Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

1936. gads. Bella Hetona ierodas Rangunā – Birmas skaistākajā pilsētā, kur piepildās visi sapņi, – lai sāktu jaunu dzīvi tālu prom no dzimtās Anglijas un kļūtu par dziedātāju smalkajā viesnīcā Strand. Viņa iegūst draugus un labvēļus, uzrodas arī pielūdzēji.
Tomēr Bellai nedod mieru kāds pagātnes noslēpums. Pēc tēva nāves pārskatot viņa lietas, Bella ir uzgājusi vecus avīžrakstus ar ziņām par nesen dzimuša bērna nolaupīšanu no kādas ģimenes piemājas dārza Rangunā. Bērniņš tā arī netiek atrasts, un šajā lietā ir tikusi apsūdzēta Bellas māte. Izrādās, ka nolaupītais bērns ir Bellas māsa Elvīra, par kuru viņai neviens iepriekš nav stāstījis.
Bella ir apņēmības pilna uzzināt kaut ko vairāk par senajiem notikumiem, bet, sākot uzdot jautājumus, viņai nākas uzklausīt gan tenkas, gan apmelošanu, gan solījumus palīdzēt. Jaunajai meitenei nav viegli saprast, kuram var uzticēties un cik patiesi ir solījumi un iegūtā informācija. Vai tiešām būs jāsamierinās ar domu, ka māsa ir mirusi, vai arī vēl ir cerība atrast viņu dzīvu?
Vai Bellai izdosies noskaidrot patiesību?

Dina Džeferisa, angļu rakstniece, ir dzimusi Malaizijā un vienmēr saglabājusi īpašas jūtas pret Āzijas kultūru, kas atspoguļojas arī viņas romānos. Latviešu valodā ir tulkoti un izdoti arī viņas romāni “Tējas plantatora sieva” un “Safīra atraitne”.

No angļu valodas tulkojusi Alda Vāczemniece.


Dinai Džeferisai piemīt īpašs talants savu romānu lappusēs burtiski atdzīvināt eksotiskas vietas, un arī šis romāns par zaudējuma sāpēm un mīlestības spēku, kura darbība norisinās nemierīgajos pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados svelmaini karstajā un saules pielietajā Birmā, nav izņēmums.
Keita Riordana, rakstniece

Aizkustinošs un daudzslāņains darbs, ko radījusi brīnišķīga rakstniece. Tajā ir gan intriģējošs noslēpums, gan brīnišķīgs mīlas stāsts, gan spožs eksotiskās Birmas portretējums, turklāt nobeigums ir patiešām maģisks.
Isabela Vulfa, rakstniece

“Pazudusī māsa” ir aizraujošs un intriģējošs romāns. Tā darbība norisinās eksotiskā, mums ne pārāk labi zināmā valstī, un sižets piesaista ar noslēpumiem un bīstamām situācijām, kādās nokļūst romāna varoņi. Lieliska lasāmviela!
Kerola Drinkvotere, rakstniece

Iesaki draugiem