"Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu" arī grāmatā!

2009-03-19

Apgāds Zvaigzne ABC ar prieku paziņo, ka izdots Frānsisa Skota Ficdžeralda darbs "Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu".

Apgāds Zvaigzne ABC ar prieku paziņo, ka izdots Frānsisa Skota Ficdžeralda darbs “ Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu ”.

Latviešu lasītāji F. S. Ficdžeraldu iepazinuši no viņa romāniem “Ir maiga nakts”, “Lielais Getsbijs” u.c., taču rakstnieks ir arī viens no talantīgākajiem amerikāņu īso stāstu autoriem. Neaizmirstams ir viņa stāsts “Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu”, kas 2008. gadā pārtapa tāda paša nosaukuma kinofilmā.

Laika ritums nav apturams; neatkarīgi no tā, uz kuru pusi tas skrien. Un neviens to nezina labāk par Bendžaminu Batonu – jaundzimušo, kas pasaulē nāk kā vecs vīrs. Un visa atvēlētā dzīve Bendžaminam ir jāskata ačgārnā secībā – no vecuma pretī jaunībai; viņam jāsāk ar cigāra kūpināšanu vecu vīru sabiedrībā, jākļūst par uzņēmēju, karavīru, vīru un tēvu, un jaunekli, un pusaudzi, līdz beidzot laika cikls ir galā. Šis ir stāsts par laiku un tā nemainību, par to, ka dzīve reizēm beidzas turpat, kur tā sākusies.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice
Māksliniece Vita Lēnerte

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem