Aprīļa e-grāmatu akcija ir klāt!

2021-03-31

Aprīlī e-grāmatu atlaižu akcijas ietvaros piedāvājam 6 darbus sevis izzināšanai un attīstīšanai. Katrs atradīs piemērotāko sev – piedāvājumā ir gan darbi par garīgo veselību, gan e-grāmatas par to, kā tuvoties finansiālajai neatkarībai vai kā pieņemt to, ka arī labas mammas mēdz kļūdīties.

Psihoterapeits Tarass Ivaščenko un klīniskā psiholoģe Natālija Morozova e-grāmatā “Meitene hameleons” ar literāra tēla – jaunas sievietes Kaijas – dienasgrāmatas starpniecību atspoguļo nereti noklusētos jautājumus par psihiskiem traucējumiem un ceļu uz atveseļošanos. Vai tiešām ārēji smaidīgs cilvēks var just bailes, kaunu, nomāktību un pat domas par pašnāvību? Cik tālu pagātnē var iesniegties šodienā izjustās emocijas? Kā soli pa solim tikt ārā no vistumšākās bedres, lai rastu atbildi par savu identitāti un apjaustu pilnvērtīgas dzīves iespējas? Šī ir e-grāmata, kas ikvienu var iedrošināt spert soli tuvāk savai emocionālajai labsajūtai. 

"Mīļā, lūdzu, nevelc melnās zeķbikses, mēs taču dodamies satikt manu māti!"; "Man nudien negribas tev to teikt, mīļā, bet tavs flirts ar Kārli šovakar bija ļoti uzkrītošs"; "Vai tu tiešām gribi mani atkal nokaitināt un dabūt zilu aci, nemitīgi pārmetot, ka es esmu dzērājs?"; "Tev taču ir ar mani laimējies, vai ne? Es taču nekad nesitu mūsu bērnus" – šādus un līdzīgus teikumus ir dzirdējuši daudzi no mums. Tie visi norāda uz vardarbīgām un disfunkcionālām partnerattiecībām. E-grāmatā “Kāpēc viņš tā dara?” autors Lendijs Bankrofts aplūko dažādus neveselīgo attiecību modeļus, sniedzot praktiskus piemērus, kā risināt konfliktsituācijas, kur meklēt palīdzību un vai vispār iespējams mainīt varmācīga cilvēka domāšanu, uzvedību un rīcību.

Bieži vien topošos vecākus paziņas, draugi un ģimenes locekļi apber ar neskaitāmiem padomiem, kā gaidāmo atvasi būtu jāaudzina, jābaro un jāmāca. Jaunās mammas un tēti saņem daudz dāvanu mazulim, taču nereti tiek piemirsts par pašu jauno vecāku labsajūtu, par to, ka arī viņi “piedzimst” jaunā lomā ar jauniem pienākumiem, raizēm un, protams, arī priekiem. Elīnas Zelčānes grāmatai “Arī labas mammas mēdz kļūdīties jeb Kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē” būtu jānonāk katrā mājā, kurā tiek plānots, gaidīts vai jau ir sagaidīts ģimenes pieaugums. Šī grāmata ir kā saruna ar mīlošu un iejūtīgu draudzeni, kas nenosoda, dalās savā pieredzē, atbalsta un iedrošina ar vārdiem “tu esi laba mamma, notici sev!”.

Vai iespējams kļūt bagātam, krājot šķietami niecīgo maksu, ko dienā tērējam par vienu kafejnīcā nopirktu krūzīti kafijas? Vai finansiālo brīvību tiešām var panākt ar mazām, viegli īstenojamām ikdienas paradumu izmaiņām? Autori Deivids Bahs un Džons Deivids Manns e-grāmatā “Latte faktors. Kāpēc nav jābūt bagātam, lai dzīvotu bagāti” lasītājus iepazīstina ar jaunas ņujorkietes Zojas īstenotajām ikdienas tēriņu un dzīvesveida izmaiņām, dodot cerību, ka katra spēkos ir soli pa solim tuvoties labklājībai un finansiālai neatkarībai. To taču vēlas ikviens!

Grāmatā “Aliansē pret vēzi” autori Maija Pohodņeva un Modris Pelsis norāda, ka šis darbs “ir vienas slimības vēstures anatomija. Vēža dienasgrāmata. Un reizē arī kaujas plāns.” Šīs grāmatas saturs ir milzīgs darbs, kuru paveica abi autori – katrs būdams savā lomā. Ja turpinām analoģiju ar kaujas plānu un karu, tad Maija Pohodņeva darbojās gan kā stratēģijas radītājs, gan kā neredzamās frontes cīnītājs, kas rakās cauri zinātniskajiem rakstiem, iedziļinājās pētījumos, devās mežā, meklēja un vāca augus un sēnes. Savukārt Modra Pelša uzdevums bija izdzīvot, izcīnīt uzvaru, izmantojot visu viņam pieejamo arsenālu. Un tas izdevās. Šī grāmata ir stāsts gan par to, ko jūt un pieredz pats slimnieks, kādas domas nāk prātā, kad izdzirdi diagnozi – vēzis, gan par to, kā tas ir – būt blakus, atbalstīt, iet līdzās šo smago ceļu. Ļoti vērtīga ir otrā grāmatas daļa, kurā autori sniedz izsmeļošu informāciju par sēnēm un augiem, kurus izmantoja ārstēšanās un atlabšanas laikā.

Apgūstiet līderības mākslu, nevardarbīgu saziņu, apzinātu mīlestību, radošumu un citas prasmes, iepazīstoties ar Bila Plotkina e-grāmatā “Mežonīgais prāts” sniegtajiem padomiem! Kāda loma ir dabai mūsu psiholoģiskās labklājības veicināšanā? Kā izdzīvot visu emociju gammu? Kāpēc nevajag uzņemties upura lomu un kā atbrīvoties no “ievainotā bērna” tēla? Un kāpēc autors iesaka lēkāt no vienas kājas uz otru kāju vismaz piecas minūtes dienā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kurus detalizēti izskaidro Bils Plotkins, lai ikkatram ikdienas dzīve būtu piepildīta un sabiedrība kopumā – veselīgāka.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. aprīļa līdz 30. aprīlim. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Ielūkojieties sevī kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.