Kā Māconis atšķiras no Grāmatplaukta?

2018-09-25

Kā jau iepriekš esam minējuši, tad Apgāds Zvaigzne ABC, sekojot līdzi jaunākajām tendencēm un pieprasījumam digitālā satura izmantošanas jomā, mācību e-grāmatas tagad piedāvā jaunā tiešsaistes platformā maconis.zvaigzne.lv jeb Māconis.

Iepriekšējā platforma bija balstīta uz Adobe Flash risinājuma, kas savulaik visā pasaulē tika lietota kā inovatīva vide satura veidošanai tīmeklī. Laikam ritot, tika izveidots labāks un drošāks risinājums HTML5, uz kuru dažādā veidā mudina pāriet visus Adobe Flash lietotājus. Viena no lielākajām problēmām, ar kurām saskārāmies Grāmatplaukta izmantošanas laikā, bija populārāko tīmekļa pārlūku problēmas attēlot ar Adobe Flash veidotu saturu. Jaunajā sistēmā Māconis šādu problēmu vairs nav.

Iespējams, ka bijušie Grāmatplaukta ir ievērojuši, ka jaunajā platformā Māconis gan funkcijas, gan to izkārtojums nedaudz atšķiras. Lai būtu vieglāk pierast pie jaunās sistēmas, piedāvājam Mācoņa un Grāmatplaukta funkciju salīdzinājumu.

Pēc video noskatīšanās var secināt: daudz vai ievērojamu izmaiņu jaunajā sistēmā Māconis nav, jo vairums funkciju ir tādas pašas, kādas bija Grāmatplauktā. Galvenās atšķirības ir apkopotas šajā tabulā.  

IEPRIEKŠ GRĀMATPLAUKTĀ

TAGAD MĀCONĪ

Tikai mācību e-grāmatas.

Mācību e-grāmatas, interaktīvie tiešsaistes mācību materiāli un šo materiālu bezmaksas demo versijas vienuviet.

Meklēšanu pēc kategorijām nebija iespējams veikt.

E-grāmatu meklēšanas rīks meklē e-grāmatas pēc kategorijām (gan pēc materiāla veida, gan priekšmeta vai vecuma grupas).

Meklētājs, ar kuru meklēt precīzu vārdu  vai frāzi e-grāmatas ietvaros.

Šādas funkcijas nav.

Nebija iespēja apkopot atsevišķas lapas no mācību e-grāmatas.

Iespējams veidot sarakstus – apkopot noteiktas lapas no vienas vai dažādām e-grāmatām un tās apskatīt vienkopus.

Sarakstu var nosūtīt arī skolēniem, kuru kontos ir attiecīgās e-grāmatas.

Mācību e-grāmatu lietošana 5 gadus no koda aktivizācijas brīža.

Mācību e-grāmatu u.c. tiešsaistes materiālu abonēšana 1 gadu no koda aktivizācijas brīža. Mācību e-grāmatām ir samazināta cena.

Statiska, nemainīga sistēma, kuru tīmekļa pārlūki attēlo ar problēmām.

Platforma, kura arvien tiek papildināta, bagātināta ar jaunām iespējām un kurā pastāvīgi notiek esošo funkciju veiktspējas uzlabošana.

Vēlam vieglu un patīkamu pāreju uz jauno platformu! Ja tomēr rodas kādi sarežģījumi, ar mums var sazināties tāpat kā iepriekš – pa tālruni 67350773 darbdienās no 9.00 līdz 17.00 vai pa e-pastu info@izvaigzne.lv .

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem