Apraksts

Izmēģini šeit!

Cik ilgs laiks ir nepieciešams Saules gaismai, lai sasniegtu Zemi? Ko sauc par luminiscējošiem ķermeņiem? Kā darbojas cilvēka acs? Kā notiek gaismas laušana? No kā sastāv baltās gaismas spektrs? Uzzini saistošus faktus par optiskajām ilūzijām, uzzīmē gaismas laušanas shēmu, izpēti, kā spogulī veidojas attēls, apgūsti, kā darbojas kodoskopi un periskopi (un izveido to pats!), kā rodas skaņas un atbalss!

Šis sērijā “Mazā interaktīvā enciklopēdija” izdotais disks “GAISMA UN SKAŅA” ikvienam zinātkārajam interesentam ļaus izprast tādus jēdzienus kā frekvence, svārstības, spektrs un ātrums, kā arī saskatīt to pielietojumu ikdienas situācijās dinamiskā un aizraujošā veidā – vērojot video un animācijas, izspēlējot interaktīvas spēles, pētot un veidojot dažādu procesu simulācijas, kā arī pildot daudzveidīgus uzdevumus. Un tas vēl nav viss – saņem papilduzdevumus par īpaši labu darbu! Materiālu veido šādi temati: “Gaisma”, “Gaismas laušana”, “Atstarošana”, “Krāsa” un “Skaņa”.

Šo interaktīvo enciklopēdiju sēriju veido atsevišķi temati, kas ir iekļauti Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprinātajā interaktīvajā mācību materiālā “Dabaszinības 5.-6. klasei 2. daļa” (Zvaigzne ABC, 2012).

Tehniskā specifikācija: 1 GHz Intel Pentium III vai līdzvērtīgs procesors; 512 MB RAM; ar DirectX 9 savietojama videokarte ar 128 MB pieejamu atmiņu; 600 MB vietas uz cietā diska; DVD lasītājs; Microsoft Windows 7, Vista, 2000 vai XP; Adobe Flash Player 8 vai jaunāks.

Vai esi gatavs? Ieslēdz datoru un – aiziet!

Iesaki draugiem