Pērc grāmatu "Iesim pasaulē" un dāvanā saņemsi Pure Chocolate Ziemassvētku trifeļu kolekciju!

2015-11-23

Kā īpaša un ļoti savlaicīga svētku dāvana visiem – gan lieliem, gan maziem – Apgādā Zvaigzne ABC nāk klajā mūsdienu latviešu bērnu dzejas izlase “Iesim pasaulē”, kurā apkopoti Māras Cielēnas, Ulda Ausekļa, Kārļa Vērdiņa, Pētera Brūvera, Vika, Jāņa Baltvilka, Inese Zanderes un Māra Čaklā dzejoļi bērniem.

Grāmatu īpašu padara mākslinieces Agijas Stakas krāšņās ilustrācijas, kurās māksliniece atklāj savu dzejoļu interpretāciju asprātīgos, trāpīgos un sirsnīgos tēlos. Krājums nāk klajā laikā, kas mums visiem ir īpaši emocionāli uzlādēts – tikko nosvinēta Latvijas dzimšanas diena, bet gaisā jau jaušama Ziemassvētku tuvošanās.

Turklāt, pērkot grāmatu Zvaigznes grāmatnīcās, līdz pat 2016. gada 31. janvārim dāvanā saņemsiet pasakaini gardo Pure Chocolate trifeļu kolekciju (dāvana neattiecas uz interneta veikalu).

Krājums sakārtots astoņās nodaļās, kas lasītājam ļauj ielūkoties dažādās tēmās – Latvijas skaistumā, latviešu valodas bagātībā, dabas krāšņumā un bērna pieaugšanā.

Pirmajā nodaļā ..jutīsi Latviju mīļu.. dzejnieki runā par Latviju kā nozīmīgu vērtību (J. Baltvilks: “visdārgākajam cenas nav”), krāšņi apraksta Latvijas pilsētas (U. Auseklis: “uz deviņiem pakalniem Talsi”), upes (I. Zandere: “mārupīte līkumainā/brīnumaina aina”), ezerus (P. Brūveris: “visi ezeri pa gaisu lido”) un kalnus (P. Brūveris “Kubes kalna dvēselīte/Viena gaisā plīvo”).

Otrajā nodaļā ..izmirdz manu valodiņu.. dzejnieki spēlējas ar vārdiem, atklāj latviešu valodas skanīgumu, vārdu darināšanas spēles, ielūkojas apvidvārdu krājumā (lasītājs uzzina gan par krizdolēm, gan aiviekstenēm, gan ķocenēm, gan plocenēm), pēta latviešu uzvārdu raibumu.

Trešās nodaļas ..tu ieradies no zvaigznītes.. dzejoļi vēsta par mazā cilvēka ienākšanu pasaulē, tās izpēti un vēlēšanos ātrāk izaugt lielam (P. Brūveris: “Katram mazam putniņam/Gribas kļūt par putnu lielu”; “Katram mazam vīriņam /Jākļūst par lielu vīru”).

Ceturtā nodaļa .. un mēness iznāk pasēdēt uz manas skolas somas.. lasītāju aizved uz skolu peldēties burtiņu zupā “starp burtiem mīkstiem un baltiem” (K. Vērdiņš).

Piektā nodaļa ..nāciet gaidīt pirmo biti.., sestā nodaļa apaļiem ziediem zied magones.., septītā nodaļa ..atnāca lietus un sāka debesis velēt.. un astotā nodaļa ..uzdāvini sniegputeni.. atklāj Latvijas dabas skaistumu visos četros gadalaikos. Astotajā nodaļā piedāvāta arī Ziemassvētku dzejoļu kopa.

Par krājumu “Iesim pasaulē” priecāsies gan bērni un viņu vecāki, gan bērnudārzu un sākumskolas pedagogi. Pieaugušajiem tas ļaus atcerēties savu bērnību, kopā ar bērniem lasīt un pārrunāt nozīmīgas dzīves vērtības, sajūsmināties par vārdu spēlēm un skaistajām ilustrācijām.

Iesaki draugiem