Apraksts

Kas ir mēnešreizes?
Kāpēc rodas izdalījumi?
Vai man ir jāvalkā krūšturis?
Kas īsti notiek?

Pāreja no bērnības uz jaunību nav viegla. Ķermenis mainās, vadību pārņem hormoni un smadzenēs notiek sava veida “pārkārtošanās”. Teorētiski tas ir zināms, taču, kad tas patiešām notiek, nav tik vienkārši saprast, kas ir kas.

Norvēģijā populārās ārstes Nīna Brokmane un Ellene Stekene Dāle nolēma uzrakstīt tādu grāmatu, kāda pašām būtu ļoti noderējusi pusaudža gados. "Meiteņu grāmatā" tiek runāts par visu, kas būtu jāzina par pubertāti, lai jaunām meitenēm nevajadzētu gūglēt atbildes uz vissvarīgākajiem jautājumiem.

Grāmata ir uzticams ceļvedis un kvalitatīvs izziņas avots.

Autores dalās ar vērtīgu informāciju, min piemērus no dzīves un sniedz ieteikumus meitenēm, kurām sākas pubertāte.
Dažām meitenēm pubertāte var sākties agri, bet citām – vēlu, tādēļ grāmata piemērota meitenēm vecumā no 9 līdz 16 gadiem. Tā noderēs arī pieaugušajiem, kuri runā ar jauniešiem par ķermeni un emocijām pārmaiņu laikā.

"Meiteņu grāmata" ir tulkota 18 valodās.

No norvēģu valodas tulkoja Guna Gavare.


“Ļoti pašsaprotami un izraisot lasītājā lielu uzticību, abas ārstes stāsta par pubertāti, ķermeni un seksu. Par pūtītēm, svīšanu un izdalījumiem. Par uzvedību internetā, pornogrāfiju un kailfoto. Par piekrišanu un ļaunprātīgu izmantošanu. Par homoseksualitāti, interseksu, cis un trans. Tajā ir iekļautas svarīgas un aktuālas nodaļas par garīgo veselību un “panākumu paaudzi”. Informācija ir pasniegta tā, it kā tev visu skaidrotu divas gudras, foršas vecākās māsas. Grāmatā ir daudz vērtīgu un interesantu faktu, gadījumu no dzīves un atskatu vēsturē, tā sagādā arī vizuālu baudījumu, pateicoties fantastiskajām un krāsainajām Mangnhillas Vinsnēses ilustrācijām. Šajā grāmatā nav nevienas garlaicīgas lappuses.”
Trīne Seugesta Hatlena (Trine Saugestad Hatlen) avīze Verdens Gang

“Šī ir brīnišķīga rokasgrāmata, un es vēlētos, kaut katrai meitenei tā būtu pieejama mājās vai skolā. Tā ir lieliski piemērota arī pieaugušajiem, kuri runā ar jauniešiem par ķermeni un emocijām – te jūs saņemsiet kvalitatīvu informāciju viegli saprotamā valodā. Autores un ilustratore pārsteidzošā veidā ir izcirtušas taku, lai lasītājiem nebūtu jālaužas cauri interneta džungļiem, meklējot informāciju.”
Ingrida Obergsjūra (Ingrid Åbergsjord), avīze Aftenposten

Iesaki draugiem