Jūnija e-grāmatu akcija ir klāt!

2022-05-31

Jūnijs Latvijā tradicionāli ir izlaidumu laiks. Šis ir laiks, kad absolventi kaļ nākotnes plānus par to, kā pavadīt vasaru, kur rudenī doties studēt vai strādāt, daudzu prātus pārņem jautājums “par ko es kļūšu nākotnē?”. Šomēnes e-grāmatu atlaižu akciju veltām darbiem, kuri noderēs, lai sevi labāk iepazītu, lai pats sev varētu palīdzēt, kā arī lai apgūtu kaut ko jaunu, jo mācīties nekad nav par vēlu pat tad, kad skolas mācību laiks sen jau aiz muguras.

E-grāmatā “Kad pagātne ir tagadne” tās autors psihoterapeits Deivids Ričo izklāsta, kā teorētiski jautājumi par pagātnes pieredzi ir saistīti ar spēju praktiski veidot jēgpilnas, noturīgas attiecības un pieņemt lēmumus. Grāmatas autors neaicina noliegt savu pagātni, bērnības pieredzi, ģimenes audzināšanas modeļus vai citus cilvēka personību un uzskatus veidojošus faktorus. Deivida Ričo mērķis ir mudināt apzināties problēmas, meklēt risinājumus, īstenot tos soli pa solim, mērķtiecīgi un ar izpratni, jo ikvienām pārmaiņām ir nepieciešams laiks. Šī e-grāmata noderēs tiem lasītājiem, kas vēlas pilnveidoties, praktizēt labestību un apzinātību.

Kā psiholoģijas doktors un cienījams Hārvarda universitātes profesors kļuva par Rāmdasu – garīgo skolotāju un “Dieva kalpu” (kas ir Rāmdass tulkojumā no indiešu valodas)? Kā rietumnieks un intelektuālis, kas aizrāvās ar psihedēliskām vielām un ceļošanu, izlēma veltīt savu dzīvi kalpošanai citiem? E-grāmatā “Spodrinot spoguli. Kā dzīvot no garīgās sirds” atklāsiet gan Rāmdasa garīgo meklējumu ceļu, gan viņa ieteikumus un atziņas, kas noderēs ikvienam neatkarīgi no viņa reliģiskās konfesijas, dzīvesvietas, vecuma un dzimuma, lai spodrinātu savas sirds spoguli un dzīvotu, sekojot Rāmdasa guru Maharadži vārdiem: “Mīli visus un nedusmojies.”

Sabiedrībā mēdz apbrīnot cilvēkus vadošos amatos, tomēr, izrādās, ne visi vadītāji palīdz uzlabot savu darbinieku motivāciju un sniegumu. Vadības psihologs Tomass Čamoro-Premuziks savā grāmatā “Kāpēc par līderiem kļūst tik daudz nekompetentu vīriešu?” , runājot par tādām īpašībām kā pašpārliecinātība un narcisisms, mītiem par harismu, par priekšrocībām, kuras piemīt sievietēm un kuras – vīriešiem, par vadītāju apmācībām un attīstošo pasākumu nozīmi, palīdz noteikt galvenās īpašības, kuras padara cilvēkus par nekompetentiem vadītājiem vai – tieši otrādi – par labiem līderiem. Noderīga grāmata visiem, kuriem ir kāds vadītājs, kas pats ir vadītājs, pieņem darbā vadītājus vai kādreiz par tādu vēlas kļūt, – ir vērts ņemt vērā šajā grāmatā aprakstītajos pētījumos secināto, jo, izrādās, “slikti vadītāji ir galvenais iemesls, kāpēc visā pasaulē darba ņēmēji uzteic darbu”.

Aina Meja Geskina ir sertificēta vecmāte un leģendāra personība dzemdniecības nozarē. 20. gadsimta 70. gados viņa dibināja dzemdību centru un aizsāka kustību, kas lēnām mainīja cilvēku priekšstatus par to, kādām jābūt un kādas var būt dzemdības. E-grāmata “Vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām” ir aicinājums uzzināt, kādas ir patiesās sievietes ķermeņa spējas, dzemdējot bērnu. Mājdzemdību vecmāte Rudīte Brūvere raksta: “Izlasījušas šo grāmatu, sievietes labāk izpratīs dzemdības, nojautīs, kas viņas tajās sagaida, un varēs atbilstoši sagatavoties. Vissvarīgākais ‒ šī grāmata palīdz atbrīvoties no bailēm no dzemdībām.”

Dr. Maikla Grēgera un Džīna Stouna e-grāmatā “Kā nenomirt no…” ir aprakstīti ieteikumi, kā pat ar nelielām dzīvesveida un uztura izmaiņām iespējams uzlabot veselību vai pat vispār izvairīties no hroniskām slimībām. Autori izmanto ļoti daudzpusīgus pētījumus, lai Dr. Grēgera praktizējoša ārsta gados novērotās tendences pamatotu arī ar zinātniskām atziņām. Kāpēc biešu sula var palīdzēt samazināt augstu asinsspiedienu, bet dzērveņu sula – izvairīties no tauku uzkrāšanās aknu šūnās? Kā izvērtēt, vai brokastīm izvēlētā pilngraudu putra tiešām ir veselīga? Vai kāda gaļa ir kaitīgāka par citām, ja cilvēkam ir nierakmeņi? Kuros veselībai noderīgos produktos ir t. s. laimes hormons – serotonīns? Un ko uzturā lieto pats Dr. Grēgers? Šie ir tikai daži no no jautājumiem, uz kuriem atbildes atrodamas e-grāmatā “Kā nenomirt no…”.

Psihoterapeite Robina Norvuda darbā “Sievietes, kas mīl par daudz” apkopojusi dažādus stāstus, kuri vēsta par spēcīgu atkarību no neveselīgām attiecībām. Autore uzmanīgi un saudzīgi aplūko iemeslus, kuru dēļ tik daudzas sievietes, meklēdamas kādu, kas viņas varētu mīlēt, neizbēgami nonāk pie tā, ka atkal un atkal atrod nemīlošus partnerus un iesaistās destruktīvās attiecībās. Grāmatā pētīts, kāpēc pat tad, ja zināms, ka attiecības neapmierina pašas vajadzības, tās ir tik grūti izbeigt. Robina Norvuda, pati bijusi “sieviete, kas mīl par daudz”, sniedz arī ieteikumus, kā no šādas atkarības atbrīvoties. Ņemiet šo grāmatu palīgā un mainiet savu dzīvi! 

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. jūnija līdz 30. jūnijam. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Aicinām attīstīties un pilnveidoties kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.