Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Starptautisks bestsellers, ironisks romāns par vīru, kurš – ar zaķa palīdzību – saprot, kas dzīvē ir svarīgākais.

Žurnālists Vatanens ir noguris, un pilsēta viņam jau ir pagalam apnikusi. Kādā vasaras vakarā, atgriežoties no darba brauciena, viņa automašīna uz lauku ceļa nejauši aizķer zaķēnu. Un Vatanens dodas mežā meklēt savainoto dzīvnieku...
Šis nelielais incidents apgriež ar kājām gaisā Vatanena līdzšinējo dzīvi. Viņš nolemj aiziet no darba, pamest sievu, pārdot īpašumus un ar savu jauno draugu mesties piedzīvojumos. Meža ugunsgrēks, pagāniski rituāli un militāras kara spēles ir tikai dažas no dēkām, kurās abi neviļus tiek ierauti.

Jau vairāk nekā četrdesmit gadus “Zaķa gads” (1975) ir priecējis lasītājus visā pasaulē. Tas ir stāsts par brīvību, saistībām un izdzīvošanu – vienlaikus fabula, farss, pusmūža krīzes un izklaidējoša piedzīvojumu romāna apvienojums. 
“Zaķa gads” tiek uzskatīts par somu klasiķa rakstnieka Arto Pāsilinnas (1942–2018) izcilāko romānu. Pēc tā motīviem ir uzņemtas filmas, kā arī veidoti teātra iestudējumi.

No somu valodas tulkojis Matīss Treimanis.


Kritiķiem reti izdodas uziet romānu, par kuru nešauboties var teikt: tas ir meistardarbs! Mūsuprāt, “Zaķa gads” ir viens no tiem. Tas atgādina par to, kas patiesībā ir svarīgs ikdienas dzīvē.
The European

Eskeipisma literatūras labākais paraugs... Brīnišķīga fantāzija par to, kas varētu notikt dienā, kad vienkārši izlemsiet: “Pie joda ar to visu...”
NPR

Satīra, izdomas bagāts un humorpilns romāns. Un vienlaikus arī atsvaidzinoši sentimentāls tajā ziņā, ka Arto Pāsilinna atgādina par cilvēku saikni ar dzīvnieku pasauli un iedzimto nepieciešamību pēc laimes un brīvības, lai saglabātu dzīves kvalitāti.
Booklist

“Zaķa gads” ir brīnišķīga grāmata! Brīžiem tā liek skaļi smieties un brīžiem – nopūsties. Kādā brīdī saproti, ka vēlies, lai arī tavā dzīvē drīzumā ienāk kāds zaķēns...
Lonely Planet

Tīrs prieks! Šajā darbā tiek slavināta daba, kuru iepazīstam, mijoties gadalaikiem; romāna lappusēs burtiski var sajust pļavas smaržas – agro āboliņu un dedestiņas, kas lieliski piemērotas zaķa ēdienkartei. Vatanens ir tāds, kādi vēlētos būt arī mēs, un mēs gribētu būt gana drosmīgi, lai par viņu kļūtu... tiklīdz pārstāsim gaidīt īsto brīdi.
BookPage

Iesaki draugiem