Septembra e-grāmatu akcija ir klāt!

2020-08-31

Septembrī aicinām palūkoties uz pasauli bērna acīm. Tas nebūt nenozīmē, ka akcijā piedāvāsim tikai pasakas vai piedzīvojumu e-grāmatas, nē, jo arī bērnībā un pusaugu vecumā katrs no mums ir piedzīvojis gan skumjas, gan bailes, gan pirmo iemīlēšanos, gan dusmas. Septembra e-grāmatu atlaižu akcijas darbi atklās to, kā bērni redz un izjūt apkārt notiekošo.

Iespējams, ka piecpadsmit gadu vecums ir tas brīdis, kad dzīve ir visneizprotamākā, jo cilvēks tad var tikt saukts gan par bērnu, kurš vēl jāpieskata un jāmāca, gan jaunieti, no kura prasīt atbildību un rīcību, taču pats pusaudzis ir apjucis un varbūt nejūtas piederīgs nevienai no grupām. Pieaugšanas pretrunīgās sajūtas pavada arī Stīvena Čboski romāna "Čārlijs, malā stāvētājs" galveno varoni Čārliju. Vēstuļu formā dokumentētā ikdiena atspoguļo identitātes meklējumus, ģimenes paaudžu attiecības, draudzības un mīlestības līkločus, robežu noteikšanu un šķēršļu pārvarēšanu, kas ar katru milimetru ved tuvāk pieaugušā pasaulei.

Šķiet, ka ikviens skolas laikā visvairāk gaidījām vasaras brīvlaiku, jo tas nozīmēja, ka būs arī piedzīvojumi. Dzintara Tilaka e-grāmatas "Piedzīvojumu meistari" galvenajiem varoņiem Atim un Armandam vasaras brīvlaiks arī būs neaizmirstamu pārsteigumu un notikumu bagāts laiks, kad īstu draudzību pārbaudīs lietusgāze, bišu uzbrukums, dvīnes, laupītāji un pakaļdzīšanās. Bet varbūt vislielākais piedzīvojumu meistarstiķis būs izsekot, kā veidojas Ata mammas un Armanda tēta attiecības? Dzintaram Tilakam ir izdevies sarakstīt grāmatu, kuru var lasīt bez vecuma ierobežojuma, jo tā aizraus gan šodienas tīņus, gan tos, kas sevi par tādiem dēvēja pirms gadu desmitiem.

Ir jāpiekrīt leģendārā rakstnieka Stīvena Kinga teiktajam – ja jums patīk Stīvena Kinga grāmatas, jums patiks arī Karolīnas Dž. Tjūdoras romāns "Paslēptuve" . Tas ir kā sazarots labirints pagātnē, atmiņās un pazemes aklajā tumsā. Ne grāmatas varoņus, ne lasītājus nepasargās brīdinājuma zīmes “BĪSTAMI!”, “AIZLIEGTĀ ZONA” un “IEEJA AIZLIEGTA!”, jo būs vien jādodas šajā tumsā, kurā slēpjas kaut kas neizdibināmi baiss un pārdabisks, ārpus reālās pasaules robežām un noteikumiem esošs. Kad ir vieglāk stāties pretī šīm šausmām un savām bailēm – bērnībā vai pieaugušā vecumā? Galvenajam varonim būs iespēja to salīdzināt, bet lasītājiem – doties līdzi.

Var apgalvot, ka ar Roalda Dāla darbiem ir izaugušas vairākas paaudzes, bet autora radītie neparastie tēli un piedzīvojumi iepriecina katru, kas atklāj rakstnieka grāmatas. Arī e-grāmatas "Džeimss un milzu persiks" notikumi aizraus ikvienu, kurš vēlēsies iepazīties ar Zirnekles jaunkundzi, Slieku, Mārīti, Veco Zaļo Siseni, Simtkāji, Zīdtārpiņu, Jāņtārpiņu un, protams, pašu Džeimsu. Iespējams, ka pēc šī stāsta izlasīšanas lasītājiem būs tikai viena vēlēšanās: aprēķināt, kāda izmēra persikam jābūt, lai tajā satilptu astoņi draugi, kurus gaisā no briesmīgi rijīgajām haizivīm paceltu 502 kaijas.

Pirmā mīlestība, pirmais skūpsts, pirmā mīlestības vēstule... Bet ko darīt, ja ir piecas "īstās" mīlestības un piecas mīlestības vēstules, kurām mūžīgi bija jābūt slepenām? Šķiet, ka Lārai Džīnai jaunais mācību gads nevarētu nest vēl lielākus pārdzīvojumus, taču ir noticis neiespējamais, un jaunietes noslēpumi nākuši gaismā. Ko nu iesākt, ja līdzās ir divas "īstās" mīlestības? Dženijas Hanas e-grāmata "Visiem zēniem, kurus esmu mīlējusi" ļauj ieskatīties jauniešu attiecībās, problēmu risināšanas pieredzē un atcerēties savus pirmos tauriņus pakrūtē, kad pirmā mīlestība šķita uz mūžiem vienīgā.

Gata Ezerkalna debijas romāns fantāzijas žanrā "Ragana manā skapī" aizved lasītāju latviešu teiku un mītu pasaulē. Iedvesmu sarakstīt šo darbu rakstnieks smēlies latviešu folkloras pētnieka Sanda Laimes monogrāfijā "Nakts raganas". Galvenā varone Līna Krasta bērnībā ir piedzīvojusi kaut ko baisu, kaut ko tādu, kas mainīja viņas dzīvi uz visiem laikiem. Pēc piecpadsmit gadiem Līnai ir jāatgriežas nomaļajās Vidzemes lauku mājās, kuras dīvaini čīkst un brakšķ, šķiet, ka arī priekšnama skapī kāds dzīvo, un izrādās, ka krītošās zvaigznes debesīs patiesībā ir raganas, kuras naktī skrien pa gaisu. Vai Līna atcerēsies, kas ar viņu notika toreiz, pirms piecpadsmit gadiem? Vai šīs atmiņas palīdzēs atklāt dzimtas noslēpumus?

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. septembra līdz 30. septembrim. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālo tīklu kontos  Twitter un  Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Ieraugiet pasauli bērna acīm kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.