Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Kāda jauna Oksfordas pētniece no Lūisa Kerola brālības atrod slavenā romāna “Alise Brīnumzemē” autora dienasgrāmatas lappusi, ko uzskatīja par nozaudētu kopš 1863. gada. Viņa jau gatavojas visiem pavēstīt par savu aizraujošo atradumu, kas, iespējams, varētu atklāt pavisam citā gaismā dažus delikātus, ar Kerola dzīvi saistītus notikumus, kad meiteni uz ielas notriec automašīna. Pēc tā Lūisa Kerola brālības godājamie un ekscentriskie biedri kļūst vienlaikus par apdraudētajiem un aizdomās turētajiem...
Lai saprastu sakarības un uzzinātu patiesību, Arturs Seldoms un jaunais matemātikas students no Argentīnas – līdzīgi kā “Slepkavībās Oksfordā” – atkal apvienos spēkus, lai atrisinātu vairākus briesmīgus noziegumus, kas visi kaut kādā veidā ir saistīti ar grāmatu “Alise Brīnumzemē”.

“Slepkava Alise” ir brīnišķīga un aizraujoša grāmata, kas kriminālromānu pārvērš literārā meistardarbā, sekojot labākajām H. L. Borhesa un Umberto Eko tradīcijām.

Giljermo Martiness, matemātikas doktors un viens no zināmākajiem argentīniešu rakstniekiem, ir vairāku romānu un stāstu krājumu autors. Viņa līdz šim slavenākais darbs ir “Slepkavības Oksfordā” (2003), kas ticis tulkots un izdots vairāk nekā 40 valodās, novērtēts ar vairākām literārām godalgām un pēc tā motīviem uzņemta arī kinofilma. 2019. gadā par romānu “Slepkava Alise” G. Martiness saņēmis Premio Nadal – senāko un prestižāko spāņu literāro balvu.

No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.


Ar romānu “Slepkava Alise” Giljermo Martiness ir mainījis ierasto policijas trilleri, pievienojot tam izteikti intelektuālu dziļumu un literāru diženumu. Šim lieliskajam romānam ir lemts kļūt par klasiku.
Rosa Montero, žurnāliste un rakstniece

“Slepkava Alise” ir aizraujošs kriminālromāns, ko sarakstījis godalgots un cienījams autors.
El País

Giljermo Martiness ir izcils kriminālromānu autors ar viņam vien piemītošu, neatdarināmu rokrakstu.
El Mundo

Giljermo Martiness ir pārliecinoši ieņēmis paliekošu vietu literāro kriminālromānu autoru elitē līdzās H. L. Borhesam un Arturam Konanam Doilam.
Le Figaro

Iesaki draugiem