Līga Āboma: Lorena Keita "Eņģeļu nakts"

2011-06-02

Nākamais grāvējs aiz ‘’Krēslas’’ sāgas un ‘’Bada spēlēm’’. Lorenas Keitas romāns ‘’ Eņģeļu nakts’’ ir ne tikai New York Times bestselleru saraksta augšgalā, bet arī Zvaigzne ABC topa pirktāko grāmatu pieciniekā. Es sāku lasīt šo grāmatu, un man ļoti ātri tapa skaidrs, kāpēc šis romāns ir ieguvis tik lielu lasītāju atsaucību.

Grāmata stāsta par meiteni vārdā Lūsija, kas nonāk baisā pāraudzināšanas iestādē, kurā sastop pievilcīgo un noslēpumaino Danielu Grigori. Visa romāna gaitā Lūsija cenšas noskaidrot atbildi uz jautājumu – kāpēc viņš meiteni tik ļoti pievelk un kāpēc puisis tik ļoti no viņas izvairās? Varbūt atbilde ir meklējama iepriekšējās dzīvēs?

Mani, un droši vien ļoti daudzus citus, šis romāns aizrāva tieši ar savu dinamiskumu. Nevienu brīdi nešķita, ka grāmata ‘’vilktos’’ vai būtu gara un garlaicīga.

Sākumā nedaudz šaubījos par šo grāmatu. Zinot, ka romāns būs par diviem pusaudžiem, man kā cilvēkam, kas skolu jau labu laiciņu ir pabeidzis, šķita, ka varētu nebūt interesanti. Bet nē! Spraigais sižets, bagātā valoda un iepriekš pieminētā dinamika, padarīja šo romānu aizraujošu un baudāmu.

Vienīgais mīnuss, kas mazliet pabojāja kopējo romāna tēlu, bija grāmatas noslēgums. Tas man šķita pārāk daudz mistikas un fantastikas pieliets, kas vairāk atgādināja kādu pusaudžu romāna nobeigumu.

Taču kopumā – man patika! Un esmu gandrīz vai simtprocentīgi pārliecināta, ka šai grāmatai būs turpinājums, jo nez kāpēc man, izlasot šo grāmatu, nebija pabeigtības sajūtas.

Tad nu gaidīsim, ko šī rakstniece mums sagādās turpmāk!

Līga Āboma, www.sievietespasaule.lv, 07.04.11.

Lasītāju atsauksmes