Apraksts

“No virtuves bija dzirdamas pieaugušo sarunas, manu vecāku smiekli viegli un skanīgi pāršalca pagalmu. Vēroju, kā brālis un citi zēni iekarsuši spēlēja bumbu uz ielas stūra. Visi citi iederējās, tikai es ne. Tagad, raugoties uz tā brīža izjūtām, es saskatu vispārīgu vajadzību samērot to, kas tu esi, ar to, no kurienes nāc un uz kurieni vēlies doties. Tāpat saprotu, ka toreiz man vēl bija jānoiet tāls ceļš, līdz atradu savu balsi.”

Iedvesmojošie bijušās ASV pirmās lēdijas memuāri – tagad adaptēti arī jaunākiem lasītājiem. Mišela Obama dalās pārdomās ar jauniešiem, un mudina saprast, ka neviens nav ideāls, sevis meklējumi nekad nebeidzas un svarīga ir pati augšana. Drosmīgi stāstot savu stāstu, Mišela jautā jaunajiem lasītājiem: kas esat jūs un par ko gribat izaugt?

Vecāki Mišelai ar brāli veltīja mīlestību un enerģiju. Tētis iemācīja strādāt, turēt doto vārdu un priecāties, mamma – nebaidīties domāt pašiem ar savu galvu un paust savu viedokli. Kad Baraku Obamu ievēlēja par četrdesmit ceturto ASV prezidentu, Mišelai nācās izaugt par ASV pirmo lēdiju. Kopā viņi kļuva par pirmo melnādaino ģimeni Baltajā namā.

Mišela Robinsone Obama (Michelle Obama) no 2009. līdz 2017. gadam pildīja ASV pirmās lēdijas pienākumus. Būdama Prinstonas Universitātes un Hārvarda Universitātes Juridiskās fakultātes absolvente, viņa uzsāka savu karjeru kā juriste Čikāgas juridiskajā firmā Sidley&Austin, kur satika savu nākamo vīru Baraku Obamu. Pēc tam ir strādājusi Čikāgas mēra birojā, Čikāgas Universitātē un Medicīnas centrā. Mišela Obama ir dibinājusi organizācijas Public Allies Čikāgas nodaļu, kuras mērķis bija sagatavot jaunus cilvēkus karjerai sabiedriskajā sektorā. Pašlaik Obamu ģimene dzīvo Vašingtonā, viņiem ir divas meitas Malija un Saša. Vairāk informācijas becomingmichelleobama.com

No angļu valodas tulkojusi Kārina Pētersone.

Iesaki draugiem