Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Viņš iedvesmoja noticēt demokrātijas spēkam - bijušā ASV prezidenta saistošs un dziļi personisks stāstījums par to, kā top vēsture.

Savas prezidentūras memuāru pirmajā grāmatā Baraks Obama iezīmē neticamo ceļu, kas aizrautīgam, ideālu pārņemtam melnādainajam jauneklim ļāva kļūt par Amerikas Savienoto Valstu 44. prezidentu. Pārsteidzoši personiski viņš apraksta savu politisko gājumu un vēsturiskās prezidentūras pirmo termiņu, kurā nav trūcis dramatisku notikumu.

Obamas stāstījums par amatā pavadīto laiku ne vien unikālā veidā parāda ASV prezidenta varas plašumu un ierobežotību, bet arī sniedz ieskatu amerikāņu politikā un starptautiskajā diplomātijā. Lasītājs ir viņam līdzās Ovālajā kabinetā, Baltā nama Situāciju telpā, Maskavā, Kairā, Pekinā un citur. Neslēpjot savas pārdomas un apsvērumus, Obama stāsta par savas administrācijas veidošanu, cīņu ar globālo finanšu krīzi, centieniem izprast Vladimiru Putinu, mokošu šķēršļu pārvarēšanu ceļā uz veselības aprūpes reformu, viedokļu atšķirībām ar ģenerāļiem par ASV stratēģiju Afganistānā, Volstrītas reformu, Deepwater Horizon naftas noplūdes katastrofu un operāciju “Neptūna trejžuburis”, kurā tika nogalināts Osama bin Ladens.

“Apsolītā zeme” ir introspektīva grāmata par cilvēku, kura ticība un ideāli tikuši pārbaudīti uz pasaules skatuves. Obama atklāti stāsta par grūtībām, ar kurām saskāries, kā melnādains amerikānis kandidējot uz prezidenta amatu un iemiesojot veselas paaudzes cerības un pārmaiņu gaidas. Viņš neslēpj morālās dilemmas, ar kurām saskāries, pieņemot nozīmīgus lēmumus; atklāj, kā dzīve Baltajā namā ietekmēja viņa sievu un meitas; un nebaidās paust savas šaubas un vilšanos.

Pāri visam stāstījumu caurauž nesatricināma pārliecība, ka lielajā, nemitīgajā eksperimentā, kurā top Amerika, ir iespējams progress un ka demokrātija nekrīt no gaisa – tā ir kopīgi jāveido dienu no dienas.

Baraks Obama (Barack Obama) bija Amerikas Savienoto Valstu 44. prezidents, ievēlēts 2008. gada novembrī un palicis amatā divus termiņus. Viņš ir arī 2009. gada Nobela Miera prēmijas ieguvējs un vairāku New York Times bestselleru autors. Baraks Obama kopā ar sievu Mišelu un meitām Maliju un Sašu dzīvo Vašingtonā.

No angļu valodas tulkojusi Kārina Pētersone.

Publikācijas

Iesaki draugiem