Jūlija e-grāmatu akcija ir klāt!

2021-06-30

Kas var būt aizraujošāks par patiesiem cilvēku likteņstāstiem? Jūlija e-grāmatu atlaižu akciju šoreiz veltām autobiogrāfiskiem un biogrāfiskiem darbiem, kuri aizraus, pārsteigs, iedvesmos un sniegs iespēju ielūkoties kāda cita piedzīvotajā.

Ja meklējat kaut ko uzmundrinošu un iedvesmojošu, tad Mišelas Obamas autobiogrāfija “Izaugt” ir īstā izvēle – tas ir dzīvesstāsts, kas apliecina: dzīvē ir iespējams viss, ko patiesi vēlas un kam tic pats, ja vien ir stipra griba, vēlme strādāt un sadarboties. Grāmatā autore apraksta savu dzīvi no laika, kad viņa kā pavisam parasta maza meitene dzīvojusi Čikāgas dienvidu pusē, līdz pat brīdim, kad jau kā ASV pirmā lēdija aiz sevis aizvērusi Baltā nama durvis, nododot stafeti nākamā prezidenta ģimenei. Šī grāmata ir par to, kā saspringta darba, sabiedrisko un politisko aktivitāšu laikā joprojām būt mīlošai mātei, atbalstošai sievai, vienlaikus spējot realizēt arī savas ieceres, saglabājot cilvēcību un gādājot par līdzcilvēkiem. 

Ineses Krūmiņas romāns “Vilkme” ir daļēji autobiogrāfisks, tomēr ne dokumentāls stāsts par vienas dzimtas triju paaudžu cilvēkiem. Par to, kā caur paaudzēm atkārtojas likteņstāsti. Par to, cik svarīgi par spīti aizvainojumiem un naidam tomēr pieņemt ne tikai savus līdzcilvēkus, bet arī savu piederību un lomu dzimtā. Par to, kā nepazaudēt savas saknes, kuras sniedzas gadsimtu dziļumā, un kā rast spēku no tām. Mārtiņa dusmas, Annas izdzīvošanas spīts, Marijas klusēšana, Sandra pašiznīcināšanās, Sašas greizsirdība un Ikas upurēšanās – šīs emocijas un uzvedības modeļi ir atrodami katrā dzimtā, tāpēc romāna "Vilkme" stāsts šķiet tik pazīstams un izprotams. Autore aicina mācīties no citu kļūdām, ne tikai no savējām, un pieņemt visus, kas pirms mums bijuši, tādus, kādi viņi ir.

Daudzi vidējās un vecākās paaudzes radioklausītāji atceras pārraides, kuras iesākās ar vārdiem “Pie mikrofona Gunārs Jākobsons” , un tieši šāda paša nosaukuma autobiogrāfisko darbu piedāvājam jūlija e-grāmatu akcijā. Kādas blēņas bija prātā lauku puikam Gunim? Vai zinājāt, ka atpazīstamās radiobalss īpašnieks skolas gados cītīgi rakstīja dzejoļus un tos sūtīja publicēšanai uz dažādiem laikrakstiem un žurnāliem, taču atzinību neguva? Kas pierunāja Gunāru Jākobsonu dziedāt dziesmu “Komentētāja roks”? Autors dalās detalizētās atmiņās no bērnības gadiem līdz pat mūsdienām, tādējādi lasītājus ievedot ne tikai personiski pieredzētajos notikumos, bet parādot, cik daudzveidīgi ir bijuši vēstures, kultūras un sporta notikumi Latvijā vairāk nekā 80 gadu laikā.

Ir grāmatas, kuras jālasa neapstājoties, it kā aprijot, jo lasītājs nespēj nolikt grāmatu malā, kamēr nav uzzinājis, kurš ir vainīgais, kas notiks tālāk vai kā atrisināsies kāds mīlas trijstūris. Mias Kankimeki darbs “Sievietes, par kurām domāju naktīs” ir pavisam citādāks – tā ir lēni malkojama grāmata, kuru var izbaudīt katru vakaru pa lāsei, pa nodaļai, pakāpeniski iegremdējoties nakts sieviešu stāstos un pašas autores pieredzē. Šī ir spēka un iedvesmas grāmata, tas ir sevis un pasaules izpētes stāsts, kas iepazīstinās ar viktoriāņu laikmeta ceļotājām, kuras korsetē un garos svārkos devās uz Āfriku un ceļoja pa Āziju, ar itāļu renesanses laikmeta māksliniecēm, kuru darbi ilgi bijuši paslēpti muzeju un galeriju tumšākajos kaktos. Autore aicina mācīties no šīm izcilajām sievietēm, kas nebaidījās mest izaicinājumu sabiedrībā pastāvošajām normām un sekot savam sapnim, jo tikai tā varam atklāt, kas patiesībā esam un par ko varam kļūt.

Grāmatā “Izglītotā” atainots tās autores Taras Vestoveras šokējošais, brīžiem prātam pat neaptveramais dzīves ceļš, sākot no despotiska tēva, vīram pakļāvīgas mātes un vardarbīga brāļa stingrā uzraudzībā un emocionālā spriedzē pavadītas bērnības bez iespējas apmeklēt skolu un medicīnas iestādes un beidzot ar mūsdienās, jau jaunas sievietes gados, pašas izcīnītai iespējai iegūt augstāko izglītību ar deformēti veidojušos izpratni par sabiedrību un tajā pieņemtajām normām. Emocionāli piesātināts, pārsteidzošs un iespaidīgs darbs par bērnu un vecāku spēcīgo saikni, par vecāku milzīgo ietekmi uz bērnu likteni un atbildību par to. Darbs, kurš liek padomāt par robežu, kura šķir vecāku izvēles bērnu audzināšanā un brīdi, kad iestājas sabiedrības atbildība un nepieciešama (vai vispār iespējama?) iejaukšanās “no malas”.

Romānā “Marta, mana Andromeda” lasītāji var pārliecināties par rakstnieces Ingunas Baueres spēju vēsturiskus notikumus un spēcīgu personību dzīvesstāstus savīt literāri augstvērtīgā darbā. Kādi notikumi norisinājās Martas Gailītes dzimtā, pirms viņa iepazinās ar Hugo Celmiņu? Vai pagātnes ēnām un lāstiem ir vara pār tiem, kuri alkst īstenot savus sapņus? Kā saglabāt sevī mīlestību, esot šķirtai no mīļotā? Kas ir dzinulis darboties, kad nav vairs spēka? Ingunas Baueres romāns kārtējo reizi apliecinās, ka sekot savai sirdij, pat ja ceļi ved caur ērkšķiem, ir vienīgais pareizais lēmums jebkurā laikmetā.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. jūlija līdz 31. jūlijam. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Patīkamu lasīšanu kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.