Jauna kabatas formāta grāmatu sērija "Zvaigznes mazā klasika"

2009-02-16

Apgāds Zvaigzne ABC aizsāk jaunu kabatas formāta grāmatu sēriju “Zvaigznes mazā klasika”. Apgāds vēlas šajā ekonomiski sarežģītajā laikā piedāvāt lasītājiem iespēju iegādāties izcilu literatūru par zemām cenām pievilcīgā noformējumā. Sērijā tiks iekļauti gan ārzemju, gan pašmāju autoru darbi. Tajā jūs atradīsiet nedaudz aizmirstas klasikas pērles, paaudzēs iemīļotus darbus un mūsdienu klasiķu stāstus un romānus. Šīs grāmatas var gan ērti ievietot plauktā, gan ņemt līdzi lasīšanai lidmašīnā, autobusā, vilcienā vai uzgaidāmajā telpā, tās var ielikt kabatā, pludmales somā vai atvaļinājuma čemodānā.
Kā pirmie šajā sērijā iznākuši Tonijas Morisones (Toni Morrison) romāns “Mīļotā” un Kadzuo Išiguro (Kazuo Ishiguro) “Dienas atlikusī daļa”.

Tonija Morisone (1931) ir viena no izcilākajām amerikāņu rakstniecēm, Nobela prēmijas laureāte. Viņas romāns “ Mīļotā” apbalvots ar Pulicera prēmiju, un izdevums The New York Times Book Review to atzinis par labāko darbu pēdējo 25 gadu laikā. Romāns vēstī par verdzību 19. gadsimta Amerikā. Kā tāla atbalss darbu caurvij filozofiski jautājumi: ko nozīmē brīvība? vai cilvēkam ir tiesības lemt otra likteni? vai ciešanas attaisno grēku? vai grēku attaisno mīlestība?

Kadzuo Išiguro (1954) ir japāņu izcelsmes britu rakstnieks. Viņa populārākais romāns “ Dienas atlikusī daļa” ir tulkots vairāk nekā 30 valodās un saņēmis vienu no prestižākajiem apbalvojumiem grāmatniecībā – Bukera prēmiju. Romāns uzbur dzīvi lielā angļu namā starpkaru laikā. Aristokrātiskā Darlingtonu nama virssulainis Stīvenss mūža nogalē dodas ceļojumā cauri Anglijai, un sešas ceļojuma dienas izvēršas par atskatu uz dzīvi un mīlestību, kas angļu augstāko aprindu snobisko un liekulīgo tradīciju dēļ palikusi nepiepildīta. Salmans Rušdi par šo romānu ir teicis: “Izcili... Vienlaikus skaists un nežēlīgs vēstījums!”

Drīzumā šajā sērijā gaidiet arī šādas grāmatas: Kolīnas Makkalovas “Dziedoņi ērkšķu krūmā”, Mario Pjuzo “Krusttēvs”, Freda Bodsvorta “Svešinieks”, Rešāda Nurī Gintekīna “Mazputniņš”, Dafnes di Morjē “Rebeka”, Salmana Rušdi “Maura pēdējā nopūta”, Trūmena Kapotes “Brokastis “Tifanijā”” u.c.

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem