Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

“Vārdi “varbūt es maldos” ir ne tikai brīnišķīgas grāmatas nosaukums, bet arī viedas, uz empātiju balstītas gudrības paraugs. Tā ir gudrība, kas spēj izmainīt cilvēka dzīvi un, iespējams, pat atvērt sirdi mūžīgam priekam.” Ādjašānti

20. gadsimta 90. gadu sākumā Bjērns Lindeblāds pameta daudzsološu ekonomista karjeru, lai kļūtu par budistu meža mūku. Ieguvis vārdu Natthiko, viņš turpmākos gadus aizvadīja klosteros Taizemē, Anglijā un Šveicē – bez ģimenes, naudas un televīzijas, bez modernajām ērtībām, atvaļinājumiem un seksa. Pēc septiņpadsmit gadiem Bjērns atgriezās Zviedrijā, lai dzīvotu laicīgā sabiedrībā, taču sastapās ar bezdarbu un smagu depresiju. Pārvarēt šo grūto posmu viņam palīdzēja ne tikai draugi, vecāki un apkārtējās pasaules dāsnums, bet arī mūka dzīvē iegūtās zināšanas un prasmes.

“Varbūt es maldos” ir autobiogrāfisks stāsts – bezpretenciozs, godīgs, maiga humora piesātināts. Stāsts par zviedru ekonomista ceļu budisma pasaulē, par mūku ikdienas gaitām un dzīves sniegtajām mācībām. Stāsts par to, kā mazāk dzīvot ar sažņaugtu dūri un vairāk – ar atvērtu plaukstu.

BJĒRNS NATTHIKO LINDEBLĀDS (Björn Natthiko Lindeblad, 1961–2022) lektors, meditācijas skolotājs un budistu mūks. Viņa sirdij tuvas tēmas bija paļāvība, ētika, atbildība, klātbūtnes nozīme, miera vērtība un mūsu nepārvaramās ilgas pēc piederības sajūtas. Grāmatu “Varbūt es maldos” Bjērns sarakstījis kopā ar producenti un projektu vadītāju KAROLĪNI BANKLERI un televīzijas programmu vadītāju, lektoru un rakstnieku NAVIDU MODIRI.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

Iesaki draugiem