Septembra e-grāmatu akcija ir klāt!

2021-08-31

Septembrī koku lapas sāk krāsoties sārtas, dzeltenas un zeltainas, šoreiz arī e-grāmatu atlaižu akcijas krāsa būs zelta – septembra akcijas tēma ir zelta klasika.

Pasaules slavu iemantojušais Mario Pjuzo romāns “Krusttēvs” jau vairākas desmitgades lasītājus pārsteidz – mafijas vadoņa krusttēva Dona Karleones tēls un viņa organizētās noziedzīgās darbības lasītājā neviļus raisa… ja ne simpātijas, tad vismaz dziļu cieņu. Gudrais, nosvērtais, laipnais un tālredzīgais vīrs augstu vērtē sicīliešu tradīcijas, lojalitāti, draudzību un ģimenes saites, bet neciena valsts varu un tās likumus, kas, viņaprāt, nenodrošina cilvēkus ar apstākļiem, kādus tie pelnījuši. Tomēr citu Ņujorkas mafijas ģimeņu biznesam sāk traucēt Karleones ģimene, un sākas ģimeņu karš… Vai mafijas ģimenes varēs vienoties par turpmākajām ietekmes sfērām? Kāds būs Karleones ģimenes liktenis? Jau gados esošajam Donam Karleonem nepieciešams viņa amata turpinātājs, taču viens no dēliem ir pārāk straujas dabas, otrs – pārāk pakļāvīgs, bet trešais – attālinājies no ģimenes darbībām un vēlas dzīvot parasta cilvēka dzīvi. Vai kāds no viņiem kļūs par nākamo diženo Donu vai vadoni nāksies meklēt ārpus ģimenes?

Romāna “Dvēseļu putenis” autors Aleksandrs Grīns pats piedalījās latviešu strēlnieku cīņās Pirmā Pasaules kara laikā, kā arī Latvijas neatkarības cīņās, tāpēc katrs vārds, katrs teikums šajā romānā dveš pieredzēto un piedzīvoto. Te nav galveno varoņu, kuri būtu glābti no ievainojumiem un nāves. Karš ir netīrs, skarbs un šausmīgs, sešpadsmitgadīgais Artūrs Vanags šajā karā zaudēs ģimeni, draugus, bieži vien arī cerību un noteikti daļu sevis paša. No grāmatā aprakstītajiem notikumiem mūsdienu lasītāju šķir jau vairāk nekā 100 gadu, tomēr Tīreļpurvs, Ložmetējkalns, Nāves sala, Ziemassvētku kaujas – šie jēdzieni kā ar karstu dzelzi iededzināti katra latvieša apziņā. “Dvēseļu putenis” ir stāsts par jaunas valsts piedzimšanu un cenu, kas jāmaksā par brīvību.

Neviens klasikas darbu saraksts nebūtu iedomājams bez Agatas Kristi vārda. Viņu pamatoti dēvē par angļu kriminālromānu karalieni, tāpēc arī šajā akcijā iekļauts Agatas Kristi darbs “Nāve uz Nīlas” . Kad slavenais detektīvs Erkils Puaro dodas kruīza ceļojumā uz Ēģipti, viņš nenojauš, ka atpūtas vietā būs jāliek lietā “mazās, pelēkās šūniņas”, lai atrisinātu bagātās un tikko laulātās Linetas Ridžvejas slepkavību. Kas vēlējies jaunās sievietes nāvi? Vai uz kuģa vispār ir kāds, kurš tajā nav ieinteresēts? Vai slepkavības iemesls ir nauda vai kaislības? Agatas Kristi kriminālromāni spilgti attēlo arī 20. gadsimta pirmās puses sabiedrību, tajā valdošos uzskatus un uzvedības modeļus, tāpēc tos ir aizraujoši lasīt ikvienam.

Džordža Orvela darbi regulāri tiek iekļauti 20. gadsimta izcilāko grāmatu sarakstos. Daudzi lasītāji, iepazinušies ar viņa romānu “1984” , ir pārsteigti, ka tas ir iesākts 1945. gadā. Iespējams, ka Orvela darbu popularitāte rodama faktā, ka autors attēlo tādus jautājumus kā diktatūra un cilvēka brīvības ierobežošana, par kuriem sabiedrībā vienmēr ir bijusi interese. Romāna “1984” centrā ir Lielais Brālis, kas seko itin visam un ikvienam. Bezierunu pakļaušanās tiek pieprasīta visās dzīves jomās, un uzticēšanās vietā labāk ir vēlēties aizmirst, ka jebkad esi ko domājis. Izklausās biedējoši? Taču varbūt šī jau ir realitāte, kas skar daudzu pasaules valstu iedzīvotājus?

Henrija Raidera Hegarda pirms vairāk nekā 130 gadiem sarakstītā romāna “Ķēniņa Zālamana raktuves” milzīgās popularitātes pamatā sākotnēji bijusi ārkārtīgi lielā interese par dimantu un zelta ieguves iespējām Āfrikā, kuras tik meistarīgi autors aprakstījis tāpēc, ka pats kādu laiku dzīvojis Āfrikā un iepazinis tās iezemiešu kultūru. Piedzīvojumu kāru lasītāju arī mūsdienās spēs aizraut pārsteidzošie notikumi, kuros tiek ierauti trīs drosmīgie vīri – sers Henrijs, kurš vēlas atrast savu brāli, atvaļināts kapteinis Guds un ziloņu mednieks Kvotermeins, kuri piekrituši palīdzēt atrast bez vēsts pazudušo. Šos vīrus garajā ceļā pavada arī daži iezemieši, no kuriem viens – Ambopa – atšķiras no pārējiem ne tikai ar ādas krāsu un stalto augumu, bet arī ar savu izturēšanos. Vai ceļotājiem izdosies atrast sera Henrija brāli un teiksmainās raktuves, uz kurām tas it kā devies, ja par raktuvju atrašanās vietu liecina tikai uz necila auduma gabala pirms pāris simtiem gadu uzšņāpta vājprātīga un pa ceļam miruša ceļotāja karte? Vai ceļotājiem izdosies palikt dzīviem? Un kas galu galā ir savādais Ambopa?

Ēriha Marijas Remarka romāns “Trīs draugi” ir stāsts par draudzību, mīlestību, dzīves alkām, nepiepildītiem sapņiem un vēsturiskiem notikumiem, kas cilvēku dzīves izjauc gluži kā kāršu namiņus. Roberts, Gotfrīds un Oto ir pazīstami ilgus gadus, bijuši kopā arī Pirmajā pasaules karā, un nu viņu kopīgais “draugs” ir arī Kārlis – automašīna, kuru draugi dēvē par “šosejas spoku”. Bezdarbs, nabadzība, inflācija ir ikdiena, ar kuru jārēķinās ikvienam. Aizmiršanos sniedz lokāli, kuros “zeltains plūda konjaks, džins mirdzēja kā akvamarīns, un rums bija pati dzīve”. Kad tiek nogalināts Gotfrīds Lencs, remontdarbnīca bankrotē un Roberta mīļoto Patrīciju Holmani sāk pieveikt neārstējama plaušu kaite, pasaule šķiet sitam nepelnītus pliķus. Kā izturēt, kad ikdiena ir skumjas?

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. septembra līdz 30. septembrim. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Izbaudi zelta rudeni kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.