Oktobra e-grāmatu akcija ir klāt!

2021-09-30

Šoreiz oktobra atlaižu akcijas ietvaros piedāvājām ekskluzīvu iespēju – ceļojumu pagātnē (un pat nākotnē)! Katrs no sešiem atlaižu akcijas darbiem ir kā laika mašīna, kas aizvedīs lasītāju uz kādu laiku un vietu, atklās tā brīža notikumus, cilvēku rīcības iemeslus, viņu sajūtas un noslēpumus.

Deviņpadsmit gadu vecumā Cecīlija Kleina vairs nebaidās no nāves, jo ir redzējusi mirstam desmitus un simtus. Divdesmit gadu vecumā grūtākais, ko Cilkai ir nācies darīt, ir Gulaga nometnē izņemt nedzīvi dzimušo mazuli no kādas jaunas mātes rokām. Zaudēta laika sajūta, ieslīgšana nejūtīgā trulumā, sasalusi mīlestība – tā ir pasaule, kurā mīt Cilka un citi viņai līdzīgie, sievietes un vīrieši no Čehijas, Gruzijas un citām valstīm. Kā nepadoties prāta aptumsumam, rast kaut niecīgu cerību, kas vēstītu par mierpinu dzīvi? Heteres Morisas romāns “Cilkas ceļojums” ir emocionāli spēcīgs stāsts par vēsturi, kuru nav iespējams aizmirst un tik ļoti negribētos piedzīvot nākotnē.

Japāņu rakstnieka Haruki Murakami romāns “Nogalēt Komandoru” lasītāju ved ne tikai vēstures, bet arī mākslas, politikas, filozofijas un cilvēka attiecību līkločos tā, kā to varam sagaidīt tikai no Murakami. Romāna virsstāsts par jauna gleznotāja brūkošo laulību piešķir darbam realitātes sajūtu, taču patiesi augstvērtīgas literatūras cienītāji noteikti izbaudīs daudzslāņaini maģisko vēstījumu, kas nojauc robežas starp tagadni un pagātni. Murakami ir vārda un iztēles meistars, tāpēc apjomīgais romāns būs vērtīga lasāmviela katram, kurš ir gatavs sadzirdēt klusumu tāpat kā Murakami varoņi.

Šķiet, ka katrs no mums, izlasot Maijas Miglas-Streičas autobiogrāfisko darbu “Matildes gadsimts” , spēs vilkt paralēles arī ar savas dzimtas notikumiem pagājušā gadsimta griezumā. Romāns ir par autores vecmāmiņas Matildes piedzīvoto, sākot no pavisam mazām dienām līdz pat pašas mazbērnu pieaugšanas laikam. Vairākām paaudzēm Matilde ir bijusi vienojošais posms – pie viņas mājelē Liepājas nomalē rīkotas ģimenes sanākšanas, nemierīgajos varas maiņas laikos patvērumu radusi māte un brālis ar ģimeni, pat meita savu bērnu audzināt nodod tieši Matildei. Matildes brīžiem sarežģītā un nepavisam ne gludā privātā dzīve nav laupījusi viņai taisnīguma sajūtu un spēju sadzīvot pat ar nepieņemamu uzskatu cilvēkiem, un kādā smagākā brīdī viņai nākas atzīt, ka “ne jau tā viņa bija iedomājusies savu dzīvi”…

Melisas Harisones darbs “Zeltains miežu lauks” lasītāju aizvedīs uz Anglijas laukiem 20. gadsimta 30. gados. Kārtējā vasara Edītes 14 gadus ilgajā mūžā aizrit, kā ierasts, smagi strādājot ģimenes mājās – Gobu fermā – nekad nebeidzamajos lauku darbos. Kādu dienu Gobu fermā ierodas Konnija – neredzēti komunikabla jauna sieviete ar drosmīgiem uzskatiem, kas iejaucas Edītes ģimenē ierastajā lietu kārtībā. Edītei nākas piedzīvot daudz nebijušu sajūtu, kuras veicina gan saspringtie apstākļi, gan apkārtējo cilvēku attieksme, bet pāri visam – pašas pieaugšana. Tēva lielo parādu dēļ mājās valdošā spriedze un apkārtējo nespēja vai nevēlēšanās iedziļināties Edītes pārdzīvojumos apjukušajai meitenei nepavisam nepalīdz tikt galā ar sevi.

Vai latviešu tauta jau nav izsāpējusi 20. gadsimta vēsturiskos notikumus? Grāmatas “Disidents. Inta Cālīša dzīvesstāsts” ievadā autors Vilis Seleckis raksta: “Inta Cālīša stāsts atgādina, no kurienes nākam, un liek padomāt, vai gribam atgriezties šajā pagātnē.” Šis ir vēstījums ne tikai par ticību saviem ideāliem, bet arī par laikabiedriem, kas var sniegt gan morālu un praktisku atbalstu, gan arī parādīt savu patieso un ne to labāko dabu brīžos, kad cilvēks ir visvieglāk ievainojams. Viļa Selecka darbs atklāj arī Inta Cālīša dzīvesbiedres spēcīgo personību un mīlestību, ilgus gadus cīnoties par mīļotā cilvēka dzīvību un atbrīvošanu.

Kāda būtu pasaule, ja izzustu bites? Maja Lunde savā romānā “Bišu vēsture” aicina ieskatīties pagātnē, apjaust tagadni un iedomāties nākotni. Šis darbs atklāj netveramās saiknes, kas veidojas no katra cilvēka izdarīto izvēļu un paveiktās rīcības sekām. Ar grūtsirdību sirgstošais sēklu tirgotājs Viljams no 19. gadsimta Anglijas, darbīgais biškopis Džordžs no 21. gadsimta sākuma ASV štata Ohaio un Tao, kura dzīvo 21. gadsimta beigu Ķīnā un katru dienu apputeksnē augļu kokus ar roku, – kas saista šos cilvēkus? Kas ir šī romāna galvenā tēma? Vai bites? Dabas aizsardzība? Varbūt tās ir vecāku un bērnu savstarpējās attiecības? Šajā romānā tāpat kā dabā katram iesaistītajam ir sava vieta, loma un pienākumi. Varbūt tas ir stāsts tieši par to, cik liela nozīme ir katram – gan bitēm, gan cilvēkiem.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. oktobra līdz 31. oktobrim. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Ceļo pagātnē kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.