Novembra e-grāmatu akcija ir klāt!

2022-10-31

Novembra e-grāmatu atlaižu akciju tradicionāli veltām mūsdienu latviešu autoru darbiem. Atlaižu akcijā piedāvājam sešas atšķirīgu žanru e-grāmatas, kuru sižeti norisinās tepat Latvijā – Rīgā, Smiltenē, lauku mājā Lietuvas pierobežā, autoru izdomātajā Upmalē, kas ir “mierīgākā pilsētiņa visā Latvijā”, un Vidupē, kuras prototips ir Jaunjelgava. Lasītājiem būs iespēja sekot šaušalīga nozieguma atklāšanai, uzzināt, kādu noslēpumu slēpj greznās jūgendstila ēkas Rīgas ielās un kur atrodas pazudusī meitene, vārdā Beta.

Dzintara Tilaka e-grāmata "Kūlenis" aizraus ikvienu spriedzes un trilleru cienītāju. Tā darbība norisinās Latvijā. Galveno varoņu – Ances, Linarda un Dailas – rāmajā ikdienā pienāk brīdis, kad Ances drauga Riharda izteiktais lūgums uz dažām dienām pieskatīt lauku māju Lietuvas pierobežā vairs nešķiet nemaz tik vienkārša un nevainīga izpalīdzēšana. Notikumi sāk atgādināt strauju kūleņošanu lejup pa stāvu nogāzi. Lai glābtu savas un tuvāko dzīvības, ir jāliek lietā asprātīgi risinājumi un jābūt vienu soli priekšā bīstamajai bandai, kuru iztraucējusi Ances aizraušanās ar fotografēšanu, kā arī jānoskaidro, ar ko patiesībā nodarbojas Rihards. Vai uz izdzīvošanas, bēguļošanas un plānošanas fona var rasties jaunas draudzības un saņemta piedošana pagātnē notikušajam?

Pēc Lindas Nemieras grāmatas “Rīgas raganas” izlasīšanas pastaiga pa Rīgas ielām vairs nekad nešķitīs tāda, kāda tā bijusi iepriekš. Izrādās, aiz vairāk nekā simt gadu senajām jūgendstila ēku greznajām fasādēm slēpjas kāds sens noslēpums. Atklājiet to kopā ar grāmatas galveno varoni  Ievu Mellupi (ja par galveno varoni neuzskata Rīgas jūgendstila arhitektūru, protams) – meiteni, kura redz spokus un ar šīm spējām pelna sev iztiku! Asprātīgā valoda, spraigais un vienlaikus tik ticamais sižets, pavisam nemanot, pat lielākajiem spoku skeptiķiem liks pieņemt par normālu realitāti visu grāmatā aprakstīto – it kā savādo un pārdabisko. Vai pēc grāmatas izlasīšanas ir iespējams atturēties no mešanās tūlītējā pastaigā pa grāmatā pieminētajām adresēm un aprakstīto namu arhitektūras padziļinātas izpētes? Pārbaudiet! 

Madaras Fridrihsones e-grāmatas "Vīrs un vīra zagle" centrālie notikumi norisinās tepat Latvijā – Smiltenē. Šeit ikdienu pavada māsas Sandra un Sanita un laulātie Mārcis un Monika, kuru attiecībās ir parādījies kāds sānsolis. Sandru un Moniku saista darba attiecības. Sandra vēlas, lai māsa satiktu savas dzīves īsto vīrieti, tāpēc apņemas pieteikties zumbas nodarbībām un mazāk aizrauties ar neveselīgiem našķiem, ja Sanita divu mēnešu laikā dosies uz septiņiem randiņiem. Šī doma Sanitu nemaz neiepriecina, jo atmiņas par iepriekšējām izjukušajām attiecībām ir vēl gana spēcīgas, tomēr abas māsas sāk īstenot savas apņemšanās, paralēli risinoties Monikas un Mārča attiecību līkločiem. Šī e-grāmata, kas patiks romantikas cienītājiem, vedinās pārdomāt, vai katram ir cerības dzīvē satikt savu īsto cilvēku, saņemt piedošanu un mācīties no pagātnes.

Dainas Grūbes darbs "Vienīgie" ir daļēji vēsturisks un daļēji fantāzijas radīts romāns par notikumiem Otrā pasaules kara laikā un pēc tā – līdz pat mūsdienām. Vairāku dzimtu stāsti atklāj to, kāda bija Latvijas ebreju kultūrvide, kā cilvēki Latvijas mazpilsētā pārdzīvoja kara apstākļus un karam sekojošo PSRS okupācijas režīmu. Dzirdot sarunas par iespējamo karu Eiropā un ebreju tiesību ierobežošanu citās valstīs, septiņpadsmitgadīgā Velta Vizbule netic, ka tā var notikt, un nodomā, ka "[..] nav vairs nekādi viduslaiki, kad cilvēkus vajāja viņu tautības vai ticības dēļ". Šobrīd atkal piedzīvojam trauksmainus laikus, kuri šķita neiespējami un neiedomājami, taču tāpēc vēl jo svarīgāk ir iepazīt vēsturi, lai mācītos un neatkārtotu priekšgājēju kļūdas.

Kristīnes Lubāniņas debijas romāns “Karma atlikumu neizdod” ir par nelielu pilsētu Latvijas nomalē, kuras ierasto mieru satricinājis neiedomājami baiss notikums – kādu rītu tiek atrasta vīrieša galva, kas uzsprausta uz laternas staba. Pilsētas policistam Jēkabam šķetināt noziegumu palīgos no Rīgas tiek atsūtīts viņa bērnības draugs izmeklētājs Kārlis, ar kuru jau desmit gadus ir pārtrūkušas jebkādas attiecības. Vai viņiem izdosies atrisināt senās nesaskaņas? Vai tās kļūs par šķērsli nozieguma atklāšanai? Kas bijis par iemeslu tik nežēlīgai slepkavībai? Vai vienmēr ir tā, ka gan labie, gan sliktie darbi saņem pelnīto atalgojumu vai sodu?

Ir pazudusi meitene, vārdā Beta. Kur viņa ir? Vai varbūt svarīgāks jautājums būtu – kas viņa ir? Vai viņa pati to zina? Ramonas Indriksones romāna "Es biju cita" lasītājiem būs jāiejūtas pasaku tēlu lomās un jāmeklē ceļš, sekojot izkaisītajām maizes drupačām, proti, Betas atstātajām norādēm un atklātajām detaļām. Kā jau visās pasakās, arī šoreiz galvenajai varonei nāksies stāties pretī tumšajiem spēkiem, meliem un apmāniem, nāksies meklēt spēku sevī pašā, jo ne vienmēr līdzcilvēki spēs atbalstīt un glābt, biežāk pat viņi paši būs glābjami. Vai šī ir pasaka ar laimīgām beigām? Lasiet un uzziniet!

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. novembra līdz 30. novembrim. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Iepazīstiet mūsdienu latviešu autoru daiļradi kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.