad Baltijas valstīm – Igaunijai, Latvijai, Lietuvai – Londonas grāmatu tirgū (London Book Fair) laikā no 10. aprīļa līdz 12. aprīlim tiks veltīta īpaša uzmanība.

Tradicionāli ierasts, ka tirgus laikā dalībniekiem ir iespēja piedalīties daudzveidīgos profesionālajos semināros, kas veltīti dažādiem jautājumiem. Baltijas valstis ir sarūpējušas ikvienam interesentam iespēju uzzināt vairāk ne tikai par literatūras attīstību pēdējās desmitgadēs, bet arī par citu ar grāmatniecību saistītu jomu (māksla, dizains, poligrāfija u. c.) aktualitātēm.

Šajā pasākumā (11. aprīlī) tiek organizēts seminārs veltīts Baltijas valstu izdevniecību pieredzei, kas izstrādā mācību materiālu. Šajā seminārā Lietuvu pārstāvēs izdevniecības Šviesa vadītāja Jurgita Necevičiene (Jurgita Nacevičiené), Igauniju – izdevniecības Maurus digitālo materiālu nodaļas vadītāja Marili Partela (Marili Pärtel), bet Latviju – Apgāda Zvaigzne ABC digitālo materiālu nodaļas vadītāja Sintija Buhanovska. Semināra laikā izdevniecību pārstāves dalīsies pieredzē par mācību materiālu izdevēju darbības attīstību kopš 1991. gada, kad Baltijas valstīs tika atjaunota neatkarība, kā arī par digitālā mācību satura ieviešanu pēdējos gados.

Jāatzīmē, ka 27 gadu laikā Baltijas valstu mācību materiālu izdevēji ir ne tikai spējuši radīt nacionālos mācību līdzekļus, kas atbilst katras valsts izglītības sistēmas prasībām, bet arī ieguldīt ievērojamus līdzekļus autoru un mācību materiālu redaktoru profesionālajā pilnveidē. Sekojot līdzi globālajām tendencēm izglītības sektorā, pēdējā desmitgadē mācību materiālu izdevniecības ir pievērsušās digitālā satura izstrādei, kļūstot arī par IT atbalsta nodrošinātājiem pedagogiem, skolēniem un viņu vecākiem. Izdevniecības izglītības iestāžu pārstāvjiem piedāvā profesionālās pilnveides seminārus, kuros tiek aplūkoti aktuālie metodikas jautājumi, kā arī īpaša uzmanība tiek veltīta pedagogu IKT prasmju pilnveidošanā.

Apgāds Zvaigzne ABC ir izvirzīts Londonas Grāmatu tirgus Starptautiskās izcilības balvai 2018 (International Excellence Awards 2018) kategorijā Baltijas valstu mācību materiālu izdevējs (The Market Focus Baltics Education Publisher Award). Šajā kategorijā balvas pretendente ir arī Lietuvas mācību materiālu izdevniecība Šviesa, kā arī Igaunijas izdevniecība Avita. Balvas ieguvēji tiks paziņoti īpašā ceremonijā 10. aprīļa vakarā. Plašāka informācija par Starptautiskās izcilības balvas 2018 pretendentiem atrodama šeit

Plašāka informācija par izglītības semināru Londonas grāmatu tirgus mājaslapā atrodama šeit

Plašāka informācija par Latvijas pārstāvju piedalīšanos pasākumos no 7. aprīļa līdz 14. aprīlim ir atrodama šeit

Iesaki draugiem