Apraksts

Etīdes par dzīvi Raimonda Paula izpildījumā - šoreiz nevis muzikālas, bet garāku sarunu fragmenti, kas apkopoti grāmatā. Grāmatas idejas autore un sakārtotāja Dina Balode grāmatas ievadā raksta:

"Etīdes par dzīvi tapušas pēc trim sarunām 2013.gada janvārī, martā un maijā. Sarunām, kas izvērtās Maestro atziņās un pārdomās par dzīves pamatlietām. Vienkāršām un ne tik vienkāršām. Cieņa, iedvesma, kārtība un disciplīna. Profesija, atzinība un mūža balva. Skolotāji un draugi. Gadalaiki. Sievietes skaistums. Ēdieni, smaržas un automašīnas. Jaunieši, internets, kino, teātris. Viesības, kurpes un melnais caurums. Ceļojums laikā. Džezs un brīvība. Personiskais bauslis. Un, protams, klavieres.”

Es neesmu ticīgais, bet esmu pārliecināts, ka ir kāda roka, kas tevi vada. Sauciet viņu par likteni vai – kā gribat, bet viņš tur ir. Tad viņš tevi nogremdē, tad viņš atkal izvelk tevi ārā aiz matiem. Un tā visu laiku. Paldies Dievam, ka tu esi viņa interešu lokā. Ja nebūsi, nekas no tevis nesanāks.
Raimonds Pauls

Darbu iedvesmojušas mākslinieces Zanes Lūses gleznas, radītas pēc Maestro dziesmu motīviem. Mežrozīte, Manai dzimtenei, Pērļu zvejnieks, Baltā saule, Apsnigsim, Lakstīgala, Trīs runči kādā krogā, Ar mani atkal runā kaijas, Mēs tikāmies martā, Vīrietis labākos gados.

Iesaki draugiem