Apraksts

Stambula – mītu, leģendu, svēto un blēžu pilsēta... Tās šaurajās ieliņās meklējami seni noslēpumi, kas reizi pa reizei uznirst no aizmirstības dzīlēm, uzzibsnī kārdinošā spožumā un ienirst atpakaļ pagājības dzīlēs, lai atkal parādītos, ķircinot un kārdinot jauno laiku cilvēkus.

Einuhs Jašims, sultāna ģimenei tuvu stāvošs cilvēks, ir neatkarīgs vīrs, kurš mēdz privāti risināt dažādas daudznacionālo Stambulas iemītnieku problēmas un izmeklēt noziegumus. Viņa asais prāts un spožais izmeklētāja talants lasītājiem pirmoreiz atklājās romānā “Janičāru koks”.
Jašims ir gudrs, diskrēts, patīkams un uzticams. Kad sen zudušu dārgumu meklējumos Stambulā ierodas francūzis Lefevrs, arī viņam vajadzīga Jašima palīdzība. Bet tad Lefevru atrod mirušu... Kas izrēķinājies ar šo avantūristu? Grieķi? Turki? Ebreji? Angļi? Ikviens ir iesaistīts, un neviens nešķiet vainīgs – tomēr Jašimam jāatrod slepkavas un jāatšķetina ciešais mezgls, kurā savijušās sazvērestības, noziegumi, cerības un idejas.

Brīnišķīgs dēku kokteilis ar reibinošu senatnes aromātu!

Britu vēsturnieks Džeisons Gudvins (dz. 1964) studējis Bizantijas vēsturi Kembridžas Universitātē. Ieinteresējies par ilgstošo Osmaņu impērijas turku ietekmi uz Eiropu, Gudvins uzrakstīja pētījumu par šīs senās valsts vēsturi, bet vēlāk pievērsās daiļliteratūrai.

No angļu valodas tulkojusi Lenvija Sīle.


Džeisona Gudvina vēsturiskā mistērija ir kā ceļojums ar lidojošo paklāju uz eksotiskāko vietu pasaulē.
Merilina Stasio, The New York Times Book Review

Burvīga izklaide… Lai atainotu Osmaņu impērijas slavas dienas, Dž. Gudvins izmanto īsas, dinamiskas nodaļas un raitu, noskaņu raisošu valodu.
Ādams Vugs, The Seattle Times

Pavērsieniem bagāts romāns! Tajā ir bagātīgi izmantotas vēsturiskas detaļas, tāpēc romāns ir pārāks par tradicionāliem kriminālromāniem. Jašims šarmanti pārvietojas pa kontrastiem bagāto Stambulu. It visur, kur viņš piestāj, – lai gatavotu, aprunātos, padomātu, izjautātu vai sastaptos ar senām paziņām harēmā, viņš ir detektīvs, kas nelīdzinās citiem… ļoti pievilcīgs raksturs.
Dženeta Maslina, The New York Times

Romāna “Čūsku akmens” lielākais valdzinājums slēpjas burvīgajā 19. gadsimta Stambulas ikdienas restaurēšanā, atklājot attiecīgā laika kultūru sajaukumu. Autora labās novērotāja spējas apvienojumā ar poētisko stilu iztēlē atdzīvina pilsētu.
Klēra Klārka, The Washington Post

Valdzinoši! Sekojot līdzi inteliģentā, ar labu intuīciju apveltītā Jašima vadītai izmeklēšanai, jūs maldīsities pa Stambulas līkumainajām šķērsieliņām, uzkavēsities pilsētas rosmes pilnākajās vietās un sastapsit lorda Bairona ārstu.
Rods Kokšats, The News & Observer

Publikācijas

Iesaki draugiem