Uldis Rozenfelds: Sūzena Kolinsa "Spēle ar uguni"

2010-05-18

Par grāmatu " Spēle ar uguni", Bada spēles triloģijas otrā grāmata.

Šoreiz Katnis ar Pītu izbauda uzvarētāju slavu, bet pamazām zobgaļsīļa piespraudes īpašniecei virs galvas savelkas mākoņi, jo prezidents Snovs tieši viņu uzskata par vaininieci apgabalos briestošajam dumpim. Un prezidents izspēlē kārti, kas pārsteidz ne tikai apgabalu iedzīvotājus, bet arī paša Kapitolija ļaudis.

Dažas dienas atpakaļ izlasīju ”Bada spēles” un atzinu to par labu esam. Nu ir kārta atzīt par tikpat labu arī triloģijas otro grāmatu (kas, starp citu, no šodienas ir atrodama grāmatnīcās grāmatas formātā (e-grāmatas veidā, tā jau kādu laiku ir nopērkama)) ”Spēle ar uguni”.

Spēle ar uguni ir diezgan līdzīga savai priekštecei- Bada spēlēm. Bet tikai līdzīga.
Šoreiz Katnis ir iespēja izbaudīt mierīgāku dzīvi- nav jāsalst, jābadojas un jātirgo medījums. Tagad viņa dzīvo Uzvarētāju ciemā un ar Pītu dodas izbraucienos pa apgabaliem, lai uzstātos tur kā pēdējo Bada spēļu uzvarētāji. Bet pamazām Katnis saprot, ka prezidents Snovs nav ar viņu apmierināts un līdz ar to briesmas draud ne tikai viņai, bet arī visiem viņas mīļajiem. Un, lai nedotu iespēju Katnisai izpausties, prezidentam ir padomā gājiens ar zirdziņu.
Īsāk sakot- briest nelieli māli.

Lasot ”Spēles ar uguni”, piezogas sajūta, ka tā ir domāta nedaudz pieaugušākai publikai kā triloģijas pirmā grāmata- nav vairs uzsvari uz drēbītēm un bučiņām, bet vairāk stratēģijas un saprāta. Tajā pat laikā nežēlība un nāves ainas nav tik detalizētas.

Lai arī šoreiz ir puslīdz skaidri nojaušams, kurp ceļš ved, tāpat ir interesanti lasīt, jo grāmata aizrauj ar savu stāstu (pagrūti atrauties- jārēķinās, ka nāksies ziedot grāmatai pusi dienas (vai nakti)) un ik pa laikam tiek iestarpināti kādi mazi pagriezieni intrigai. Garlaikoties nesanāks.

Prieks arī par grāmatas tulkojumu- tulkotāja nav nobijusies no mazāk lietotajiem latviešu vārdiem un tas grāmatai nāk tikai par labu.

Nu ko jāsaka- gaidām pēdējo daļu.

baltaisruncis.lv , 17.05.10

Lasītāju atsauksmes