“Grāmatplaukta” lietotāji – izpazīstiet mācību e-grāmatu platformu “Māconis”!

2018-08-02

Sekojot līdzi tehnoloģiju attīstībai, esam veikuši uzlabojumus mācību e-grāmatu izmantošanas sistēmās. Sākot no 2018. gada 1. augusta, tiek slēgta platforma "Grāmatplaukts", tās vietā nodrošinot mūsdienīgu tiešsaistes platformu "Māconis".

Māconis ir platforma, kurā var izmantot arī mūsu izdotos interaktīvos mācību materiālus, bet nu tajā vienuviet pieejamas arī mācību e-grāmatas, kas pielāgotas lietošanai tiešsaistē gan datoros, gan planšetdatoros. Jaunajā sistēmā e-grāmatām ir nodrošināta ērta navigācija un sarakstu veidošana – iespēja izveidot e-grāmatu lapu izlasi un nosūtīt to citiem lietotājiem.

Lai turpinātu izmantot iepriekš iegādātās un Grāmatplauktā izmantotās mācību e-grāmatas Māconī, jāveic daži soļi:

  • jāatrod iegādāto mācību e-grāmatu aktivizācijas kodi savā www.zvaigzne.lv kontā, sadaļā “Manas e-grāmatas”;

  • jāreģistrējas un jāpierakstās vietnē maconis.zvaigzne.lv ;

  • jāklikšķina uz “Aktivizēt licenci” un jāiekopē aktivizācijas kods.

Atsevišķiem izdevumiem aizsardzības sistēma ir mainīta uz Social DRM, tādējādi šos izdevumus padarot brīvāk pieejamus lasīšanai dažādās ierīcēs. Tas nozīmē, ka konkrēto e-grāmatu varēsiet lietot jebkurā iekārtā (datorā, planšetdatorā vai mobilajā tālrunī), izmantojot e-grāmatu lasīšanas lietotni, kas atbalsta PDF vai ePub failu lasīšanu, bez aktivizācijas koda izmantošanas. Šādas e-grāmatas failu var atrast turpat, savā www.zvaigzne.lv kontā, sadaļā “Manas e-grāmatas”.

Ja Jums rodas kādi jautājumi par e-grāmatu lietošanu, lūdzam sazināties ar mums pa e-pastiem info@izvaigzne.lv, egramatas@zvaigzne.lv vai tālruni 67350773 darba dienās no 9.00 līdz 17.00.

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem