Iedvesmojieties no Elizabetes Gilbertas!

2017-11-14

Ja esat sapņojuši, bet dažādu iemeslu dēļ neesat savus sapņus piepildījuši, – šī ir grāmata jums. Grāmata jūsu biklajai draudzenei, kas vispirms parūpējas par visas ģimenes emocionālo un fizisko labsajūtu un tikai pēc tam, ja atliek laiks, atļaujas būt pati.

Šī ir grāmata sapņotājām meitenēm un kaismīgajiem jaunekļiem, kādi mēs bijām, pirms nostājāmies uz šaurās un drošās, bet rutinētās ikdienas takas. Grāmata, kas iedrošinās, iedvesmos un atgādinās par tiem brīnišķīgajiem laikiem, kad sapņus no realitātes šķīra vien pāris soļi. Tikko latviešu valodā izdots Elizabetes Gilbertas darbs “Lielā Burvība” , iedvesmojošu eseju krājums, kurā autore vaļsirdīgi un uzmundrinoši atklāj savu pieredzi.

Nav no svara, vai esat vēlējies kļūt par dārznieku, rakstnieku, galdnieku, balerīnu, sportistu vai kinorežisoru; svarīgi ir tikai tas, ka jums ir nepiepildīti sapņi un tie ik pa laikam atgādina par sevi. Ļaujiet sev vaļu, māca Elizabete Gilberta, ļaujiet sev vaļu – tie ir jūsu apslēptie dārgumi, iedrošinieties tos izcelt saules gaismā! “Radošums,” raksta E. Gilberte, “ir savstarpējā mijiedarbība, kas norisinās starp cilvēku un iedvesmas mistēriju.[..] Es nepazīstu jūsu spējas, jūsu centienus, jūsu ilgas, jūsu slēptos talantus. Tomēr jūsos noteikti slēpjas kas brīnumains. To es saku ar ciešu pārliecību, jo uzskatu, ka mēs visi esam staigājošas apslēptu dārgumu krātuves. Es ticu, ka šī ir viena no senākajām un dāsnākajām spēlītēm, ko Visums spēlē ar mums, cilvēkiem, – gan sava, gan mūsu prieka labad: Visums katrā no mums aprok neparastus dārgumus un pēc tam atkāpjas, vērojot, vai mēs pratīsim tos atrast.”

Ar humoru un izpratni viņa stāsta par savām iesācējas veiksmēm un neveiksmēm, un no šiem jaukajiem, mazajiem pastāstiņiem lasītājs var smelties drosmi un iedvesmu paša radošajām izpausmēm. Elizabete Gilberta ir pārliecināta: ikvienam no mums ir apslēptie dārgumi, mūsu radošums. Tas var izpausties, ja mēs ļaujam, un palikt apslēpts, ja turpinām dzīvot “pa vecam”. “Drosme doties savu dārgumu meklējumos – tas ir pirmais solis, kas atšķir ikdienišķu esību no aizraujošas dzīves,” raksta autore. Un grāmatas lappusēs dāvā iedvesmu doties vismaz šīs drosmes meklējumos un kļūt laimīgākiem!

Elizabete Gilberta ir autore pasaules bestselleriem “Ēd, lūdzies, mīli”, “Saistības” un “Visu lietu nozīme”.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Iesaki draugiem