Apraksts

Grāmata ietver Tālivalža Margēviča dzīves notikumus, kuri, pēc autora domām, varētu ieinteresēt lasītājus. Tie nav visaptveroši memuāri, bet gan stāstu, noveļu un eseju kopums; to varoņi ir ļaudis, kas ietekmējuši autora personības veidošanos. Starp viņiem ir Latvijas Olimpiskās komitejas atjaunotājs un ilggadējais prezidents VILNIS BALTIŅŠ, Tautas rakstniece REGĪNA EZERA, aktrise VIJA ARTMANE, kinorežisors GUNĀRS PIESIS, politiķi JĀNIS JURKĀNS un SANDRA KALNIETE, aktieris GUNĀRS CILINSKIS, režisors un kinooperators IVARS SELECKIS, rakstnieks EGONS LĪVS, mākslinieks ILMĀRS BLUMBERGS, akadēmiķis JĀNIS STRADIŅŠ un daudzi citi. Stāstījums ir cieši saistīts ar vēsturiskajiem notikumiem laika posmā no Otrā pasaules kara beigām līdz 2022. gada rudenim.

TĀLIVALDIS MARGĒVIČS (1946) ir latviešu kinorežisors, scenārists, publicists, rakstnieks. Viņš ir autors vairāk nekā četrdesmit filmām, tostarp dokumentālajai filmai “Šķērsiela” – pagaidām vienīgajai latviešu filmai, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu. Filma saņēmusi arī galvenās balvas Amsterdamas un Jamagatas (Japāna) starptautiskajos kinofestivālos, bet “Jaunie laiki Šķērsielā” godalgoti Minhenes kinofestivālā.
Tālivaldis Margēvičs divreiz saņēmis balvu “Lielais Kristaps”. Par Šķērsielas filmu triloģiju ieguvis Aleksandra Čaka balvu.
Pēdējos desmit gados viņš pievērsies rakstniecībai. Apgādā Zvaigzne ABC izdoti divi vēsturiskie romāni – “Šķērsiela 13. Latvieša dibināts gulags” un “Zirgu gaļas pārdevējs”
Tālivaldis Margēvičs ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

Iesaki draugiem